ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

bojim se da slijedi strmoglavi pad na burzi: http://danas.net.hr/novac…e/2011/03/18/0051006.html

“Ništa nije tako opasno kao prijatelj neznalica; više bi vrijedio pametan neprijatelj.”


bojim se da slijedi strmoglavi pad na burzi: http://danas.net.hr/novac…e/2011/03/18/0051006.html


Ništa nije tako opasno kao prijatelj neznalica; više bi vrijedio pametan neprijatelj.



ja sam unutra i čudim se onima koji prodaju po 36 [tongue]

a ovi sto su prodali na 34?
Izgleda da je 34 bilo dno,sad bi mogli lagano gore
[/quote]

Dobro je da se prodaje. Taman sam uspio presložiti cijeli portfelj i dokupiti ono što me zanimalo. Atln će ove godine imati odlična izvješća

1. SUTIVAN INVESTMENTS ANSTALT 2.862.972 85,83 Osnovni račun VADUZ, LIHTENŠTAJN
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 56.353 1,69 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. BAKIĆ NENAD 12.034 0,36 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA(+1100)
4. BANOVAC LUINI 8.921 0,27 Osnovni račun DUBROVNIK, HRVATSKA
5. FRANIĆ SENKA 6.606 0,20 Osnovni račun KAŠTEL ŠTAFILIĆ, HRVATSKA
6. LEJO IVAN 5.316 0,16 Osnovni račun SPLIT, HRVATSKA
7. BUNGIĆ FRANO 4.720 0,14 Osnovni račun JAJCE, BOSNA I HERCEGOVINA
8. ALVIŽ NICOLAS 4.558 0,14 Osnovni račun ŠIBENIK, HRVATSKA
9. GRIZELJ MIRO 4.469 0,13 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
10. JUJNOVIĆ JADRANKA 4.000 0,12 Osnovni račun STOBREČ, HRVATSKA(-200)
Ukupno: 89,03

Broj 3 je nadokupio(1100kom) na rasprodaji u petak.

Da li netko zna kakva je uloga ATLN u projektu centar iza grada. Naime ja sam bio uvjeren kako ATLN ima cca 50% vlašništva nad zemljištem parkirališta "Tenis" (tj. parkirališta iza grada), ali sada više nigdje ne mogu pronaći taj podatak. Dubrovački gradonačelnik Vlahušić pak tvrdi da excelsa ima "tridesetak" % vlasništva (što se može pročitati ovdje u trećem pasusu http://www.dubrovacki.hr/clanak/26496/od-karneval-festa-do-guggenheim-muzeja , a i na još nekoliko mjesta ) . Pošto Vlahušiću baš i ne vjerujem, da li netko možda još ponešto zna o ovom ?

Kakva je uopće struktura financiranja, budućeg vlasništva…? U tijeku je projektni natječaj, koliko iz raznih izvora mogu vidjeti svi pregovori i radnje oko projekta se obavljaju isključivo preko grada Dubrovnika preko kojeg i ide projekt.

Inače cijeli projekt je iznimno važan za ATLN, predviđa se izgradnja 14 000 m2 garaža i prostora, 1100 parkirnih mjesta, terminal za autobuse… Osim udjela u vlasništvu posao je za ATLN bitan i iz razloga što se centar nalazi odmah ispod žičare, pogotovo što je centar namjenjen izmještanju autobusnog terminala sa pila i trebao bi postati polazišna turistička točka u razgledavanju Dubrovnika.

Nije baš neko financijsko izvješće. Mislio sam da ćemo ipak ostati u plusu. No rashodi su rasli kao i prihodi. Kažu da će 2Q biti puno bolji

Izvješće sam samo preletio , također nisam prezadovoljan. Ali bitna je stvar ( a neznam da li piše u izvješću) da je cijena karte za žičaru kroz cijeli 1Q bila promotivna i iznosila 30 kn. Od 1. travnja imamo ponovno sezonsku cijenu karte u iznosu od 70 kn , što će se sasvim sigurno vidjeti u 2Q , a posebno u 3Q. Tako da me rezultati 1Q ni ne zanimaju, a ni ne opterećuju previše.

Budući da je žičara u pogonu tek od 10.07.2010. još uvijek nismo imali kvartal u kojem je radila punim kapacitetom po sezonskim cijenama, tako da ćemo njen potencijal tek vidjeti na kraju 3Q, a ja ne sumnjam da će ti rezultati ove sezone biti i više nego dobri.

Upravo proučavam malo žičaru pa vidim kako sam ipak malo pogriješio sa cijenama karte… Da ne bih nekog slučajno zaveo, cijena kate je od studenog do 1.3. bila 37 kn za odrasle i 27 kn za djecu, i to samo za stanovnike dubrovačko neretvanske županije. Od 1.3. nova cijena za sve posjetitelje je 80 kn što je povećanje sezonske cijene karte koja je prošle godine bila 10 eur.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Dubrovnik/tabid/75/articleType/ArticleView/articleId/137408/Default.aspx

Šta se tiče projekta " iza grada " ja pronašao informaciju sa stranica grada Dubrovnika da se to napokon pomaklo sa mrtve točke, traže se neka sredstva iz europskih fondova po tom pitanju i ide se ka međunarodnom natječaju za arhitektonsko rješenje. Naravno treba rješiti i ulogu ATLN u tome jer se u njihovom vlasništvu nalazi oko 40% imovine. Vjerojatno će upravljati komercijalnim sadržajima što bi bila super stvar. Ta dionica treba tek odraditi svoje.

Evo ….ko sada misli izaći super povoljno! [thumbsup]

Zanimljivo danas ovdje, u sat vremena +16% . Steta sto je netko nabio u blokadu sa 11 komada

New Report

Close