ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATLN (Excelsa nekretnine d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


hocemo li ovdje vidit izvjesce

evo ga, http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/ATLN-fin2007-1Y-NotREV-N-HR.xls

sitni gubitak, ali intersantno, povećanje kapitala i rezerve za 50tak %, novi book, 44,82

Gospodo bas sam doznao dvije stvari o vasoj dionici….

Prvo, umjesto da su samostalno obnovili i iznajmili pojedinacne prostore u bivsoj zgradi na pilama oni su iznajmili cijelu zgradu(to sigurno vec znate) i tako si umanjili dobitak na najmu najmanje za duplo. DM je do sada uspio sve dati u podnajam osim jednog prostora od 60m2, a i on ce izgleda uskoro biti rijesen. Cijena mu je prava sitnica 16 000 EURA.

Drugo, za žicaru sam mislio kako ce poceti s radovima krajem prosle jeseni. Međutim doslo je do problema. Ljudi iznad cijih kuca bi se zicara trebala kretati jer govore kako im mast sa žica po kojima se krece pada u dvorište (bizarno!!!) te ne dopustaju njeno otvaranje.

Nemam ovu dionicu niti je namjeravam kupovati, ali evo odlucio sam ovo podjeliti s vama. Sretno.

Ne laje pas zbog sela.

Jako dobro izvješće, konačno nemaju više gubitak. Onih 17000 kn su troškovi neuspjele dokapitalizacije, kao što su i napisali. A onih milijun i 600 gubitka nije još pretvoreno u vlasnički udio većinskog vlasnika. Sve u svemu, konačno krećemo od nule. Tko to ne vidi, taj je slijep i nek prodaje.

Dodajmo na ovo izvješće samo jedan od planiranih projekata (žičara, iza grada) pa mi onda reciti realnu cijenu.

"The idea flow from the human spirit is absolutely unlimited. All you have to do is tap into that well."

Revalorizaciju su uredno izostavili, a osnovna djelatnost je vezana uz nekretnine!


Revalorizaciju su uredno izostavili, a osnovna djelatnost je vezana uz nekretnine!

morat ce je napravit vrlo brzo samo im vjerovatno jos uvjek ne pase

Veliki pad cijena u Dubrovniku

DUBROVNIK – Tr­žište ne­kre­tni­na na ju­gu Hr­vat­ske u po­tpu­noj je sta­gna­ci­ji, ci­je­ne pa­da­ju, in­te­res ku­pa­ca sla­bi, po­nu­da ne za­do­vo­lja­va po­tra­žnju, a sve se to re­fle­kti­ra na po­slo­va­nje agen­ci­ja ko­je, u odno­su na pri­je dvi­je go­di­ne, bi­lje­že pad pro­da­je u ra­spo­nu od 50 do 60 po­sto. Čak i vr­lo atra­kti­vne ne­kre­tni­ne ko­jih je u du­bro­va­čkoj užoj je­zgri osta­lo izni­mno ma­lo na ku­pce če­ka­ju po ne­ko­li­ko go­di­na.

Pri­mjer je pre­kra­sna sta­ra ku­ća obno­vlje­na pre­ma stro­gim kon­zer­va­tor­skim odre­dni­ca­ma u užem sre­dištu Gra­da, na Pi­la­ma, ko­ja se pro­da­je već dvi­je go­di­ne, no ku­pca ko­ji bi za nju iz­dvo­jio tri mi­li­ju­na eu­ra je­dno­sta­vno još uvi­jek ne­ma. Tre­nu­ta­čno se u Du­bro­vni­ku mo­že pro­da­ti je­di­no po­ko­ji ma­nji stan­čić, a sve osta­lo “mi­ru­je”.

Što se do­go­di­lo s du­bro­va­čkim tr­žištem ne­kre­tni­na? Vla­snik agen­ci­je Ae­di­um iz Du­bro­vni­ka, Ivo Ša­rić, ka­že da na tr­žištu ne­do­sta­ju kva­li­te­tne ne­kre­tni­ne ka­kve su pro­da­va­ne pret­ho­dnih go­di­na, ka­da je Du­bro­vnik slo­vio za apso­lu­tnu hit de­sti­na­ci­ju za ula­ga­nje u ne­kre­tni­ne.

– Sa­da nam se već do­ga­đa da stran­ci, ko­ji su pri­je ne­ko­li­ko go­di­na ku­pi­li ne­ku ne­kre­tni­nu, kre­ću u nje­nu pre­pro­da­ju, ali je ta­ko­đer sve uče­sta­li­ja po­ja­va da za nju ne mo­gu do­bi­ti no­vac ko­ji su ulo­ži­li – ka­že Ša­rić.

Ci­je­ne kva­dra­ta u Du­bro­vni­ku o ko­ji­ma su se ispi­si­va­li broj­ni no­vin­ski tek­sto­vi de­fi­ni­ti­vno pa­da­ju, u po­vi­je­snoj je­zgri su ni­že za 20-30 po­sto, u ne­kim di­je­lo­vi­ma i do 40 po­sto. Ma­ksi­mum ko­ji se sa­da mo­že po­sti­ći za stan u Sv. Ma­ri­ji ili na Mr­tvom zvo­nu izno­si 3500 eu­ra, ali i to ri­je­tko.

– Uvi­jek svi že­le isto – po­gled, lo­ka­ci­ju, usa­mlje­nost. To­ga više ne­ma. Ono što se nu­di pre­sku­po je i vla­sni­ci ne­kre­tni­na na du­bro­va­čkom po­dru­čju mo­ra­ju po­sta­ti svje­sni re­al­nih vri­je­dno­sti nji­ho­vih obje­ka­ta. Vje­ruj­te, do­go­di­lo mi se više pu­ta da do­đe ku­pac i ka­že: ‘Imam mi­li­jun eu­ra, že­lim po­gle­da­ti ne­kre­tni­ne ko­je nu­di­te za taj iznos’. Izbor je slab, a na ono što im po­ka­žem oni mi se na­smi­ju. Ni­tko ne­će da­ti to­li­ko nov­ca za ne­ka­kvu pro­sje­čnu ne­kre­tni­nu – objašnja­va Ša­rić.

S dru­ge pak stra­ne, za ci­je­nu ze­mljišta ko­jeg pra­kti­čno već više ni­ti ne­ma u užem po­dru­čju Gra­da se ne pi­ta – mi­ni­mum od ko­je­ga se kre­će je ti­su­ću eu­ra po kva­dra­tu. No i par­ce­le u Za­to­nu su na ci­je­ni – če­tvor­ni me­tar je od 500 do 600 eu­ra, u Orašcu oko 350 eu­ra. Ve­li­ke pro­ble­me sa ze­mljištem i in­ve­sti­ra­njem u tom smi­slu u Du­bro­vni­ku i oko­li­ci pred­sta­vlja­ju ne­do­ne­se­ni pro­stor­ni pla­no­vi te de­talj­ni i svi osta­li po­tre­bni pla­no­vi za gra­dnju.

Do­da­tna ote­ža­va­ju­ća okol­nost ko­ju lo­kal­pa­tri­o­ti i pro­ti­vni­ci ra­spro­da­je dje­do­vi­ne do­ži­vlja­va­ju po­zi­ti­vnom či­nje­ni­com jest ne­sre­đe­nost imo­vin­sko-pra­vnih odno­sa ko­ji ko­če pro­da­ju ze­mljišta i ne­kre­tni­na, oso­bi­to u oko­li­ci Du­bro­vni­ka.

Pre­ma ri­je­či­ma više age­na­ta s ko­ji­ma smo ra­zgo­va­ra­li, u Du­bro­vni­ku po­la­ga­no sve do­la­zi na svo­je mje­sto. Na­i­me, bo­om ci­je­na ko­je su od 2000. go­di­ne ne­pre­sta­no ra­sle, mo­rao je ima­ti svoj kraj. I pre­ma ri­je­či­ma Ami­ra Su­bašića iz agen­ci­je In­for­ma­tik Du­bro­vnik, na­stu­pi­la je sta­gna­ci­ja in­te­re­sa za Du­bro­vnik.

Sla­blje­nje in­te­re­sa po­če­lo je prošle go­di­ne, a no­vi tren­do­vi ko­ji­ma se tre­ba pri­la­go­đa­va­ti, na­ve­li su Su­bašića da okre­ne no­vu stra­ni­cu u po­slo­va­nju svo­je tvr­tke.

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

Vratit će se cijene na staro ulaskom u EU. A osim toga ATLN ne prodaje nekretnine nego ih iznajmljuje a cijene iznajmljivanja nisu pale. Sad treba dionicu kupovati dok je za kikiriki. Za 2 godine smo na 300 kn. [thumbsup]


Vratit će se cijene na staro ulaskom u EU. A osim toga ATLN ne prodaje nekretnine nego ih iznajmljuje a cijene iznajmljivanja nisu pale. Sad treba dionicu kupovati dok je za kikiriki. Za 2 godine smo na 300 kn. [thumbsup]

Za 2 godine ću umret od čira na želucu !Nakon toga može i na 320 kn kaj se mene tiče !Sad bi sve trebalo kupovat,ali sa obzirom da ovi nemaju više od 3 ljudi u uredu bog te pitaj kaj bu sa tom dioniocom.Mislim da čim im dođe bilo kakva ponuda da se budu prodali.


Za 2 godine ću umret od čira na želucu !Nakon toga može i na 320 kn kaj se mene tiče !Sad bi sve trebalo kupovat,ali sa obzirom da ovi nemaju više od 3 ljudi u uredu bog te pitaj kaj bu sa tom dioniocom.Mislim da čim im dođe bilo kakva ponuda da se budu prodali.

I to arapima, kao Andabaka. Oni ne pitaju pošto je.
Kolega, od čira se ne umire, to se liječi i sanira. Pomaže i alkohol.

[color=black][/color]

Dionica za pet / 5- / , tu ne treba čekati 2 godine ! Već smo na 300-kuna ” dnevnog prometa ” ![smiley][smiley]

1. SUTIVAN INVESTMENTS ANSTALT 2.862.972 85,83 Osnovni račun
2. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 56.353 1,69 Osnovni račun
3. PBZ D.D. 21.436 0,64 Skrb. račun
4. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 8.246 0,25 Skrb. račun
5. DIONICA BROD D.O.O. 4.800 0,14 Osnovni račun
6. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 4.617 0,14 Skrb. račun
7. GRIZELJ MIRO 4.469 0,13 Osnovni račun
8. FRANIĆ SENKA 3.600 0,11 Osnovni račun
9. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./FIMA GLOBAL INVEST D.O.O. ZA FIMA EQUITY OTVORENI INVESTICIJSKI FOND 3.509 0,11 Skrb. račun
10. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 3.000 0,09 Skrb. račun
Ukupno: 89,12

Jedini koji ozbiljno skuplja ovu dionicu, a ujedno i ruši, prodajom malih količina po ovim smiješnim cijenama i tako izaziva paniku[angry]

New Report

Close