ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 05:56
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATGR
50,18
20.876
416
49,80
51,50
-2,35%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Todex u plusu, a ovo i dalje u minusu??
Budu li otkupljivali dionice, teško će bez dizanja cijene.


Todex u plusu, a ovo i dalje u minusu??
Budu li otkupljivali dionice, teško će bez dizanja cijene.

Nažalost, polako mu dolazi na naplatu agresivno podržavanje Milanovića. Zamjerio se vladajućima. sad kad mu počnu jedna za drugom stizat inspekcije i kontrole u sve firme Atlantic Grupe. Neće biti dobro. Umjesto da se bavio biznisom, on se bavio politikom. Sad se politika bavi njime: https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/todoric-i-tedeschi-drze-hrvatsku-za-gusu-20170316

Uz to, postoji opasnost da će morat otpisat dio potraživanja od Agrokora.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Sjećam se da je u godinama euforije na burzi i održavanja raznih IPO-a Tedeschi organizirao IPO za Atlantic i to za dionice koje je na tržište stavio njegov stari. Pri tom je zadana takva visoka cijena koja više nikad nije postignuta. U tadašnjoj euforiji kupovanja svega i svačega bilo je dosta jelena koji su na to nasjeli. Dakle IPO je iskorišten za prodaju dionica vlasnika, a ne za prikupljanje novog kapitala za razvoj firme. Da je stari Tedeschi prodao svoje dionice preko burze cijena bi bila značajno manja. Od tada mu ništa ne vjerujem.


Sjećam se da je u godinama euforije na burzi i održavanja raznih IPO-a Tedeschi organizirao IPO za Atlantic i to za dionice koje je na tržište stavio njegov stari. Pri tom je zadana takva visoka cijena koja više nikad nije postignuta. U tadašnjoj euforiji kupovanja svega i svačega bilo je dosta jelena koji su na to nasjeli. Dakle IPO je iskorišten za prodaju dionica vlasnika, a ne za prikupljanje novog kapitala za razvoj firme. Da je stari Tedeschi prodao svoje dionice preko burze cijena bi bila značajno manja. Od tada mu ništa ne vjerujem.

Čovijek se snašao


Todex u plusu, a ovo i dalje u minusu??
Budu li otkupljivali dionice, teško će bez dizanja cijene.

tek kada budu prodavali članovi uprave!


Sjećam se da je u godinama euforije na burzi i održavanja raznih IPO-a Tedeschi organizirao IPO za Atlantic i to za dionice koje je na tržište stavio njegov stari. Pri tom je zadana takva visoka cijena koja više nikad nije postignuta. U tadašnjoj euforiji kupovanja svega i svačega bilo je dosta jelena koji su na to nasjeli. Dakle IPO je iskorišten za prodaju dionica vlasnika, a ne za prikupljanje novog kapitala za razvoj firme. Da je stari Tedeschi prodao svoje dionice preko burze cijena bi bila značajno manja. Od tada mu ništa ne vjerujem.

Da, trebao je čekati raspad burze da napravi IPO po 400 kn.
Zanimljivo je to kako Hrvati uvijek sa sumnjom i prijezirom gledaju u čovjeka koji zna zaraditi novac, a vole gubitnike.

BTW, ne znam kad si zadnji put gledala u rječnik, ali IPO i jest prodaja dionica vlasnika javnosti…

za What
Vlasnici dionica mogu dionice prodavati isključivo preko burze. IPO (nakon što je firma već na burzi) znači prikupljanje novog kapitala (raspisivanje novih dionica) koji ulazi u firmu, a širi se krug vlasnika – dakle ono što je familija Tedeschi napravila je muljanje jer novi kapital nije ušao u firmu (nije se povećao broj dionica) već je novac za prodane dionice otišao u njihov džep.


za What
Vlasnici dionica mogu dionice prodavati isključivo preko burze. IPO (nakon što je firma već na burzi) znači prikupljanje novog kapitala (raspisivanje novih dionica) koji ulazi u firmu, a širi se krug vlasnika – dakle ono što je familija Tedeschi napravila je muljanje jer novi kapital nije ušao u firmu (nije se povećao broj dionica) već je novac za prodane dionice otišao u njihov džep.

Tako je, al oni nisu ni radili IPO već snu kompaniju od privatne zeljeli učiniti javnom u čemu su i uspjeli. Kako bi oni inače vrednovali vrijednost svog kapitala, zaduživali se i kasnije investirali?

Oni su to napravili javno i nitko nije imao prislonjen pištolj da potpise izjavu o kupnji dionica. Ne znam zašto bi to bila prevara, kako se kasnije vidjelo nitko dugoročno nije izgubio na njihovim dionicama, a ne vjerujem da su bas bili toliko vidioviti da su znali da iza coska vreba najveća gospodarska kriza od velike depresije iz 30-tih prošlog stoljeća.

Prodali su se skupo i napravili izvrstan posao za sebe, a kasnije i za dioničare.

Ovdje ja govorim o IPO iz mislim 2008. godine. Ponuđena cijena za te dionice je bila oko 1000 kn i nikad više nije ostvarena osim u jednom trenutku ove godine – dakle drugi dioničari nisu profitirali.
Da su dionice dali na prodaju preko burze dobili bi barem 30% manje novaca.
Krah burze nije bio vidljiv za neiskusne, ali mislim da su oni to predviđali – pogledajte samo sumanuti rast iz dana u dan tih dana bez stvarnih razloga.
Inače i dalje imaju više od 50% i imaju apsolutni utjecaj na politiku firme.
No sve to su dva viđenja – jedno sa strane većinskog dioničara, a drugo sa strane malog dioničara, a za njega tu kruha nema.

Cijena nije bila 1000 nego 935. Pa prodali su dionice kako su svi tada prodavali, javnim pozivom, izdanjem prospekta i upisom odnosno uplatom dionica. Pa oni su otad značajno povećali kompaniju, doduše za to su im bile potrebne i nove emisije dionica. A što ti želiš reći, da su trebali prodati dionice jeftino? Pa da ti kao špekulant zaradiš u 5 dana 100%?

Pa, ako misliš da nema kruha za malog dioničara onda ulažeš negdje gdje ima. Ne more biti jednostavnije.

Svaka dionica nosi rizike. I toga svatko mora biti svjestan kad je kupuje. Ono sto mene muci kod ove dionice je politcki rizik. Bilo bi dobro kada bi se Emil nakon velike sramote kada se upleo u politicku utakmicu hodajuci po SDP-ovim prosvjedima, barem sad distancirati od SDP-a. Sada to jako steti kompaniji. Napada ga Most, a samo je pitanje trenutka kada ce ga HDZ stisnuti.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Atlantic je u korekciji i ide prema 850-860 kn…možda ako dotakne i 800 međutim…nakon toga leti leti visoko…

New Report

Close