ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 03:12
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATGR
50,18
20.876
416
49,80
51,50
-2,35%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Jesu li ulagači-trgovci na zse ludi ili? Dakle, tko god je pratio ATGR još na razinama oko 900 – 920 kn, i upratio izvješće za Q3 mogao je pročitati da se očekuje stagnacija, čak i pad prihoda i dobiti.
I tako cijena poraste nekoliko dana pred izvješće, na 950 kn prodam uz solidnu razliku, sljedeći dan ode do 1000 kn… pomalo nervozan već sam mislio da nam je Tedeschi dao krivu procjenu i da je pocurilo izvješće koje će biti puno bolje od predviđanja, a onda paf! Sve točno kako su predvidjeli….i evo nas, zadnja cijena trenutno 933 kn.
Pitanja:
1. Čitaju li investitori procjene?
2. Boli li ih briga za iste?
3. Koji luđaci kupuju kad je najavljen pad prihoda i dobiti?

Istina sve se znalo iako je sama velicina gubitka u zadnjem kvartalu van ocekivanja, do sad jedno od vecih podbacaja s obzirom na ocekivanja sta sam upratio.
[/quote]

naša burza je irevelentna po pitanju investitori-očekivanja-izvješća.
ovdje je sve bilo poznato i najavljeno te je rezultat u skladu s tim.
tako da nema nekakvog opravdanja za ovakvu cijenu.
No prilika za neke koji teže sigurnom ulaganju i stabilizaciji portfelja.
2017 će zasigurno biti bolja, ROE će se vratiti na 12-13 % što je prosjek industrije a onda će i svi ostali pokazatelji biti puno bolji (iako EV/EBITDA=9,9 ni sada ne izgleda loše, dapače)
Uspoređujući s PODR na prvu bi se reklo da PODR ima bolje pokazatelje, no to nije baš tako.
A posebno uzevši u obzir politiku koja nikako ne uspijeva pobjeći od PODR i do daljnjega predstavlja veliki teret.

ja mislim da spas i prestanak smanjenja prihoda, gubitak tržišta, i druge mnoge negativne stvari koje su isplivale s ovim izvješćem, može samo riješiti PODRAVKA preuzjem ove firme, dok nije posrnula skoro.
imam dionice obje tvrtka

dan je pametniji od noći!

Nakon puno godina rasta, integracije sada zbog jednog lošeg kvartala, još najavljenog vi sada predviđate propast firme.
Rast BDP-a po inerciji će vratiti taj gubitak, Atgr ima vrhunske proizvode koji se uvijek kupuju i mogu se kupovati samo više. Još ako proradi širenje u EU, a moglo bi, to će biti tvrtka uzor svima u RH.
A Podravka nažalost na državnim jaslama i uplitanjem politike neće daleko. Mršić je radio dobar posao, ali ispao; pa to ima samo u državnom tvrtkama, da dobije otkaz tko dobro radi, a dođe neki sumnjivac koji je navodno zamutio neki kakaovac pa ga Gana tuži.
A osobno bih se uvijek kladio na Tedeschika, čovjek je moderan i postavio je visoke standarde izvještavanja, predviđanja i poslovanja…

PersJesus, 04.03.2017. u 22:58
sad se klima carstvo pa navalio kroz plaćene oglase i istupe u medijima da preko podravke spasava guzicu

Ništa od Emilovih snova o Podravci.

P.S. Ne mogu vjerovati koliko je na temi Podravka bilo ekipe koja je veličala Emila kao da je oličenje savršenstva, takoreći božanstvo. Svaka pomisao na suprotno je izazivala reakciju tipa “Govoriš gluposti…ja znam da je on najbolji…on stvara vrijednost za dioničare…”

Bdp će rasti, sad slijedi par dobrih godina za cijeli svijet. To uvijek ide ciklički. Ako ne uspije distribucija u Njemačkoj i Austriji je mali ako; za naše pojmove je dovoljno ući u jedan trgovački lanac s nekim od proizvoda i eto para. Vjerujem da je to izvedivo.
A sad, opljačkao ni ne nekoga devedesetih, pokažite jednog tko nije i za kojeg nitko neće reći da je lop.ov…to sad nema veze. Problem su bili Gucić, Kutle i slični koji su opljačkali svih pa nisu ništa postigli, nikoga zaposlili i dali plaće. Ako gledamo u globalu, više je ljudi nahranio, nego opljačkao. Ako mislite da je lako imati zaposlenike jer ‘oni zarađuju za mene’ predlažem da pokušate zaposliti 1000 ljudi.
A za komentar o proizvodima pročitajte bolje izvješće, posebno dio o vlastitim brendovima koji sudjeluju u prihodima sa 67%… Donat, Smoki, Argeta, Melem, Cedevita…sve su to svjetski proizvodi i moguće ih je plasirati u Njemačkoj.
S Podravkom ili bez, Atlantic će sigurno dobro raditi. Za Podravku nisam siguran jer sudeći po nekim potezima ove vlade sve mi više liči na Sanaderovu, a njima je potreba bankomat…

ATLANTIK je već godinam pokazivao interes za akvziciju prema PODRAVCI..

Čak mislim da od toga nije bio ni daleko, dok se u podravci klimalo unazad par godina, zahvaljujući lopovluku i političkoj strukturi ili garnituri…kojoj nije bio interes razvoja…sve dok nije došao Jurčić pa kasnije dok nije preuzeo Mršić…
Da se situacija nije razvila u pravom smijeru, da je ostala stara garada koja je potkradala podravku, siguran sam da bi je EMIL preuzeo..
Zadnji vlak je prošao kad je izašao nedavno jedan od velikih igrača iz top 10, paket kupili po 380 mirovinci..
Znao je emil da nema love i da je baka prošla sa kolačima….
Inače bi mu PODRAVKA bila bankomat…
Sad je situacija drugačija, barem nešto u interesu države i nas građana,… predpostavljam da će podravka za nekoliko godina preuzeti neke divizije od atlantika….bumo vidjeli..

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

A osobno bih se uvijek kladio na Tedeschika, čovjek je moderan i postavio je visoke standarde izvještavanja, predviđanja i poslovanja…

Mene je jako rastuzio kad se ukljucio u politicku utakmicu i poceo agresivno podrzavati gubitnicki i antipoduzetnicki SDP. Nekako s tim vremenom korespondira i pad rezultata Atlantica. Umjesto da se bavi onim sto zna, on je poceo hodati po prosvjedima. Steta!

Nadam se da ce se sto prije distancirati od SDP-a i ponovno okrenuti biznisu.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


A osobno bih se uvijek kladio na Tedeschika, čovjek je moderan i postavio je visoke standarde izvještavanja, predviđanja i poslovanja…

Mene je jako rastuzio kad se ukljucio u politicku utakmicu i poceo agresivno podrzavati gubitnicki i antipoduzetnicki SDP. Nekako s tim vremenom korespondira i pad rezultata Atlantica. Umjesto da se bavi onim sto zna, on je poceo hodati po prosvjedima. Steta!

Nadam se da ce se sto prije distancirati od SDP-a i ponovno okrenuti biznisu.
[/quote]
Ma dobro, nije to bilo toliko nešto strašno, par izjava da budemo oprezni za koga se glasa itd, pridružio se povorci mislim za neka pitanja civilnog društva i tako. Ja također nisam za neko osobito eksponiranje prema politici, iako je to katkad na tim razinama neizbježno. Ali daleko je on od ‘Gazde’ po tom pitanju.
I ponavljam, zbog jednog kvartala, ne bih rekao da je ‘krenulo loše’. U krupnom biznisu se često i po nekoliko godina dogodi pad…
Par rošada managmenta, nove ideje i eto ih opet na vrhu, ne moraju svi završiti kao Magma npr…


Ma dobro, nije to bilo toliko nešto strašno, par izjava da budemo oprezni za koga se glasa itd, pridružio se povorci mislim za neka pitanja civilnog društva i tako. Ja također nisam za neko osobito eksponiranje prema politici, iako je to katkad na tim razinama neizbježno. Ali daleko je on od 'Gazde' po tom pitanju.
I ponavljam, zbog jednog kvartala, ne bih rekao da je 'krenulo loše'. U krupnom biznisu se često i po nekoliko godina dogodi pad…
Par rošada managmenta, nove ideje i eto ih opet na vrhu, ne moraju svi završiti kao Magma npr…

Mene kao dionicara zanima da se bori za dodanu vrijednost atgr-a, a ne da na svjetonazorskim pitanjima stvara protivnike. Jako losa Emilova procjena. Pogotovo sto je izgledno da SDP nece jos dugo na vlast.
Od njega ocekujem borbu za rast kompanije, a politiku nek ostavi politicarima. Nadam se fa ce se uozbiljit sto prije i da ce atgr opet poceti rasti.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

imao sam puno bolje mišljenje o emilu. izjavama u posljednjih mjesec dana poprilično se diskreditirao, da ne kažem obrukao. naravno, i on ima trenutke slabosti. ali rečeno je rečeno.

Postoji li mogucnost otpisa potrazivanja od Agrokora i velikog pada cijene dionice? Ima li netko upucen. Ocito se Agrokor jako trese, a AG im je vazan partner.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/j3M9BMbY610OAYydb46x4g==.pdf

Otkup vlastitih dionica
U skladu s Odlukom o davanju ovlasti Upravi Društva za stjecanje vlastitih dionica i
Odlukom o isključenju prava prvenstva pri stjecanju vlastitih dionica, usvojenima na
sjednici Glavne skupštine Društva od 30. lipnja 2014. godine, Društvo će tijekom
2017. godine vršiti otkup vlastitih dionica. Najveći broj vlastitih dionica koje će
Društvo kupiti u 2017. godini je 11.000 (jedanaest tisuća) dionica. Sukladno naprijed
navedenoj Odluci Glavne skupštine, najniža cijena po jednoj vlastitoj dionici jest
jednaka nominalnoj vrijednosti dionice dok najviša cijena po jednoj vlastitoj dionici ne
smije premašiti prosječnu tržišnu cijenu tijekom 15 radnih dana koji prethode danu
stjecanja dionica. Najviša cijena po jednoj vlastitoj dionici, a uz prethodnu suglasnost
Nadzornog odbora, može biti uvećana za iznos do 5 %.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"

New Report

Close