ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 00:40
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATGR
50,18
20.876
416
49,80
51,50
-2,35%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

čekaj, vi se pravite da ne znate ili ne znate da cijena ovdje raste samo kad uprava prodaje svoje dionice – bonuse…


čekaj, vi se pravite da ne znate ili ne znate da cijena ovdje raste samo kad uprava prodaje svoje dionice – bonuse…

odlično zapažanje kolega – evo vam stotka od mene

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Jesu li ulagači-trgovci na zse ludi ili? Dakle, tko god je pratio ATGR još na razinama oko 900 – 920 kn, i upratio izvješće za Q3 mogao je pročitati da se očekuje stagnacija, čak i pad prihoda i dobiti.
I tako cijena poraste nekoliko dana pred izvješće, na 950 kn prodam uz solidnu razliku, sljedeći dan ode do 1000 kn… pomalo nervozan već sam mislio da nam je Tedeschi dao krivu procjenu i da je pocurilo izvješće koje će biti puno bolje od predviđanja, a onda paf! Sve točno kako su predvidjeli….i evo nas, zadnja cijena trenutno 933 kn.
Pitanja:
1. Čitaju li investitori procjene?
2. Boli li ih briga za iste?
3. Koji luđaci kupuju kad je najavljen pad prihoda i dobiti?

Kad su izgubili najvećeg kupca Sportske i Aktivne prehrane?
Još u prošlom kvartalu, ili?
I tko je bio?

Nekako nisam vidio tu vijest.

i oni bi preuzeli Podravku a brod im toni

Mislite na Herbalife?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Jesu li ulagači-trgovci na zse ludi ili? Dakle, tko god je pratio ATGR još na razinama oko 900 – 920 kn, i upratio izvješće za Q3 mogao je pročitati da se očekuje stagnacija, čak i pad prihoda i dobiti.
I tako cijena poraste nekoliko dana pred izvješće, na 950 kn prodam uz solidnu razliku, sljedeći dan ode do 1000 kn… pomalo nervozan već sam mislio da nam je Tedeschi dao krivu procjenu i da je pocurilo izvješće koje će biti puno bolje od predviđanja, a onda paf! Sve točno kako su predvidjeli….i evo nas, zadnja cijena trenutno 933 kn.
Pitanja:
1. Čitaju li investitori procjene?
2. Boli li ih briga za iste?
3. Koji luđaci kupuju kad je najavljen pad prihoda i dobiti?

Istina sve se znalo iako je sama velicina gubitka u zadnjem kvartalu van ocekivanja, do sad jedno od vecih podbacaja s obzirom na ocekivanja sta sam upratio.

Ignore : renči


Kad su izgubili najvećeg kupca Sportske i Aktivne prehrane?
Još u prošlom kvartalu, ili?
I tko je bio?

Nekako nisam vidio tu vijest.

Herbalife. Proizvodnja za njih.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.



@StatusQuo

Slažem se s vama.
Osobno nemam mnogo ATGR, prije sam imao puno više.
Skratio na nižim razinama jer nisam vjerovao da može ovoliko narasti.
Te količine na prodaji mi nisu nagovještavale rast.
Zaboravih kako kod fondovskih dionica to nema veze.. .

Pisao sam o tome 22.2.2016., str. 258 foruma. Garavi je odgovorio tad da postoji sansa da opet dobiju posao sa Herbalifeom u 2017. Ne znam je li se promijenilo sto po tom pitanju.
S obzirom na najavljene planove, rezultati su u skladu s ocekivanjima.

Izneseni tekstovi nisu nagovor na prodaju ili kupnju dionica

Ne znam čemu toliki pad, pa rezultati su se očekivali takvi, sad bi trebalo doći do poboljšanja kad se dobiju novi ugovori.




@StatusQuo

Slažem se s vama.
Osobno nemam mnogo ATGR, prije sam imao puno više.
Skratio na nižim razinama jer nisam vjerovao da može ovoliko narasti.
Te količine na prodaji mi nisu nagovještavale rast.
Zaboravih kako kod fondovskih dionica to nema veze.. .

Pisao sam o tome 22.2.2016., str. 258 foruma. Garavi je odgovorio tad da postoji sansa da opet dobiju posao sa Herbalifeom u 2017. Ne znam je li se promijenilo sto po tom pitanju.
S obzirom na najavljene planove, rezultati su u skladu s ocekivanjima.
[/quote]

Nažalost ništa od toga do daljnjega. Iako, oni sa Herbalifeom i dalje surađuju s prašcima, pitanje je hoće li dobiti ovaj ugovor nazad.
Ono što su napravili je optimizaciju troškova pa iako im ovo nosi gubitak on je manji nego što su projicirali. Down the road moguć je i njihov izlazak iz ovoga.
Također u širenje Njemačke su ububali 70 milijuna HRK (manje od planiranog) što im nije donijelo očekivani povrat (napad na sve regije svim asortimanom), a sada razmatraju preuzimanje nekog lokalnog distributera u svrhu širenja tamo.
I dalje vjerujem da imaju najbolji menadžment u HR, koji također nije garancija da će uspjeti, veliki su izazovi pred njima.
I ne mislim da je Podravka rješenje za njih.

I ne mislim da je Podravka rješenje za njih.

Zasto ne?

Izneseni tekstovi nisu nagovor na prodaju ili kupnju dionica

New Report

Close