ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 20:30
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATGR
50,18
20.876
416
49,80
51,50
-2,35%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

@ Andy. I još imaju P/B 1,74. Tko bi to kupio? Omjer neto dobiti i kamata. Za taj omjer jos nisam cuo. Manipulacija zalihama koje čine gotovo uvijek jednak omjer prema ukupnoj imovini od oko 13% posljednjih 10 godina. Možete li mi to pojasniti? Koliko bi po vama trebala imati firma u zalihama koja zarađuje preko 5 milijardi kuna godišnje. 100 milijuna? Razlika vrijednosti zaliha u RDiG čini 0,6% ukupnih rashoda. Dugovi? Dugovi nastaju rastom kompanije i ako su održivi oni su najbolji način financiranja kompanije. Bolji nego dokapitalizacija. Trošak duga je uvijek jeftiniji od troška kapitala. Dužnici se prvi naplacuju ako firma propadne, tek onda dionicari, što znaci da je rizik za dionicare veci nego za banke. Cim je rizik veci veci je i trošak. Kamate na dug su porezno odbitna stavka, što dug čini još jeftinijim. Znaci ako imate kamatu od 4% i porez od 30% vi kamatu zapravo placate 4*(1-0,3)=2,8%. Do nedavno je prevladavalo misljenje da je najbolje financirati komaniju sa 100% duga jer je to najjeftiniji oblik financiranja. Euforične najave? Pa firma posluje u najgorem mogućem okruženju posljednjih 6 godina i svejedno stvarna velike povrate za svoje dionicare. Pa šta je vama porast prihoda od 2,5% i pad neto dobiti u sljedecoj godini od 8% euforičan?

alias valjda se vjerovnici prvi naplaćuju

imaš ernt p/b sa 5,28 i Inu sa 3,05. tako da ovo nije SF .

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Ma šalim se za P/B jer samo to gledaju na ovom forumu.


@ceha

Govorim o razlici naplate između banaka i dionicara. Pa necu sada pisati da se prvo naplacuju troskovi stecajnog postupka, odvjetnici, pa radnici pa HZZ i ostalo. Inače, i banka je vjerovnik, samo imaju redovi kojim se naplacuje

moram priznati da me neugodno iznenadio ovaj pad cijene atgr-a , izvješće ocjena dobar , firma ima perspektivu , investicije , čak je izvještaj i više nego dobar kakva je trenutna potrošnja u rh i susjedstvu .rublja i dinar očekivano. odigrali su i par dobrih poteza (unilever-već dao rezultate , nova tvornica -tek se očekuju rezultati) . eu tržište – prognoze vrlo dobre . uz dio ovih parametara, očekivao sam realni rast cijene .ipak , činjenica je da malo-pomalo iz dana u dan cijena pada . ili investitori nisu oduševljeni sa izvještajem ,povećanjem zaposlenosti u ovoj firmi, širenjem business-a ,nerazumijevanje ili ima zbilja neka caka koju mi malecki ne znamo.
ili samo sitnog ,malog šišanja do novog uzleta ove dionice ….

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

evo jako dobre vijesti za ovu dionicu:

http://hr.seebiz.eu/tedeschi-napokon-uspio-barcaffe-i-argeta-ipak-na-policama-konzuma/ar-106174/

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

falco dio ‘problema’ ove dionice leži i u tome što se većina fondova namirila od njemaca a novih kupaca (jačih na kapitalu) baš i nema i dionca lagano tone kako se pojedini mali riješavaju jer misle da drugdje imaju bolji potencijal zarade

u pravu si. na žalost, za atgr-r-a nema nikakvog efekta od dobrih vijesti, u nekim normalnim okolnostima ovo bi išlo gore …

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Upravo tako falco, jednostavno je bedasto da tvrtka objavi takav poslovni rezultat i dionica počinje – padati. Dok s druge strane, netko objavi da bi godina mogla biti zanimljiva i odmah počinje uzlet (kao). Mislim da to samo govori o stanju tržišta kapitala u RH. Imam ATGR ( još iz doba IPO-a ) i ne namjeravam ga se još rješavati.

Veseli i zdravi bili.

kolega
zašto bedasto? investitori su očekivali više i ovo je samo reakcija publike. a da dionica vrijedi i da je dalje atraktivna, to stoji.

ajde da se i ovdje počne kupovina malo podebljavati.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

ATGR, HEP, PODR, RIVP ce imati svoje predstavnike na London Stock Exchange CIS & CEE CONFERENCE 26.03.2015.

...

New Report

Close