ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 16:38
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATGR
50,18
20.876
416
49,80
51,50
-2,35%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Odlično izvješće.
Rast prihoda.
Rast dobiti s 82.000.000 na 198.000.000 kn.
Odlična firma. Čestitke dioničarima i profesionalcima koji vode ovu firmu.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

gubitak samo 20 milja nista strašno

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

Odlićno izvješće, čestitke!

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

a cijena ….

Poštovani kolege,

evo i mene među dioničarima ove firme, pa da se pošteno prijavim… 35 kom po 668,00 (jnc 671,27).
Jednostavno vjerujem u ATGR. Od glave do repa što bi se reklo. Od temelja do krova…

Hoće li biti sreće – vidjet ćemo. U svakom slućaju, dugoročni sam i konzervativni ulagatelj.

Sretno nam svima bilo i srdačan pozdrav !

Kako to da je ova firma toliko izvan radara hrpi ljudi, a ona polako grabi velikim koracima? Ja mislim da je u ovom teškom vremenu ovo sigurno best buy na našoj burzi, a vidim da je malo njih kupuje. Valjda jer je još uvijek dosta zadužena, ali oni konstantno smanjuju zaduženost. Pa prihodi i dobit im konstantno i sigurno rastu. Gdje ćeš bolje? Svi, ali svi pokazatelji se popravljaju već 10 godina i svake godine su bolji. Valjda je malim dioničarima važno biti u dionici koja raste/pada min. 10% dnevno pa je nisu primjetili. Bili živi pa vidjeli. Ljudi mi kažu da ima p/b 1.6 pa da je skupa. Pa normalno da je dužna kad je kupila drogu kolinsku. Ali kad su kupili je prije 3 godine je p/b bio preko 2 i nešto. To je meni bitno. Da se pokazatelji popravljaju, a ne da ostaju isti ili slabe. P/E će im na kraju godine biti 10, a prošle je bio 40. ROE je sa 4 skočio na 11 i samo će se povećavati. Zašto? Smanjuju zaduženost, a prihodi su im sigurni. Kava, energetski i ostali napitci, grickalice, bebi hrana itd. To i u recesiji ljudi trebaju. Zato im sve i sad raste. Šta će biti tek kad recesija padne tu i u regiji, a potrošnja u maloprodaji poraste? Maloprodaja je izgubila ovih godina 10%, a oni porasli po prihodima 10% (organski). takve negativne korelacije mi uvijek odgovaraju. Smanjuju iznose kamata koje moraju plaćati, a već im hrpa prihoda dolazi iz vani. Ma svaka čast.

mislim da si odgovorio sam na svoje pitanje. nije zanimljiva jer jer cijena u uskom rasponu, a ta cijena je već davno prikazala navedeni rast prihoda i rast profitabilnost jer je P nepromjenjen uz rast E-a (40 na 10). ja sam kupovao na 450 uz P/E 27, prodao sam brzo zbog nečeg drugog. sad na 670 uz P/E 10 mi nije toliko zanimljivo.

Pa bolje mi je da je P nepromjenjen dok E raste. P će kad tad stici E. Da bi skočila na vaš P/E od 27 dionica bi trenutno trebala vrijediti 1139kn. Meni odgovara. [emo_smijeh] Mislim da je u ovakvim vremenima dobro imati jednu ovakvu dionicu u portfelju. Još nisam naveo da će dionica na kraju godine imati oko 60kn dobiti po dionici što bi s trenutnom isplatom od oko 50% dobiti ispalo oko 5% prinosa. Osobno ja preferiram ovakve dionice koje ne trebaš previše pratiti, a u slučaju da joj cijena padne iz nekog razloga si sretan jer je možeš dokupiti jeftinije. Pa pogledajte belje. Tko je od njih sretan što je dionica pala s 90 na 50kn. Nitko. Jer kako kupiti dionicu koja ide nazad, a ne napred? Milim da je nitko tko je ima ne dokupljuje sad. Ima samo par dionica na našoj burzi koje se mogu tako pratiti. Nisam ovdje napisao cijelu analizu, ali ima puno stvari koje mi se sviđaju i koje mi daju bar 2 godine sigurnosti držanja. Možda je i problem što ljudi misle da je ATGR samo distribucijska kompanija bez svoje proizvodnje, a distirbucija im čini tek manji dio prihoda. Tko će ga znat.

Evo baš čitam neke najveće dugoročne fond menagere koji ulažu samo u najkvalitetnije dionice i evo jedne rečenice: “We look for companies with a competitive advantage, a proven track record of compounding earnings and expanding margins, along with solid management.” Taman ovo šta sam ja gore nabrojao. Još fali dobar menagment, a ja mislim da ga ATGR stvarno ima.

@ alias

Ti kao samodopadni stručnjak za TK se ne bi trebao toliko brinuti o svojoj investiciji pa odmah pisati hvalospjeve o dionici koju si kupio.
Stručnjacima se ne tresu gaće čim kupe neku dionicu.

Da si kupovao ispod 600 ne bi imao brige,ovako ovisiš o tome da li će jedan veći igrač nastaviti sa prodajom i pristiskati cijenu, ili će cijena gore kao što bi realno i trebala.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Istina. Hvala


Pa bolje mi je da je P nepromjenjen dok E raste. P će kad tad stici E. Da bi skočila na vaš P/E od 27 dionica bi trenutno trebala vrijediti 1139kn. Meni odgovara. [emo_smijeh] Mislim da je u ovakvim vremenima dobro imati jednu ovakvu dionicu u portfelju. Još nisam naveo da će dionica na kraju godine imati oko 60kn dobiti po dionici što bi s trenutnom isplatom od oko 50% dobiti ispalo oko 5% prinosa. Osobno ja preferiram ovakve dionice koje ne trebaš previše pratiti, a u slučaju da joj cijena padne iz nekog razloga si sretan jer je možeš dokupiti jeftinije. Pa pogledajte belje. Tko je od njih sretan što je dionica pala s 90 na 50kn. Nitko. Jer kako kupiti dionicu koja ide nazad, a ne napred? Milim da je nitko tko je ima ne dokupljuje sad. Ima samo par dionica na našoj burzi koje se mogu tako pratiti. Nisam ovdje napisao cijelu analizu, ali ima puno stvari koje mi se sviđaju i koje mi daju bar 2 godine sigurnosti držanja. Možda je i problem što ljudi misle da je ATGR samo distribucijska kompanija bez svoje proizvodnje, a distirbucija im čini tek manji dio prihoda. Tko će ga znat.

ljudi znaju svasta, ali to ti ne znas. blago tebi kad si ovako smiren na zse. morao sam reagirati jer neki ovdje ne znaju sto pisu. nemam atgr niti ga ne planiram imati.

...povijest se ponavlja...

New Report

Close