ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 14:38
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATGR
50,18
20.876
416
49,80
51,50
-2,35%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Inače mene oduševljava transparentnost uprave i tvrtka sa svakim danom postaje vrhunski primjer jedne zdrave usuđujem se reći svjetske kompanije.

Točno. Imati transparentnu kompaniju na Zagrebačkoj burzi sve više postaje presedan. Gotovo svaki tjedan netko najavi odlazak s burze, sumnjivu dokapitalitaciju, skviz aut, “neočekivane” gubitke, blokirane račune…

Vjerojatno će se u budućnosti sve više valorizirati transparentnost, a onda će i AG postati još zanimljivija.

Trenutno možda malo fundamentalno preskupa, al trend je pozitivan pa uskoro i tu možemo očekivati smanjenje te skupoće i(li) rast dionice.

Na razdoblje od 3-5 godina jedna od boljih na ZSE.

(Ovo nije nagovor na kupnju i(li) prodaju vrijednosnih papira)

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

evo ovo je tipicni primjer kako ljudi znaju malo o biznisu uopce….

vrhunska kompanija?, pa oni su gotovi, todoric im je uzeo i red bull…tako ce im svatko uzeti komad i sta ce im ostati???

ovo je kompanija koja se bavi distribucijom, a sada kada todoric spoji mercator i konzum, sta mislite koliko ce moci uvjete odnosno, traziti superrabate na sve atlantic proizvode…koliko ce to utjecat na dobit….

cini mi se da je ovo povecanje dobiti ove godine zadnja slamaka spasa da se jos izvadi lova iz firme, jer ova godina ce biti i velika dividenda sigurno, upravo iz tog razloga…

veliki sell

nisam u tijeku vezano za ovu dionicu….da li mi netko može reći da li je odlučila atlantic grupa gdje će graditi tvornicu za energetske pločice?

Tedeschi od listopada ima dva ‘market makera’

[emo_palacg]

http://liderpress.hr/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/clan-uprave-atlantic-grupe-prodao-dionice-za-13-milijuna-kuna/

Inace perspektivna dionica

http://hr.seebiz.eu/industrija/atlantic-grupa-gradi-tvornicu-u-novoj-gradisci-ulaganje-od-120-milijuna-kuna/ar-73309/

Nisam upoznat nešto naročito s ATGR, niti imam povlaštene informacije o istoj.
Međutim, malo me iznenadio ovaj pad danas(-4,16%) i općenito ovih dana.
Ukoliko se ne varam, ovdje se očekuje rast prihoda i dobiti. Širenje poslovanja, gradu se nove tvornice… Uglavnom pozitivne stvari se događaju oko ATGR.
Čemu onda ovakvo iskipavanje po bidu??

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

Ni meni nije jasan pad. I sam očekujem puno bolje izvješće nego li lani. Nadam se da će nas Q3 napokon lansirati preko 700 kn.
Za ovo danas mi trenutno jedino pada na pamet bivši MM. Da je on prodavao.
To se inače radi na drugačiji način. Mimo burze ili dogovorena transakcija s novim MM.
Međutim, ZSE je divljina. Sve je moguće.

rasprodaja traje i dalje ..komentara nema..cekamo 5xx ?

"Nikad čovjek ne može da kaže onoliko mudrosti koliko može da prešuti gluposti" top spameri 1 serislav 2 zorangutan 3 trial


rasprodaja traje i dalje ..komentara nema..cekamo 5xx ?

Komentara na Poslovnom nema jer su odavno mali dioničari izašli iz ove dionice. Većina njih. Ostali su uglavnom veći, a oni baš i ne piskaraju po forumu.
Ovaj pad mi izgleda špekulativne naravi. Sruši cijenu, nakupuj se po nižima, čekaj dobro izvješće, uživaj u rastu.
Čini mi se da ovi MM zabe pojma nemaju. Otkako su preuzeli, dionica zaronila gotovo 10%. Likvidnost niža.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

Čeka se izvješće.
Bude li naročito dobro, nadam se kako ćemo opet na razine >700 kn.
Na tim iznosima smo bili još kada je ATGR trebao preuzeti Drogu Kolinsku kada je vrijednost dionice iznosila >800kn.
Kada je ATGR preuzeo Drogu povečavši si prihode i dobit, cijena je zaronila. Apsurd naše burze.
Sada se nadam kako ćemo ponovno na više razine.

Izašlo ti je izvješće:
Financijski rezultati u prvih devet mjeseci 2013. godine
Zagreb – 30. listopada 2013. godine
Rast prihoda od prodaje uz poboljšanje profitabilnosti u skladu s očekivanjima
 Prihodi od prodaje u iznosu od 3.725,5 milijuna kuna
+ 2,6% u odnosu na isto razdoblje prošle godine
 Dobit prije kamata, poreza i amortizacije (EBITDA) u iznosu od 479,7 milijuna
kuna
+ 7,6% u odnosu na isto razdoblje prošle godine
 Dobit prije kamata i poreza (EBIT) u iznosu od 375,9 milijuna kuna
+ 13,0% u odnosu na isto razdoblje prošle godine
 Neto dobit nakon manjinskih interesa u iznosu od 193,3 milijuna kuna
Značajno niži troškovi kamata nakon prošlogodišnjeg refinanciranja

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

New Report

Close