ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 04:33
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATGR
50,18
20.876
416
49,80
51,50
-2,35%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


sto kazu tehnicari, kupiti ili jos cekati?

dobro pitanje

Argeta uskoro na Konzumovim policama

U Atlantic grupi žele da njihova pašteta bude najprodavanija u Hrvatskoj

Atlantic grupa i Droga Kolinska intenzivno pregovaraju s Agrokorom o ulasku paštete Argeta i kave Bar Caffe u Konzumove prodavaonice na hrvatskom tržištu. Ti će se proizvodi na Konzumovim policama naći do kraja godine, otkrio je Srećko Nakić, predsjednik Uprave Droge Kolinske hrvatskim novinarima koji su u ponedjeljak obišli tvornicu Argeta u slovenskoj Izoli.

Srećko Nakić, predsjednik Uprave Droge Kolinske/PXL Nakić je svjestan da je ulazak Argete u Konzum ključ za zauzimanje vodećega tržišnog mjesta u Hrvatskoj. Argeta je po tržišnom udjelu u Hrvatskoj na trećoj poziciji, iza pašteta Gavrilovića i Pikete PIK-a Vrbovec sa 14 posto tržišta. Nakić smatra da će Argeta u iduće dvije godine postati prva. Uvjerenje potkrepljuje iskustvom na drugim tržištima na kojima je Argeta posljednjih godina ostvarila znatan rast. "Naš najveći konkurent je Agrokor i stoga je ulaz na police Konzuma očekivano teži", ističe Nakić, no podsjeća da su Argetini proizvodi već prisutni u Konzumu u regiji. "Konzumova je strategija imati ponudu za potrošače zbog čega ćemo sigurno ući i u Hrvatsku", kaže Nakić. Inače cilj Argete je postati broj jedan i na europskom tržištu, a taj plan namjeravaju postići kvalitetnom sirovinom i tehnologijom. Kako pojašnjavaju, Argeta nije mesno-prerađivačka industrija, već nabavlja sirovinu za namaz. Inače, u 2010. u dvije tvornice Argete, u Izoli i BiH, proizvedeno je 10.464 tone paštete. Od prodaje Argeta je lani ostvarila prihod u iznosu većem od 60 milijuna eura, pri čemu najveći tržišni udjel od 25 posto ima u BiH. Tržišta koja ciljaju osvajati u idućem razdoblju, nakon hrvatskog, jesu Rumunjska i Španjolska.

Naletio sam na jedan jako zafrknut tekst o Tedyju…

http://www.tjednik.hr/vijest/aktualno/4980/SKANDALOZNO-EMIL-TEDESCHI-PRVI-MILIJUN-UKRAO-SINJU-

Ingra Gradnja NIJE član Grupe Ingra! Prodana u 2010. za cca 2mil. KN! Str. 13. REV.IZVJEŠĆA!


Naletio sam na jedan jako zafrknut tekst o Tedyju…

http://www.tjednik.hr/vijest/aktualno/4980/SKANDALOZNO-EMIL-TEDESCHI-PRVI-MILIJUN-UKRAO-SINJU-

Zanimljivo štivo. A još je zanimljivije da se ova afera već nekoliko puta otvara, a nikako da dobije sudski epilog ili odbacivanje navoda. Iako, na taj ili sličan način su otišle milijarde pa bi se možda mogla otvoriti Pandorina kutija. Iako, tko zna kuda je otišao novac iz Tedijeve firme. To je po meni ključ svega i bilo bi odlično kada bi ta informacija došla u javnost. A nikako da dođe…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Tedeschi: Nećemo seliti proizvodnju Droga Kolinske iz Slovenije

Atlantic i Droga Kolinska će zbog rasta potražnje povećati ulaganja u proizvodnju i u Sloveniji i u inozemstvu , najavio je predsjednik Uprave Atlantica

Bankamagazin
Objavljeno 1.6.2011

"Droga Kolinska održat će sve robne marke i proizvodne kapacitete u Sloveniji i inozemstvu. Kompanija neće seliti proizvodnju iz Slovenije u druge države", rekao je Emil Tedeschi, predsjednik Uprave Atlantic Grupe koja je lani preuzela slovensku kompaniju.

Tedeschi je prilikom susreta s novinarima tijekom posjete slovenskog predsjednika Danila Türka proizvodnom pogonu u Mirni rekao da će Atlantic i Droga Kolinska povećati ulaganja u proizvodne kapacitete zbog rasta potražnje na tržištu.

Tedeschi je pohvalio poslovno okruženje u Sloveniji. Rekao je da kao strani ulagač do sada nije naišao na nikakve prepreke prilikom preuzimanja Droga Kolinske. Najavio je veću prisutnost proizvoda slovenske kompanije na policama najvećeg hrvatskog trgovačkog lanca, Konzuma. O tome će razgovarati s Ivicom Todorićem, vlasnikom Agrokora u čijem sastavu je i Konzum.

Čelnik Atlantic grupe rekao je da je namjera Agrokora da preuzme Mercator bila legitimna. Na upit slovenskih novinara nije li neobično da Agrokor, koji blokira ulaz slovenskih prehrambenih proizvoda na police Konzuma, kupuje najveći slovenski trgovački lanac koji surađuje sa svim slovenskim prehrambenim proizvođačima, Tedeschi je odgovorio da je teško komentirati poslovnu politiku Agrokora. No, rekao je da on suradnju nikada ne bi uvjetovao nacionalnošću ili porijeklom rob

Haha, seliti iz Slovenije, pa kamo? Dobro, možda u Srbiju ili BIH. Ali nije valjda tko pomislio u RH?? Ja bih prije pomislio da će se proizvodnja Cedevite seliti baš obratno, u Sloveniju. U Sloveniji su ipak kako kaže uvjeti za investiranje dobri, što kod nas baš i nije slučaj.

Sjajni su uvjeti u Sloveniji, zato su im sve veće korporacije u vlasništvu države i/ili nesposobnih direktora, pola blue chip burzovnog indeksa im je pred stečajem. A i veliko su i starteški važno tržište i imaju prednost da im nitko ne razumije jezik.

Mene samo zanima kad će ATGR na ATH. SVe drugo mi je nebitno

“A man's got to do what a man's got to do”

U Cedeviti jako ljuti na suce:

http://www.hrsport.net/vijesti/418723/kosarka-1-hkl/mamic-preko-25-ociglednih-pogresaka

Veber najavio preispitivanje odluke o investiranju u košarku. Moguće povlačenje Atlantic Grupe iz košarkaškog kluba Cedevita i hrvatske košarke.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Atlanticu kazna 2,4 milijuna eura:

http://www.index.hr/vijesti/clanak/todoric-i-tedeschi-u-srbiji-varali-konkurenciju-zbog-tajnog-rabata-kaznjeni-sa-68-milijuna-eura/554997.aspx

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


Atlanticu kazna 2,4 milijuna eura:
http://www.index.hr/vijesti/clanak/todoric-i-tedeschi-u-srbiji-varali-konkurenciju-zbog-tajnog-rabata-kaznjeni-sa-68-milijuna-eura/554997.aspx

A kad se sjetim da je Delux pozivao na kupnju na 805kn.
Knjigu u ruke kolega!!!
[bye] [bye] [bye]

GOLUB i SMART - od 1milje kuna do bicikle jer KSST-R-A padaju ko klada! A mora zaorati tek ka 250-350kn!!!

Evo, Hina javlja kako će Atlantic Grupa krenuti u pravnu bitku protiv Antimonopolske komisije. Na redu je Upravni sud…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

New Report

Close