ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 02:34
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATGR
50,18
20.876
416
49,80
51,50
-2,35%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.



Minus je zbog kupovine Droge i morao je biti.
U stvari, tek od slijedećeg kvartala ćemo moći vidjeti kako se stvari razvijaju sa Drogom.

lp

Zbog ovoga dionice preuzimatelja kod akvizicija ni ne trebaju rasti, pogotovo kad se radi nešto ovakve veličine.

Ovo je glupost kupovati iznad 700 kn dok se ne dobije prava slika utjecaja Drge na bilancu.
[/quote]

Ovisi što se i pošto preuzima.
Recimo ako Agrokor preuzme Mercator, cijeli Agrokor će rasti.

lp
[/quote]

SVašta. Agrokor ako preuzme Mercator će se urušiti kao kula od karata što samo čekaju stranci da konačno preuzmu cijelo tržište. SIguran sam da se i FRancuzi i Englezi bore rukama i nogama da srede povoljno financiranje Agrokoru kao što su sredili i Atlanticu.

Jel vama jasno da i Drogu i Mercator su mogli preuzeti Englezi ili FRancuzi bez problema ali nisu htjeli.
Hm,h m, pa zašto nisu htjeli?
Pitanje je sad
Razmišljajte puno i temeljito

“A man's got to do what a man's got to do”




Minus je zbog kupovine Droge i morao je biti.
U stvari, tek od slijedećeg kvartala ćemo moći vidjeti kako se stvari razvijaju sa Drogom.

lp

Zbog ovoga dionice preuzimatelja kod akvizicija ni ne trebaju rasti, pogotovo kad se radi nešto ovakve veličine.

Ovo je glupost kupovati iznad 700 kn dok se ne dobije prava slika utjecaja Drge na bilancu.
[/quote]

Ovisi što se i pošto preuzima.
Recimo ako Agrokor preuzme Mercator, cijeli Agrokor će rasti.

lp
[/quote]

SVašta. Agrokor ako preuzme Mercator će se urušiti kao kula od karata što samo čekaju stranci da konačno preuzmu cijelo tržište. SIguran sam da se i FRancuzi i Englezi bore rukama i nogama da srede povoljno financiranje Agrokoru kao što su sredili i Atlanticu.

Jel vama jasno da i Drogu i Mercator su mogli preuzeti Englezi ili FRancuzi bez problema ali nisu htjeli.
Hm,h m, pa zašto nisu htjeli?
Pitanje je sad
Razmišljajte puno i temeljito
[/quote]

Kolega, pa ne raspravljam ja sa svakime.
Vidjet ćemo reakciju burze, to će vam biti najbolji odgovor.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

@ zvrc
Ako si htio dividendni prinos, trebao si ici drugdje, ne u kompaniju koja jasno najavljuje razvoj i akvizicije. Tamo gdje se nema sto pametnije s lovom, isplacuje se dividenda. Ako hoces prinos, nek ti broker ubaci lovu u drzavne obveznice. Nemoj se sad pjeniti.
Ovo je IMHO sasvim ocekivano. Nije lijepo za vidjet, ali je normalno. I sad samo trebaju raditi na konsolidaciji, sto i rade, pa ce se opet slaviti krasna izvjesca.
Ja sam dio prodao na visini, ocekujuci ovo, sad nek padne jos malo i ovo mi je jedan od prvih pikova za kupiti.

@ picman8

Nisamo očekivao "HT prinos" tj. dividendu, ali sam očekivao 50-100 mil dobiti od čega bi 25 posto bila dividenda. Bez novih dionica, bez gubitaka, bez širenja kome je cilj širenje. Nemam ja nišđta protiv širenja, dapače, al imam protiv širenja na ovaj način. Mogao je Emil i na drugi način skupiti novac, npr. kao što je kupio Kozmo i nema nikakvih problema. A ne na račun AG koristiti resurse AG-a, a onda širiti krug dioničara smiješnim dokapitalizacijama. Što je najgore, ovakvom politikom ćemo još godinama imati niži prinos od državne obveznice. I tko garantira da on neće sutra napraviti isto i tako može još 100 godina?

Al sve bi to bilo u redu, da je to opisao u prospektu kod IPO-a (dokapi u prvom redu na ovakav način), ovako sve izgleda kao jedna velika prevara.

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


@ picman8

Nisamo očekivao "HT prinos" tj. dividendu, ali sam očekivao 50-100 mil dobiti od čega bi 25 posto bila dividenda. Bez novih dionica, bez gubitaka, bez širenja kome je cilj širenje. Nemam ja nišđta protiv širenja, dapače, al imam protiv širenja na ovaj način. Mogao je Emil i na drugi način skupiti novac, npr. kao što je kupio Kozmo i nema nikakvih problema. A ne na račun AG koristiti resurse AG-a, a onda širiti krug dioničara smiješnim dokapitalizacijama. Što je najgore, ovakvom politikom ćemo još godinama imati niži prinos od državne obveznice. I tko garantira da on neće sutra napraviti isto i tako može još 100 godina?

Al sve bi to bilo u redu, da je to opisao u prospektu kod IPO-a (dokapi u prvom redu na ovakav način), ovako sve izgleda kao jedna velika prevara.

Prvo krupne ribice, a onda sto ostane malim ribicama [rolleyes]

Zvrc Droga je jako velik zalogaj za AG (možda i prevelik), to nije par trgovinica od Kozma


Zvrc Droga je jako velik zalogaj za AG (možda i prevelik), to nije par trgovinica od Kozma

Vrlo jednostvno; razlika je ogromna izmedu platiti nesto i preplatiti.Jednostavno nekada si primoran dati vise i to mnogo vise za nesto sto ce tek u buducnosti mozda biti jak indikator rasta. Inace dobro marketinski plasiran proizvod uvijek ce naci kupca makar je proizvod najvece smece i otrov. Izvješće treba gledati pozitivno, jer ostvarne je ogoramn korak u konsolidaciji grupe u odnosu na početni stadij, sto im daje za pravo da i dalje ostvaruju izvanprosječne marže na svojim prizvodima. Sve u svemu – Sretno [wink]

Ništa od dividende. Sramotno, iako ako ćemo iskreno i objektivno – onda i sasvim očekivano. Bit će bolje za par godina…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Atlanticove paštete:

http://danas.net.hr/novac/page/2011/05/17/0002006.html

E da je ući u Konzum, prodaja će rasti i više od predviđanja…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Pa dobro ljudi što se događa? Nitko ništa čitav mjesec ne piše. Zar ste stvarno svi izašli i ne namjeravate kupovati? Bar drukajte na pad, ako nećete na rast. Izgleda da sam ja jedini preostali mali dioničar u ovoj dionici… [cry]

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


Pa dobro ljudi što se događa? Nitko ništa čitav mjesec ne piše. Zar ste stvarno svi izašli i ne namjeravate kupovati? Bar drukajte na pad, ako nećete na rast. Izgleda da sam ja jedini preostali mali dioničar u ovoj dionici… [cry]


Nisi jedini, samo neznam šta se tu može još reći a da nije već rečeno.

sto kazu tehnicari, kupiti ili jos cekati?

Bez straha, pohlepe i sentimenta.

New Report

Close