ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 08:54
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATGR
50,00
2.000
40
50,00
51,00
-1,96%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Vaš link

Ponosni vlasnik dionice ATGR-R-A

Čestit i blagoslovljen Božić svim ljudima dobre volje, zaposlenicima Atlantic grupe i njezinim dioničarima. Neka Vam se ostvare svi snovi,neka vam bude ovo nezaboravan Božić u okruženju obitelji.

Srdačan pozdrav


Vaš link

Još da to i Tadeschi potvrdi izjavom za zse to bi bila vijest godine.

Nije bolest sve što boli

Vaš link

Ponosni vlasnik dionice ATGR-R-A

pa zar ne bi trebala pasti vrijednost atgr,u slučaju da idu u merger sa podr.vidim da lobiraju po eph izdanjima.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity


pa zar ne bi trebala pasti vrijednost atgr,u slučaju da idu u merger sa podr.vidim da lobiraju po eph izdanjima.

Daj mi molim te objasni logiku po kojoj bi vrijednost trebala pasti

Nije bolest sve što boli


Vaš link

Gore navedeni članak, odnosno link nema veze sa zadravim razumom, niti je kao takav relevantan za bilokakvu diskusiju ili podrobniju analizu.

Srdačan pozdrav



pa zar ne bi trebala pasti vrijednost atgr,u slučaju da idu u merger sa podr.vidim da lobiraju po eph izdanjima.

Daj mi molim te objasni logiku po kojoj bi vrijednost trebala pasti
[/quote]
Pri spajanjima u 90% slucajeva vrijednost kupaca pada na ustrb prodavatelja.
Sinergije ako se ostvare se tek vide nakon par godina.
Ja nisam ya POdravku.
Osim ako plate jako ajko jako jeftino

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep




pa zar ne bi trebala pasti vrijednost atgr,u slučaju da idu u merger sa podr.vidim da lobiraju po eph izdanjima.

Daj mi molim te objasni logiku po kojoj bi vrijednost trebala pasti
[/quote]
Pri spajanjima u 90% slucajeva vrijednost kupaca pada na ustrb prodavatelja.
Sinergije ako se ostvare se tek vide nakon par godina.
Ja nisam ya POdravku.
Osim ako plate jako ajko jako jeftino
[/quote]
osim?? :rotfl: , pa zar je moguće nešto drugo osim "jako jako jako jeftine" cijene?

Postoje preuzimanja koja se čine uz određenu "premiju", a isto tako mada su rijetka, postoje i preuzimanja koja se trebaju raditi uz "diskont" – Podravka je slučaj čije preuzimanje treba raditi uz diskont, naime firmu u ovakvom dubioznom stanju… da bi netko preuzeo odgovornost/izazov restruktuiranja tog poduzeća i snošenja svih posljedica tog dugotrajnog i teško postupka treba mu za taj posao nekako i platiti, diskont koji bi se dao na "procijenjenu vrijednost" preuzimaču većinskog udjela način je plaćanja koje je potrebno učiniti da bi netko prihvatio taj veliki izazov.

Npr. ako se objektivno ocijeni da Podrakva vrijedi 250,00 kn – tada prodavač/Država treba pristati na ponude za kontrolni paket od recimo 200 kn na dalje, jer kupac mora dobiti neku motivaciju za preuzimanje ovoga izazova, a ne zaboraviomo da je i još dalek put do 51 % udjela… i tim više kupca treba motivirati prilikom preuzimanja tog manjinskog paketa od Države.

A novac za preuzimanje i značajno preko 50 % udjela (recimo u slučaju ne tako malog odaziva na javnoj ponudi koja bi uslijedila nakon preuzimanja kontrolnog paketa od Države) po razumnim cijenama nije tako velik, Atlantic bez dodatnog zaduživanja to može odraditi, a možda najbolje to čak i u partnerstvu sa nekom drugom firmom koja novac ima… pa recimo to odraditi preko u tu svrhu neke novoosnovane zajedničke firme koju bi dva Društva osnovala u određenom omijeru uplatama kapitala u novcu… ovisno o mogućnostima i dogovoru… i uz dogovorom određenu ulogu u upravljanju.

Danas trebamo u RH težiti traženju sinergija, partnerstava… gdje god je to moguće na korist konkurentnosti našeg gospodarstva, oni koji imaju novac trebaju dati novac, oni koji imaju kadrove dati kadrove, i tako složnim zajedničkim radom možemo puno postići!

Podravka može postati izvrsna firma, kada bi je preuzeo ozbiljan/ozbiljni vlasnik/vlasnici, koji bi mogli bez imalo napora (danas je jako važno čuvati svaku kunu!) angažirati dovoljnu količinu novca za preuzimanje s jedne strane , kadrove za preuzimanje upravljanja radi restruktuiranja tog poslovnog sustava s druge strane… osigurati distribuciju u svrhu kraktoročne do srednjoročne stabilnosti sustava sa treće strane… a to može biti korisno za sve strane, za razvoj Podravke, za preuzimatelje, time ukupno za cijelo domaće gospodarstvo, a za Državu… korisno bi bilo gledano dugoročno da svoj udio preda i besplatno!, a da ne govorimo da će dobiveni novac, koliko god skroman bio – u ovoj općoj besparici će pak kraktoročno također dobro doći.

Ne vjerujem da će se Podravka prodati uz diskont i to po 250 kuna.
Šuker je poručio da neće biti prodaje u ovim uvjetima kad su cijene dionica znatno pale.
Ta kompanija puno više vrijedi, čak i sam belupo, zato je Tedeschi toliko i želi.
Podravka ima odlične brendove, ima gotovo sve segmente prehrambene industrije, ali nema dobar management.

Atlantic s druge strane ima dobar management, ali nema toliko značajne brendove osim cedevite.
Naravno, snalaze se izvanredno s onim što imaju, sa kremicama “neva” i energetskim pločicama…
Uopće mi ne izgleda realno da kompanija poput Atlantica preuzme Podravku, prije bi rekao da će kupac biti agrokor ili eventualno vindija, ako prodaje uopće bude.
Ako i neće biti prodaje državnih 25%, Atlantic uvijek može dati ponudu mirovinskim fondovima ili drugim većim dioničarima, ili preuzimati dionice na burzi, ako za to ima novaca, a znamo da nema.

Kupac bi trebao biti onaj koji da najbolju ponudu i ponudi najbolji program unaprijeđenja proizvodnje i daljnjih ulaganja. Jedina po meni realna mogućnost da Atlantic preuzme podravku je da se podravka praktično pokloni, i da se izravno pogoduje Atlanticu.
Ima puno većih i financijski moćnijih kompanija od atlantica i podravke, koje su sposobne tu kompaniju preuzeti, u nju uložiti novac i unaprijediti je, stranih, ali i domaćih.
Zato nije realno očekivati da se kompanija tog kalibra proda Atlanticu koji bi jedva mogao skupiti novac da je plati. Time bi dobili proizvode veće vrijednosti od svega što sada posjeduju.


Ne vjerujem da će se Podravka prodati uz diskont i to po 250 kuna.
Šuker je poručio da neće biti prodaje u ovim uvjetima kad su cijene dionica znatno pale.
Ta kompanija puno više vrijedi, čak i sam belupo, zato je Tedeschi toliko i želi.
Podravka ima odlične brendove, ima gotovo sve segmente prehrambene industrije, ali nema dobar management.

Atlantic s druge strane ima dobar management, ali nema toliko značajne brendove osim cedevite.
Naravno, snalaze se izvanredno s onim što imaju, sa kremicama "neva" i energetskim pločicama…
Uopće mi ne izgleda realno da kompanija poput Atlantica preuzme Podravku, prije bi rekao da će kupac biti agrokor ili eventualno vindija, ako prodaje uopće bude.
Ako i neće biti prodaje državnih 25%, Atlantic uvijek može dati ponudu mirovinskim fondovima ili drugim većim dioničarima, ili preuzimati dionice na burzi, ako za to ima novaca, a znamo da nema.

Kupac bi trebao biti onaj koji da najbolju ponudu i ponudi najbolji program unaprijeđenja proizvodnje i daljnjih ulaganja. Jedina po meni realna mogućnost da Atlantic preuzme podravku je da se podravka praktično pokloni, i da se izravno pogoduje Atlanticu.
Ima puno većih i financijski moćnijih kompanija od atlantica i podravke, koje su sposobne tu kompaniju preuzeti, u nju uložiti novac i unaprijediti je, stranih, ali i domaćih.
Zato nije realno očekivati da se kompanija tog kalibra proda Atlanticu koji bi jedva mogao skupiti novac da je plati. Time bi dobili proizvode veće vrijednosti od svega što sada posjeduju.

Moram te razočarati – očito ne poznaješ dovoljno dobro Atlantic grupu – nije to priča kada su početkom milenija kontrirali svima pa preuzeli Cedevitu d.o.o., već je to nešto posve drugo.

Uvijek kažem : Nije dobro podcjenjivati naoko ‘autsajdera’ – jer baš je on koji može napraviti čudo.

No dok je politika u Podravci – teško –

Srdačan pozdrav

@ Vranjo – otkuda ti ovo da Atgr nema branda osim Cedevite??? Mislim da se tu ipak varaš. To je kao da kažeš da pliva nema ništa osim Sumameda ili Podravka ništa osim Vegete. Da ne govorimo da su potonje dvije svoja dva glavna branda "pocicale" do kosti i da ih niti on nije spasio do krvožednih managera i politike. I tako su oni sa svojim superbrandovima padali a Atgr se drži dobro i u krizi pozitivno posluje. I čak, možda, kao "ausajder" zabije pokoji gol.
Siguran sam da bi sam Belupo bio još slađi zalogaj od Podravke, ali to je priča koja je stara desetljećima i ne daju koprivničanci svoje tabletaše ( koje konkurencija u farma branši posprdno zove "vegetašima" ) jer znaju da se tamo lako zagrabi kad je u matici bilo suho.

Kako kaže Matrix – ideje žive vječno, a ovo sa Podravkom je DOBRA IDEJA 🙂

Ja sam budala ali i dalje vjerujem da će jednom doći dan kad će Vitkovići i slični ( koji su i podgrijavali juhu a na kraju je i doveli do kipućega ) i njihovi nalogodavci biti zajedno sa ostatkom ekipe na zasluženom odmoru.

Tada možda netko uvidi da je bolje imati nekog popu ATGR ili čak ineke strance u Lijepoj Našoj Podravci, nego da ona stvarno bude "naša" po modelu kao i do sada. Hvala, ne treba mi takvo naše, jer kad vidim da se i tako vode sve "naše" fime ( poput autocesta,brodogradilišta, poštanske banke, pošte, podravke itd ) onda mi je žao da nismo sve prodali. Bilo kome, samo da nije "naše"

New Report

Close