ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.10.2024. u 13:17
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATGR
50,87
17.957
353
50,50
51,00
-0,98%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

@ Jakob

nisi odgovorio na moje "fundamentalno" pitanje ( samo nekakve tehničke tričarije o sentimentima i cijenovnim oscilcijama koje me ne zanimaju i što ti ja sve ne znam :P)

Ja sam inače nesklon riziku pa koliko god mi se sviđala ova firma, barem obzirom na moje analize (ti možda imaš neke podatke koje ja nemam), nije mi prihvatljivo kupovati na ovim razinama – one cijene koje su bile prihvatljive su nažalost propuštene prilike… nisam imao para za sve kada su cijene bile predivne.

Ja ne "trgujem" i to je očito glavna razlika u našim pristupima (nebitno "o koliko se komada" radilo), ja kupim kako bih dugoročno držao, a da bih to napravio moram biti jako siguran da je cijena po kojoj kupujem bezobrazno niska – to sada već neko vrijeme ovdje nije slučaj. Čak niti meni ova cijena nije ni sada baš visoka, ali niti "preniska", a preniska je ona po kojoj ja ulazim, nikako drugačije (tako se se "čuva od rizika", a onu metodu sa "visokom cijenom" ne kužim 😀 )


@ Jakob

nisi odgovorio na moje "fundamentalno" pitanje ( samo nekakve tehničke tričarije o sentimentima i cijenovnim oscilcijama koje me ne zanimaju i što ti ja sve ne znam :P)

Ja sam inače nesklon riziku pa koliko god mi se sviđala ova firma, barem obzirom na moje analize (ti možda imaš neke podatke koje ja nemam), nije mi prihvatljivo kupovati na ovim razinama – one cijene koje su bile prihvatljive su nažalost propuštene prilike… nisam imao para za sve kada su cijene bile predivne.

Ja ne "trgujem" i to je očito glavna razlika u našim pristupima (nebitno "o koliko se komada" radilo), ja kupim kako bih dugoročno držao, a da bih to napravio moram biti jako siguran da je cijena po kojoj kupujem bezobrazno niska – to sada već neko vrijeme ovdje nije slučaj. Čak niti meni ova cijena nije ni sada baš visoka, ali niti "preniska", a preniska je ona po kojoj ja ulazim, nikako drugačije (tako se se "čuva od rizika", a onu metodu sa "visokom cijenom" ne kužim 😀 )

Kada sam spomenuo visouku cijenu mislio sam -neekonomskim riječnikom kazano = cijenu čiji TA i FA elementi ne vrbuju nekim Buffetovskim pravilima -a onda sigurno znaš na što mislim – tj mislio sam na ‘ precijenjenu vrijednost ‘ od strane tih teoretskih pokazatelja.

Ono što mog reći jest to da ne bi tako pričao da analiziraš potencijal ljekarni o kojima je pisao picman, te o fenomenu Cedevite Go i o samom d.o.o. koji bilježi izvrsne rezultate.
Dakako ne smije se zaboraviti niti Dietpharm niti Multipower koji ,se uskoro okreću tržištima čiji je potencijal ogroman – Rusija, Španjolska i Ukrajina, posebice ako uzemmeo udio sportaša i rekreativaca u pučanstvu.

Što se tiče vrijednosti i dugoročne vlasničke pozicije, siguran sam da dionicu ne kupujem samo zbog toga što je cijena takva, nego zbog nečega što će donijeti u dužem razdobljku dobitak za mene samoga, a to nisu samo prinosi, što i sam znaš…

Mislim da je ekipi prekipjelo ovo slušati tj čitati plahte pa se javi na PM.

Jakob, vrlo vješto izbjegavate dati izravne odgovore.

Evidentno je da pokušavate neutralizirati svaki komentar koji sugerira da je ova cijena previsoka i da se sada ne isplati kupiti.

Slažem se s Lynxom da ovo treba kupiti niže jer sad je puno manje prostora za rast, a ako nekome odgovara ATGR po 730kn neka ga kupuje.
Zaista ne vidim koji bi bio razlog ulaganja u ovo, ako ne prinos- rast cijene dionice i dividenda koja je za sada manja od 1%. cijene dionice..po ovoj cijeni mi ATGR ne izgleda atraktivno niti za dividendu, niti za zaradu kroz rast dionice.
Ova visoka cijena i interes fondova pokazuje da se radi o kvalitetnoj dionici, slično se vidi i npr. kod HT-a. Oni idu gore, kako mi se čini, i više nego bi trebali s obzirom na trenutnu razinu CROBEXA, a neke druge dionice poput građevinara ostaju nisko.

Tedeschi (opravdano) kritizira:

http://www.tportal.hr/biznis/novaciulaganje/39630/Tedeschi-Sljedeca-godina-bit-ce-jos-teza-nego-ova.html

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

Tedeschi se obrušio na Burzu i Hanfu zbog Podravke

http://business.hr/hr/Naslovnica/Burza/Tedeschi-se-obrusio-na-Burzu-i-Hanfu-zbog-Podravke

Raiffeisen OMF kupio je 500 dionicu Atlantic grupe (ZSE:ATGR-R-A) po cijeni između 684,20 i 729,99 kuna,

http://www.seebiz.eu/hr/analize/az-omf-prodao-7.000-dionica-dalekovoda,58790.html

Na ovoj dionici kao da postoje market makeri. Očito im odgovara ova cijena i ne žele ni da raste ni da pada. To je dobro zato što u nju ne ulaze špekulanti, ali špekulanti generiraju likvidnost (pogotovo na našem, plitkom tržištu) tako da je likvidnost nešto manja u odnosu na ono kakva bi mogla biti da je ovdje i hrpa špekulanata. Fundamentalno je možda malo skupa u odnosu na tržište, ali zato gotovo sigurno ne može jače pasti što je svakako paradoks. Uz ovu dionicu možete mirno spavati, ali ne očekujte velike zarade. Pa tko voli… Slično kao sa HT-om, ja sam davno zamjenio paket HT-a sa dionicama Atlantic Grupe i još stalno malo nadokupljujem…

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

HANFA uzvraća Tedeschiju: Ne laje pas radi sela nego radi sebe!!

http://business.hr/hr/Naslovnica/Afere/HANFA-uzvraca-Tedeschiju-Ne-laje-pas-radi-sela-nego-radi-sebe

Atlantic grupa je ovime izazvala negativnu reakciju institucija pravne države. Bojim se da bi se ovo moglo negativno odraziti je ugled Atlantic grupe i interes investitora, te u konačnici, i na cijenu dionice. Nije dobro biti u lošim odnosima sa institucijom poput HANFE.
Na posredan način je ATGR i u sporu sa Republikom Hrvatskom, preko Podravke koju kontrolira RH, a ovo sa HANFOM im nije trebalo. Nekako me podsjeća na Oppenheima i Dropulićku.
Sad da vidimo što će matrix2 replicirati [cool]

Hmm, evo, ja sam htio baš postati vijest, ali me vranjo prestigao 🙂
I komentar moj bi bio ovakav:
Ne priča Emil bez veze. Da je imao što reći oko cedevite i lerovite, rekao bi to konkretno. Atalntic je već povukao poteze glede toga i koliko se meni čini, a i ljudi koji su iz branše s kojima sam pričao, slažemo se da je to definitivno plagijat i da tu sebi veću štetu čini Podravka.
Sam naslov je uvredljiv, ali to možemo pripisati uredniku.
To da bi Tedeschi na takvom događaju napadao Podravku kao kompaniju radi jednog poslovnog poteza, je naprosto smiješno. Tedeschi je rekao ono što mi svi znamo, da se u ovoj zemlji pravila ne poštuju, niti u poslu, niti u životu. I to se samo po sebi i može razumjeti, jer uvijek ima ljudi koji ne poštuju pravila.
Ali, ključno je ZAŠTO NADLEŽNI NE REAGIRAJU. Zašto NADZORNI NE NADZIRU. ZAšto se ne poštuje obveza izvješćivanja? Zašto nema transparentnosti?
I onda, onaj tko bi trebao nadzirati pravila igre, HANFA, komentira odnose dviju kompanija i istup čelnika jedne, koji s pravom pita ZAŠTO DRUGI NE RADE ono ŠTO JA MORAM RADITI. Jer bloody transparentnost košta ATGR, i mene kao dioničara. I Emila. Kao nejvećeg.
I onda se s pravom pitamo zašto jedni moraju, drugi ne moraju.
NEma tu ništa s psom i lajanjem, ima sa nesposobnošću ljudi koji vode sve ovo i grijehom struktura.

Sramota uopće Samodola da se očitujke na ovaj način.

Srami se Samodole, umjesto da potičeš transparentnost ti braniš mutikaše, plagijatore i one koji obmanjuju hrvatsku javnost. Umjesto da natjeraš kompanije na veću transparentnost ti napadaš onog koji to radi na najvišem nivou. Sramite se gospodo iz HANFA-e!

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!


HANFA uzvraća Tedeschiju: Ne laje pas radi sela nego radi sebe!!

http://business.hr/hr/Naslovnica/Afere/HANFA-uzvraca-Tedeschiju-Ne-laje-pas-radi-sela-nego-radi-sebe

Atlantic grupa je ovime izazvala negativnu reakciju institucija pravne države. Bojim se da bi se ovo moglo negativno odraziti je ugled Atlantic grupe i interes investitora, te u konačnici, i na cijenu dionice. Nije dobro biti u lošim odnosima sa institucijom poput HANFE.
Na posredan način je ATGR i u sporu sa Republikom Hrvatskom, preko Podravke koju kontrolira RH, a ovo sa HANFOM im nije trebalo. Nekako me podsjeća na Oppenheima i Dropulićku.
Sad da vidimo što će matrix2 replicirati [cool]

Večer svima.
Pozitivno je što su se ljudi raspisali na temi pa čak Zvrc, vranjo, Jakob i picman8 kojeg ujedno i pozdravljam 🙂

Što se tiče članka i priloga u prošlotjednom večernjem dnevniku (petak), ne bi se imalo puno toga za dodati.
Najtužnije od svega je to što je incijativa preslaba od jednoga čovjeka, ali dostatna da se pokrene određen broj gospodarstvenika koji dijeli slično mišljenje, koji bi sigurno mogli pokazati svoju moć i naravno promijeniti neke stvari po tom pitanju.

Siguran sam da se pri toj izjavi nije mislio na jeftinu kopiju Cedevite,nego se ciljalo na institucije.

Ugodnu večer želim.

E moj Matrix, previše je mulja u ovoj zemlji, sad je to svima jasno. Nema sreće niti jedna politička opcija, osim one poduzetničke. Sve stranke koje imamo nam nude isto – mulj i "ne talasaj" dok vladam a pred izbore obećavaj. A ljudi sad vide predstavnike tih poduzetničkih opcija u Kerumu i sličnima. Ne u Tedeschiju. Ne u ljudima koji rade, plaćaju porez, poštuju procedure i nemaju afere. Koji vjeruju u blesavu ideju kao što je proizvodnja u Lijepoj našoj. I k tome još neka inovativna poput glupog napitka koji ima bočicu sa vodicom i neki čudotvorni prašak. Pa da, zašto ne kopirati i to? Možda bude Samodovita uskoro? Treabli su ugasiti Nevu, rasprodat zemlju, kupit jahte. ne proizvodit kremice i "labello".Izvoziti? Razvijati svoje brandove, raditi OEM za najveće svjetske tvrtke? Bez veze! Konkurirat divovima poput Beiersdorfa. I uspjevati u tome.Suludo. BLJAK.I zato, sad treba tu firmu napadati, svi trebamo biti Podravka? Najbolje nek izvuku milione na Cipar i ostave nas dioničare s nematerijaliziranim vrijednosnicama. Onda ćemo ih svi dati samodolu.

I zato, kad se ATGR sjeti legalno naći rupu u nesuvislom zakonu i kad naprave CEDEVITU GO tako da je izvan sustava povratne naknade i time legalno izbjegne suludi harač, treba ih odmah oderat. Znam da će se ATGR prilagoditi, ali svaka njihova greška ( iako ovo ne smatram greškom, već pokušajem plivanja u sustavu kako najbolje znaju ) je tim veća, jer igraju po pravilima. Čudno da nitko to nije napenalio kao problem, već se izjave predsjednika uprave stave u prestrašno glup kontekst i onda se o tome novine raspišu. Ma, baš su mi digli živac.

Previše je ljudi koji imaju AIB stav ( Anoniman i Bogat ). Očito bi trebalo napraviti poduzetničku stanku, to je jedino čega se ekipa kojoj odgovara mulj boji. Ali onda mi ne bi radili svoj posao, već se bavili politikom.

Zato džabe sada sva transparentnost, svi apeli, sva ukazivanja na probleme. Možda jednom, na dugi rok, našoj djeci. Možda će oni jednom, zbog pionirskih firmi kao ATGR moći imati u ovoj zemlji bar za nabrojat na prste jedne ruke, firme koje se vode kako treba, po pravilima i u koje investitor može uložiti – siguran da ga neće preveslati uprava i veliki dioničari kao na bezbroj primjera _ PRFC, TNSA, SLDM itd. Pa nek ta transparentnost košta što košta.

Kad imaš samotrole i slične genijalce, riječ i ukazivanje na problem ne vrijedi ništa. A kad ode jedan samodol, doći će drugi, i tako u krug.

Sorry, malo je OT, ali ako se nekog tiče mulj u kojem pliva ova zemlja, onda je to defintivno ATGR. i mislim da je stoga Emil pravilno reagirao, te da je kritika na njegov istup potpuno neprimjerena. Ukazao je na realne probleme s kojima se moramo suočiti, a skretanje u pravcu tko pije koji napitak i zašto "laje" je SRAMOTNO za državnog dužnosnika koji vozi auto koji mu plaćamo mi i ATGR i sjedi u lijepj kancelariji u prekrasnoj zgradi nedaleko ATGR-a. Čak mislim da ga Emil i vidi kroz prozor 🙂

New Report

Close