ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 19.09.2024. u 01:37
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATGR
51,00
1.785
35
50,00
51,50
2,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

sta se ovo raiffeisen iskrco…

Izgleda da se obrana na 600kn ozbiljno dovodi u pitanje.
Ako se ovako nastavi, ATGR bi uskoro mogao vrijediti 500kn!
Mislim da ovdje tek slijedi jači udarac, jer je dionica premalo pala u odnosu na druge, a kako kriza traje i fondovi trebaju cash, morat će prodavati pogotovo ovakve dionice koje su u manjem minusu, kao što je gore napisao blueman. To se i sada vidi na asku.

Top bid
CIJENA KOLIČINA
601,00 21
600,11 20
600,10 24
600,06 6
600,00 7
599,00 80
585,98 1
575,00 3
500,08 10
500,07 100

Top ask
CIJENA KOLIČINA
605,00 51
644,00 12
645,00 30
649,90 2
649,98 27
649,99 16
650,00 10
654,99 75
655,00 18
656,99 55

ZBI, a mozda i Fajdetic
RBA OMF kupio, ili Erste.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Može mi neko ovo pojasniti.
ATGR 22mio kn na razini 605-640kn. Bez obzira kad je, ako je, kupovano preko burze, kupljeno je na višim razinama. Dakle ovo je definitivno pušiona.
Nije mi jasan smisao ovakvog postupka, jer ipak, milijuni su u pitanju, pa pretpostavljam da niti gubitak nije daleko od miljuna.
Eto, ako ovo ima neki dublji smisao, ja bi lijepo molio znalce da mi objasne.
Zahvaljujem unaprijed!

(čovjek uči dok je živ, a na kraju umre bedak jer "zaboravi" disati)

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

nema se što objašnjavati, neki fond našao se u šripcu s lovom, drugi koji ima keša (vjerojatno RBA OMF, a ne bi me čudilo ni da je to bio AZ OMF, dapače) je to odlično iskoristio i nakrcao se po smiješnoj cijeni. ja sam danas sav keš spucao u ATGR na 605 kn.
btw, nema više po 605 ;-))

čemu TUGA, čemu BOL??? kad postoji ALKOHOL

Jao meni…kupovao sam po 700 prije par dana i ak se ovak nastavi moglo bi mi uskoro prepolovit novce [cry]

Trenutno se velike količine trguju po 605 kn, a kupnja izgleda kao prije par dana kad je granica bila 700kn. Svi su mislili da je to dno, dakle povijest se ponavlja, ne bi me začudilo da se okrene na 500.
Budite oprezni sa kupnjom ove dionice jer bi je uskoro moglo biti na lopate ispod 600.
Logično je da fondovi koji moraju prodavati, prodaju upravo ATGR. Ima puno dionica koje su ispod nominale ili blizu nominale, i onih koje su pale i više od 50%, dakle ATGR je trenutno najbolja dionica za prodaju.

kakve majke ti mile nominala dionice ima veze s njenom cijenom poslovanjem il ičime!?

baš gledam atgr i upao mi je u oči p/e – za ova vremena jako čudan! [rolleyes]

svi mali dioničari su sitne ribe i nemaju baš nekog utjecaja na cijenu.Možemo samo promatrati i čekati kad će mirovinci htjeti dići cijenu.OIF ne rade sa svojim novcima pa ih neke stvari niti ne pate, oni rade za naknade,gube oni koji su ulazili u OIF na visim razinama odnosno obični ljudi koji su ulagali potaknuti visokim prinosima i jako dobrom reklamnom kampanjom.Mirovinci i banke većinom prije dodju do informacija i prije reagiraju što je sitnim ribama puno teže i povlače ser kad je cijena već krenula dole i tako još više ruše cijenu,što opet dočekaju mirovinci i kupuju dionice jako povoljno.U dioničarskim vodama su najvažnije INFORMACIJE,KOLIČINA NOVCA I VRIJEME S KOJIM RASPOLAŽETE.Ako imate sve možete puno napraviti a ako ne pratite situaciju i nadajte se najboljem.


Trenutno se velike količine trguju po 605 kn, a kupnja izgleda kao prije par dana kad je granica bila 700kn. Svi su mislili da je to dno, dakle povijest se ponavlja, ne bi me začudilo da se okrene na 500.
Budite oprezni sa kupnjom ove dionice jer bi je uskoro moglo biti na lopate ispod 600.
Logično je da fondovi koji moraju prodavati, prodaju upravo ATGR. Ima puno dionica koje su ispod nominale ili blizu nominale, i onih koje su pale i više od 50%, dakle ATGR je trenutno najbolja dionica za prodaju.

nema tu masovne rasprodaje, prodaje br. 5. ili br.6:

5. Skrb.: RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 60.112 2,43
6. Skrb.: RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 44.974 1,82

Obzirom da je do sada prodano 44. 390 komada, ako je broj 6. onda je sve gotovo. Ako je br.5., onda bi moglo biti još oko 10.000 komada jer je zadnja 3 dana prodano već oko 7000 komada.

što se opreza tiče, uz odlične poslovne rezultate ATGR-a, pri ovoj cijeni oprez nije potreban, kupuju dok ima! [thumbsup]

čemu TUGA, čemu BOL??? kad postoji ALKOHOL

i još nešto oko toga zašto je ovaj danas prodao ATGR-a za cca 27 mil kn: zato što je MORAO. nitko ne prodaje firmu s ovakvim odličnim fin. pokazateljima po ovako smiješnoj cijeni, osim ako ga sila ne natjera na to. Puno je bitniji odgovor zašto su kupci u jednom danu uložili 27 mil.kn u ATGR!?
Zato jer su svjesni da je ovo odlična firma koja se širi i da će kupnjom ove dionice dobro zaraditi.

čemu TUGA, čemu BOL??? kad postoji ALKOHOL

Ovo je vjerojatno bio ulazak jedinog mirovinca koji je do sada falio (AZ).

Ja ne prihvaćam prvi prijedlog Ramljakove nagodbe!

New Report

Close