ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 11:51
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATGR
50,76
8.426
166
51,00
51,50
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Kao što ste imali priliku vidjeti u četvrtak i petak napravljen je veliki promet na dionicama ATGR i to većinom ispod 710 kn. Kladim se da je kupac svih tih dionica na toj cjeni i niže od nje PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND. No to ćemo uskoro provjeriti kod SDA. Ako bi se i dalje nastavila korekcija na TK moje osobno mišljenje je ATGR jako teško ili gotovo nikako ne može pasti ispod 700 kn (mirovinci je brane), stoga je ovo svima jako dobra prilika za dokup.

Ja se sjećam kad se pričalo da je jako dobra prilika bila za dokup na 780, srećom taj dokup sam pametno izbjegao. Ali pokazao sam se zato pametnim na IPO -u pa ih imam dosta u svom perfelju po 935
[embarass]

U aktualnom broju business.hr nešto o ATGR. Evo par najvažnijih crtica.

-ATGR je završila preseljenje skladišno-logističkog centra sa zagrebačkog Žitnjaka na Jankomir.
-U nove prostore ATGR je uložio nekoliko miljuna kuna, a samo je skladište već bilo dobro pripremljeno i organizirano.
-Prostor u Jankomiru dan je u najam od strane građevinske tvrtke Kamgrad a ATGR ima pravo prvokupa.
-Prostore na Žitnjaku ATGR je iznajmio tvrtki Merkur Hrvatska
-Novi skladišno-logistički centar na Jankomiru ima 22 tisuće četvornih metara, 24 ulazno-izlazne rampe…
-Prema rječima Srećka Nakića potpresjednika atlantica ATGR u ljetnoj sezoni bilježi rast prihoda od 17% u Hrvatskoj, 32% u Srbiji, 22% u Sloveniji te 34% u Makedoniji.
-Potrošnja Cedevite u horeca kanalu bilježi rast od 40%.
-ATGR pregovara o akviziciji distribucijske tvrtke na područje Hrvatske a pregovori bi trebali biti gotovi do kraja mjeseca


U aktualnom broju business.hr nešto o ATGR. Evo par najvažnijih crtica.

-ATGR je završila preseljenje skladišno-logističkog centra sa zagrebačkog Žitnjaka na Jankomir.
-U nove prostore ATGR je uložio nekoliko miljuna kuna, a samo je skladište već bilo dobro pripremljeno i organizirano.
-Prostor u Jankomiru dan je u najam od strane građevinske tvrtke Kamgrad a ATGR ima pravo prvokupa.
-Prostore na Žitnjaku ATGR je iznajmio tvrtki Merkur Hrvatska
-Novi skladišno-logistički centar na Jankomiru ima 22 tisuće četvornih metara, 24 ulazno-izlazne rampe…
-Prema rječima Srećka Nakića potpresjednika atlantica ATGR u ljetnoj sezoni bilježi rast prihoda od 17% u Hrvatskoj, 32% u Srbiji, 22% u Sloveniji te 34% u Makedoniji.
-Potrošnja Cedevite u horeca kanalu bilježi rast od 40%.
-ATGR pregovara o akviziciji distribucijske tvrtke na područje Hrvatske a pregovori bi trebali biti gotovi do kraja mjeseca


Sve je to lijepo ali i danas ona pada. Svjestan sam da je naše tržište ovako kakvo je i da je MEDO tu ali ATGR pomalo ali sigurno klizi dolje . U ovom momentu mi je isto gubio ja 235 kuna ili 245 !!!!

Kupnja Cijena
100 702,00
18 701,00
2 700,00
8 689,00
50 687,17
10 687,11
290 340,10

Cijena Prodaja
714,00 3
714,99 48
715,00 30
718,00 5
719,90 20
720,00 26
721,00 3
724,00 25
724,77 22
724,99 11

Kupnja danas baš i ne izgleda sjajno. Tko vjeruje u ovu investiciju i ima para mogao bi kupovati i ispod 700 kunića.

Ljekarne donijele snažan rast Atlantic Grupi
Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – Atlantic Grupa je u prvom polugodištu 2008. godine ostvarila 961,6 milijuna kuna ukupnih prihoda, što predstavlja rast od 19 posto u odnosu na isto razdoblje prethodne godine.

Dobit iz poslovanja povećana je za 54 posto na 59,8 milijuna kuna dok je neto dobit iznosila 34,8 milijuna kuna bila je 58,9 posto veća nego u istom lanjskom razdoblju. Organski rast dobiti iz poslovanja iznosi 31 posto i rezultat je daljnjeg rasta prodaje, ali i kontinuiranog unapređenja poslovnih procesa, optimiranja proizvodnog portfelja te korištenja sinergija među pojedinim divizijama.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/trgovina/ljekarne-donijele-snazan-rast-atlantic-grupi,23237.html

Živila američka recesija!
Doli CROBEX i ostala banda!

Atlantic Grupa je u prvom polugodištu 2008. godine ostvarila 961,6 milijuna kuna ukupnih prihoda, što predstavlja rast od 19 posto u odnosu na isto razdoblje prethodne godine, objavili su iz kompanije.
Dobit iz poslovanja povećana je za 54 posto na 59,8 milijuna kuna dok je neto dobit iznosila 34,8 milijuna kuna. Organski rast dobiti iz poslovanja iznosi 31 posto i rezultat je daljnjeg rasta prodaje, ali i kontinuiranog unapređenja poslovnih procesa, optimiranja proizvodnog portfelja te korištenja sinergija među pojedinim divizijama, komentiraju u Atlanticu.

Atlantic je tijekom prvog polugodišta 2008. kroz akvizicije i vlasničkim povezivanjem sa zdravstvenim ustanovama formirao vodeći nacionalni ljekarnički lanac Farmacia, koji trenutno okuplja 33 ljekarničke jedinice s ukupnim godišnjim prometom od preko 200 milijuna kuna. U konsolidirane rezultate Atlantic Grupe za prvo polugodište uključena je 31 ljekarna, s ostvarenim ukupnim prihodom od 105,3 milijuna kuna.

hate red


Ljekarne donijele snažan rast Atlantic Grupi
Autor/izvor: SEEbiz
ZAGREB – Atlantic Grupa je u prvom polugodištu 2008. godine ostvarila 961,6 milijuna kuna ukupnih prihoda, što predstavlja rast od 19 posto u odnosu na isto razdoblje prethodne godine.

Dobit iz poslovanja povećana je za 54 posto na 59,8 milijuna kuna dok je neto dobit iznosila 34,8 milijuna kuna bila je 58,9 posto veća nego u istom lanjskom razdoblju. Organski rast dobiti iz poslovanja iznosi 31 posto i rezultat je daljnjeg rasta prodaje, ali i kontinuiranog unapređenja poslovnih procesa, optimiranja proizvodnog portfelja te korištenja sinergija među pojedinim divizijama.

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/trgovina/ljekarne-donijele-snazan-rast-atlantic-grupi,23237.html


Vidi se danas će ispod 700

Ispravite me ako griješima, ali pokazatelji na godišnjoj razini su:

P/S = cca 0,92
P/E = cca 24
P/B = cca 2,8

Zaključujem da je ATGR jo uvijek – preskup!
Pozdrav!

Tko (pro)pjeva, zlo ne misli!

Naravno da je preskup, ima manju dobit od Lošinjske plovidbe kojoj je tržišna kapitalizacija 250 mil. kn. Atlantic ima kapitalizaciju 1,76 mlrd. kn.


Naravno da je preskup, ima manju dobit od Lošinjske plovidbe kojoj je tržišna kapitalizacija 250 mil. kn. Atlantic ima kapitalizaciju 1,76 mlrd. kn.

uh, topalov, jesi pronašao peer… [cool]
ali, ajde malo usporedi PODR i ATGR. i jedna i druga imaju prehranu i farmaciju.
lošinjsku i atlantsku ostavi za druge topice.
al svejedno evo stotke za primjedbu.

hate red

Hm, Podravka… Belupo je sam vredniji od cijele Atlantic Grupe.

Ljekarne su trgovine sa niskim maržama i velikim potraživanjima, i sigurno ih je Atlantic preplatio. Treba bježat od toga.

Al dobro, Cedevitu cijenim.

New Report

Close