ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 05:36
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATGR
50,89
5.700
112
50,00
51,50
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Nisu potrosili svu lovu sa IPO.
Sve kako sam predvidio.

Procitajte postove koje sam pisao.

Mislim da su na 31.03 imali oko 90 milja casha i nizak d/e.

Biti ce jos akvizicija od kojih 100-150 milja salesa ljekarni.
Tu negdje, neznam po koliko su placali ostale ali sigurno nisu ispod 1.2 salesa.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Aj sad nek mi neko objasni po kolko su kupili ovi kaj sad prodaju 1000 kom na 730 kn, i kakvi su to
investitori dugoročni ili kratkoročni.

Možda na 715, možda na 935. Tko zna. Možda im jednostavno treba novac.

Uz kreditiranje i keš od IPO-a, ima li koja ptičica da zapjeva o Medici…?

opala!

1. TEDESCHI EMIL 1.302.304 52,72 Osnovni račun
2. TEDESCHI LADA 191.589 7,76 Osnovni račun
3. DEG-DEUTSCHE INVESTITIONIS-UND ENTWICKLUNGSGESELLS 171.971 6,96 Osnovni račun
4. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE OBVEZNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 158.581 6,42 Skrb. račun
5. RAIFFEISENBANK
AUSTRIA D.D. ZAGREB 70.190 2,84 Skrb. račun
6. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 44.474 1,80 Skrb. račun
7. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE D.D. OBVEZNI MIROVINSKI FOND 20.207 0,82 Skrb. račun
8. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 18.851 0,76 Osnovni račun
9. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB 15.875 0,64 Skrb. račun
10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE DOBROVOLJNIM MIROVINSKIM FONDOM D.O.O. ZA RAIFFEISEN DOBROVOLJNI MIROVINSKI FO 15.528 0,63 Skrb. račun
Ukupno: 81,36

Novi ulaz u top 10. Fond pod brojem 10(RAIFFEISEN MIROVINSKO DRUŠTVO ZA UPRAVLJANJE DOBROVOLJNIM MIROVINSKIM FONDOM)

Prekopirano sa drugog foruma:

Projekt Cedevita GO odgođena za slijedeću godinu.

Ovaj komentar o odgodi projekra je glas ulice. Bilo bi lijepo da se oglasi i Tedesci.


Prekopirano sa drugog foruma:

Projekt Cedevita GO odgođena za slijedeću godinu.



Ovaj komentar o odgodi projekra je glas ulice. Bilo bi lijepo da se oglasi i Tedesci.

Kolege, ne bi se tako izrazio.
Oprema za proizvodnju i ugovor s Badelom je još aktualan; trenutno su u fazi konstrukcije pojedinih strojeva za proizvodnju ovog osvejžavajućeg napitka; istina — idućeg ljeta napitak će biti dostupan svim obožavateljima Cedevite u lijepoj našoj, ali i diljem regije.



Prekopirano sa drugog foruma:

Projekt Cedevita GO odgođena za slijedeću godinu.



Ovaj komentar o odgodi projekra je glas ulice. Bilo bi lijepo da se oglasi i Tedesci.

Kolege, ne bi se tako izrazio.
Oprema za proizvodnju i ugovor s Badelom je još aktualan; trenutno su u fazi konstrukcije pojedinih strojeva za proizvodnju ovog osvejžavajućeg napitka; istina — idućeg ljeta napitak će biti dostupan svim obožavateljima Cedevite u lijepoj našoj, ali i diljem regije.
[/quote]

No dobro, zamotali smo istu informaciju u drugačiju ambalažu. Nije li u prospektu označen taj projekt kao jedan od strateški najvažnijih i nije li planira za ovo ljeto. Ne bi li to Tedesci trebao objaviti. Nažalost, cijena dionica bi u tom slučaju išla dolje. Koliko dolje? To više nitko ne zna jer nam je tržište iscpljeno korekcijom.

Imam ATGR (mali postotak portfelja) – prosjek oko 780. Nije mi drago čuti ovakve vijesti.




Prekopirano sa drugog foruma:

Projekt Cedevita GO odgođena za slijedeću godinu.



Ovaj komentar o odgodi projekra je glas ulice. Bilo bi lijepo da se oglasi i Tedesci.

Kolege, ne bi se tako izrazio.
Oprema za proizvodnju i ugovor s Badelom je još aktualan; trenutno su u fazi konstrukcije pojedinih strojeva za proizvodnju ovog osvejžavajućeg napitka; istina — idućeg ljeta napitak će biti dostupan svim obožavateljima Cedevite u lijepoj našoj, ali i diljem regije.
[/quote]

No dobro, zamotali smo istu informaciju u drugačiju ambalažu. Nije li u prospektu označen taj projekt kao jedan od strateški najvažnijih i nije li planira za ovo ljeto. Ne bi li to Tedesci trebao objaviti. Nažalost, cijena dionica bi u tom slučaju išla dolje. Koliko dolje? To više nitko ne zna jer nam je tržište iscpljeno korekcijom.

Imam ATGR (mali postotak portfelja) – prosjek oko 780. Nije mi drago čuti ovakve vijesti.
[/quote]

Nije kolega— ta informacija nije od jučer kao što bi laici kazali
Primarno — razvoj ljekarni i daljnje akvizicije u zagrebačkoj regiji — uskoro bi mogla biti privatizacija zagrebačkih ljeakrni— nedavno je uzet ‘ zajam ‘ od DEG-a u vrijednosti od 20 mil eura

Treba povezati sve moguće kockice i sastaviti realnu sliku.

Poštovane kolege, nisam dugo pisao na ovom forumu, pa možda ponovim nešto već rečeno:
1. Privatizacija županijskih ljekarni nije još izgledna. nedavnim izmjenama zakona o ljekarništvu ista nije moguća, do slijedećih izmjena. Privatizacije će možda biti, ali sigurno ne ove godine. Ministar još ni sam ne zna što bi s time, čakovec je spreman prodati, ali zakon je i izmjenjen da se njih spriječi.
Već se duže šuška u branši da se ATGR ( Farmacia ) sprema na preuzimanje nečega većeg u dalmaciji… Možda ipak padne nova ponuda za Prima Pharmu.
2. Zajam za širenje poslovanja – s time ( 20 milja ) mogu kupiti 40ak prosječnih ljekarni.
3. Očito su rezultati Pharma Divizije u skladu s očekivanjem, kad su se odlučili uzeti kredit za dalje
4. Koncept privatizacije županijskih ljekarni nije definiran. Puno je ideja, ali realnom se čini zadržavanje 25% županije, neki dio radnicima, a ostatak "strateškom partneru". Ali u slučaju natječaja, ATGR će imati gadnu konkurenciju. Stoga, mislim da su izabrali realniju mogućnost – širenje kupovinom privatnih.
Imam ATGR, priličnu količinu, vjerujem u firmu i spreman sam čekati rasplet i rezultate iz prospekta.


Poštovane kolege, nisam dugo pisao na ovom forumu, pa možda ponovim nešto već rečeno:
1. Privatizacija županijskih ljekarni nije još izgledna. nedavnim izmjenama zakona o ljekarništvu ista nije moguća, do slijedećih izmjena. Privatizacije će možda biti, ali sigurno ne ove godine. Ministar još ni sam ne zna što bi s time, čakovec je spreman prodati, ali zakon je i izmjenjen da se njih spriječi.
Već se duže šuška u branši da se ATGR ( Farmacia ) sprema na preuzimanje nečega većeg u dalmaciji… Možda ipak padne nova ponuda za Prima Pharmu.
2. Zajam za širenje poslovanja – s time ( 20 milja ) mogu kupiti 40ak prosječnih ljekarni.
3. Očito su rezultati Pharma Divizije u skladu s očekivanjem, kad su se odlučili uzeti kredit za dalje
4. Koncept privatizacije županijskih ljekarni nije definiran. Puno je ideja, ali realnom se čini zadržavanje 25% županije, neki dio radnicima, a ostatak "strateškom partneru". Ali u slučaju natječaja, ATGR će imati gadnu konkurenciju. Stoga, mislim da su izabrali realniju mogućnost – širenje kupovinom privatnih.
Imam ATGR, priličnu količinu, vjerujem u firmu i spreman sam čekati rasplet i rezultate iz prospekta.

Pohvala za kvalitetno pisanje na drugom forumu, te se nadam da ćeš češće pisati na ovoj temi.
U svakom slučaju [thumbsup]

Po meni dosta negativno intoniran članak o ljekarničkom "biznisu".
http://www.poslovni.hr/85597.aspx
Zamolio bi Matrixa i Bluemana za kratak osvrt na članak.
Zahvaljujem.

TRTF-R-A: Bio on crn ili bijel, tartuf je uvijek gastronomski dragulj. Ali kao i svaki drugi dragulj i tartuf se teško pronalazi.

New Report

Close