ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 16:26
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATGR
52,00
8.476
163
51,00
53,00
-0,95%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


E moj Vranjo, k..u od prospekta si ti procitao.
IPO-om prikupljano 358 miljuna kuna (382,970*935)na dividende ide oko 15 milijuna kuna.

Da si procitao nebi ovakve gluposti pisao..

Inae dugoroco ulaganje je 5+ godina jer kao godina mozes projicirati.

A to da cete sasuti nesto u lice Tedeschiju.
MOs mislit, nenate ni sto je Glavna Skupstina niti sto je dionica i kako se vrednuje.

A i lijepo vam je kolega asdfgh123 (nisam fulao, haha) napisao da su ostvarili sve iz prospekta dakle nije vas muljao sto se tice toga.
Sami ste kupili jer mislite da vrijedi 935 kuna jer vas nitko nije tu zeznuo vec ste sami odnijeli lovu u banku.

To sto ste svi mislili prodati drugi dan po 1400 jer je tako bila na MGMA i Ina , uzasno mi je drago sto niste.
Sto manje takvih burza ce biti stabilnija..



E moj Vranjo, k..u od prospekta si ti procitao.
IPO-om prikupljano 358 miljuna kuna (382,970*935)na dividende ide oko 15 milijuna kuna.

Da si procitao nebi ovakve gluposti pisao..

Inae dugoroco ulaganje je 5+ godina jer kao godina mozes projicirati.

A to da cete sasuti nesto u lice Tedeschiju.
MOs mislit, nenate ni sto je Glavna Skupstina niti sto je dionica i kako se vrednuje.

A i lijepo vam je kolega asdfgh123 (nisam fulao, haha) napisao da su ostvarili sve iz prospekta dakle nije vas muljao sto se tice toga.
Sami ste kupili jer mislite da vrijedi 935 kuna jer vas nitko nije tu zeznuo vec ste sami odnijeli lovu u banku.

To sto ste svi mislili prodati drugi dan po 1400 jer je tako bila na MGMA i Ina , uzasno mi je drago sto niste.
Sto manje takvih burza ce biti stabilnija..


kad na ovoj cijeni fond menageri uopce ne trzaju prica o prospektu i kvalitetnoj firmi nema veze sa nicim,uz ove promete dionica je potpuno nezanimljiva cak i spekulantima(koji jedini imaju jajca za ulaz sa vecim kapitalom) a oni bi dionicu bar pogurali u zeleno,zato ne dijeli drugima lekcije,ljudi su ulagali jer im je prodana prica o strasno perspektivnoj firmi,gdje nema straha od veceg gubitka kapitala a ovako ce dugo cekati nulu,spekulanti su vec odavno pobjegli iz atgr_a i namirili se drugdje!

Za uspeh je treba biti malo klovna in malo igralca

A vendarle, dokaz da študij ni vse, je Emil Tedeschi, lastnik hrvaškega podjetja Atlantic Grupa. »Študij sem opustil pri 21 letih, a sem se za razliko od vas, ki redno študirate, vsega moral naučiti sproti«. Študentom je svetoval, naj si naberejo čim več stikov. »Malo moraš biti klovna, malo igralca in pa komunikativen,« pravi, vendar pa sam pred posel vedno postavlja družino.

http://www.finance.si/212487

Vitaminska kariera lastnika Cedevite

Manager leta 2002, večinski lastnik imperija Atlantic Grupa s 1600 zaposlenimi, nekdanji predsednik združenja delodajalcev na Hrvaškem. Prijatelj Williama Wrigleyja in Stefana Hippa. Ni tranzicijski tajkun. Emil Tedeschi je star 41 let.

http://www.finance.si/manager?214680

MA bio sam poceo svakome odgovarati ali necu.
POgledajte prvi kvartal ivjesce i prospekt i uspredite.
Pogledajte koliki je efekat akvizicija na prospekt; po cashflowu se vidi koliko je placeno, koliko efektuiraju je pisalo negdje.
Pogledajte da li ima jos prostora za akvizicije (koliko casha ima na racunu i kolika je zaduzenost)

Tocno, svake godine ako slijede prospekt dionica vrijedi jedno diskontno razdoblje vise jer se povecava baza terminal value je na vecoj bazi.

Tocno: Rekao sam da vrijedi oko 1100-1150 kuna u vrijeme izdanja jer nisam znao za akvizicije i rekao sam da cu odmah prodati po 1300 jer ne vrijedi vise od 1100-1150 tada.
Meni je 15% iznad fer vrijednosti znak za izlazak.
Sada mi vrijedi nekih 1200-1300 i nemislim prije toga izlaziti.

MGMA sam prodao na 350 jer po prospektu za kojega sam sumnjao da ce ostvariti je vrijedila 300-310. Da je otisla na 500 nebih se grizao jer znam koliko vrijedi.
Zato ce se ATGR prije vratiti na 935 nego MGMA na 250.

Dionice su dugorocno investiranje, prospekt se slijedi (pogledajte prvi kvartal 2008 i efekat akvizicija).
Trenutno je bear market a svi bi isli sasuti u facu nesto Tedeschome.

Onda odite na skupstinu i recite, vlasnici ste firme, nitko vam ne brani..

Odite na temu TOP 10 na forumu sto radi dejavue i pogledajte listu dionica koje predstavljaju rast/pad sa pocetka godine.
Mislim da su sretni oni koji su ukucali 01.01.2008 sve u ATGR

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Ovo vam je TOP 10 majmanjeg pada u 2008 likvidnih dionica od kolege Dusera
Cinjenice su cinjenice

BLSC-R-A 5.86%
JMNC-R-A 0.00%
ISTT-R-A -5.33%
HUPZ-R-A -6.05%
HTPK-R-A -10.62%
ULPL-R-A -16.24%
ATGR-R-A -17.05%
JDPL-R-A -18.00%
HT-R-A -18.64%

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Živimo u zabludi da imamo educirane radnike

http://www.javno.tv/index.php?id=3410kc6f79

Preporuka poslušati zadnje 2 minute razgovora.

Gledaj on tu govori da su ljudi needucirani, pa kaj onda nije dao samo institucionalnim ulagačima.
Pa ljepo zato jer je znao da je ta cjena neodrživa u razdoblju koje dolazi i fino su u talu izračunali da če ti isti veliki igrači poslje smanjiti ulaz kao sada. I zaključuje se da su mali špekulanti i da su
sjebani a ovi njegovi institucionalni partneri sad smanjivaju ulaz i šute i trljaju ruke.
Tedeshi i institucionalni ljepo u talu prcaju nas koji smo dali 935 i smiju nam se sa tim da smo
needucirani i prave se englezi. Još kad se sjetim da je malima u zadnji tren još povećao udio za
"nagradu".
Vrhunski lopovi nema kaj, no da sam si sam kriv jesam.


Daleko cemo sa takvima.
Lijepo je Ljubo govorio, porez na spekulativnu dobit

Ljubo govorio, Tedeschi ostvario
[lol]

Nitko ne ocekuje obogatiti se preko noci, ali ako je dionica samo 2x bila na svojo IPO vrijednosti, a nakon 8 mjeseci je na -24% bez neke tendencije da se oporavi, tu nesto ipak ne stima.

BTW, mozda ja ne razumijem najbolje, ali zanima me koji to problem Cedevita2Go rjesava da je cini tako genijalnim izumom koji ce promijeniti buducnost tvrtke nabolje.

Krepat ma ne molat.

Kada ćemo piti novu CEDEVITU? [angry]



Daleko cemo sa takvima.
Lijepo je Ljubo govorio, porez na spekulativnu dobit

Ljubo govorio, Tedeschi ostvario
[lol]

Nitko ne ocekuje obogatiti se preko noci, ali ako je dionica samo 2x bila na svojo IPO vrijednosti, a nakon 8 mjeseci je na -24% bez neke tendencije da se oporavi, tu nesto ipak ne stima.

BTW, mozda ja ne razumijem najbolje, ali zanima me koji to problem Cedevita2Go rjesava da je cini tako genijalnim izumom koji ce promijeniti buducnost tvrtke nabolje.
[/quote]
Možda si u pravu,ali tko je raju tjerao da kupuju tu dionicu na IPO-u?I ne samo to,već su čak šest puta premašili ponudu i dobili svaki tek po 17% od uplaćenog novca.I sad,šta je,tu je!Palo za skoro 200 kuna po dionici…Za sve ostale (pametne)lijepa oročena štednja nosi 5% kamata godišnje,a od Nove godine zakonom će biti zaštićeno 20.000 eura.Nazdravlje i pijte Cedevitu! [huh]

Klas optim
HA, vidim mi skloni moru i jedrima zaglavili i ovdje skupa. Neka! Ne znam kako ti al ja bar nisam zaglavio na IPO cijeni vec 100 i nesto Kn ispod ali svejedno jos u poprilicnom minusu. Sto ovdje reci a da nije receno. Mozda da nas je Emil malo navukao. Sjecam se one, ATGR je dionica koja se kupuje zbog dividende, pa ono dobili par Kn. Ali nema brige, fondovi su nakrcani ovom dionicom pa je samo pitanje ne(vremena) kad ce i ona gore. Moja skromna procjena, temeljena na feelingu koji me rijetko vara, je poslije 1.7.

VIVA LA REVOLUCION !!!


http://www.javno.tv/index.php?id=3410kc6f79

Baš sam i ja mislio postati taj link.
Već sam jednom pisao što mislim o tome da je ATGR-R-A ili bilo koja druga dionica "kontrolirana dionica", da ju netko ruši, da ju štopa, i sličnim gluparijama. Svatko si je sam kriv za gubitak na ovoj ili bilo kojoj dionici.

Evo što Tedeschi kaže o raznim teorijama zavjera i sličnim glupostima u koje neki vjeruju:

oecc, 05.06.2008. u 23:17
Postoji li krivac za situaciju na tržištu kapitala?

Tedeschi: Mi smo inače u Hrvatskoj skloni fenomenološki opisivati određene događaje raznim urotama, tajnim planovima. Kad je tržište išlo 40 posto gore i kada se zarađivalo više nego duplo od prosjeka, onda je to bilo normalno i nitko nije ukazivao na problem nekog financijskog inženjeringa. Kada je išlo prema dolje onda su to neke tajne sile. Sad kada već petnaest dana dionice rastu, onda su kritičari zašutjeli. Mora biti jasno da je ulaganje u tržište kapitala svojevrstan rizik, i kao što tržište
ide gore ide i dolje.

Baš me zanimaju komentari onih koji su u ovoj dionici a vjeruju u kontrolirane dionice i sl., da li su promijenili mišljenje u vezi toga, ili idu van iz ove dionice s obzirom da se ne slažu s Tedeschijem?

Misli svojom glavom


Ovo vam je TOP 10 majmanjeg pada u 2008 likvidnih dionica od kolege Dusera
Cinjenice su cinjenice

BLSC-R-A 5.86%
JMNC-R-A 0.00%
ISTT-R-A -5.33%
HUPZ-R-A -6.05%
HTPK-R-A -10.62%
ULPL-R-A -16.24%
ATGR-R-A -17.05%
JDPL-R-A -18.00%
HT-R-A -18.64%

Moja lista TOP 10 likvidnih u 2008
BLSC 4,87%
SNHO -0,39%
VERN -0,74%
ISTT -3,77%
INA -7,44%
DIOK -8,73%
MLNR -9,34%
HTPK -10,33%
HUPZ -11,10%
HT -11,32% (dividenda uključena u izračun)

ATGR -18,99%

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close