ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 18:26
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATGR
52,00
8.476
163
51,00
53,00
-0,95%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Moglo bi vrlo vjerojatno i biti takvih ispada na skupštini, ljudi koji su uplaćivali novac na IPO-u su ispali prava stoka sitnog zuba.
Sada je jedini argument da su svi koji su nezadovoljni sitni špekulanti, btw. dugoročno ulaganje znači 10 i više godina.
Najviše mi smeta što više nema nikakvih vijesti, dijele sitnu dividendu kojom će veliki iznos nestati iz blagajne, toliko o perspektivnim planovima za budućnost.

Dugoročno ulaganje nije definirano koliko godina varira, stoga je zaključak nevaljan.
Nadalje imate krivu sliku o kompaniji općenito, ali i ljudima koji je vode, jer da znate, ne biste ovako paušalno i nesuvislo pisali.
Uostalom blueman i nekolicina razumiju o čemu govorim, pa ako imate kakvih konkretnih pitanja, siguran sam da bi vam on mogao pomoći, naravno ukoliko bude imao volje.

P.S. Kolega, je zasigurno jedini na forumu, uza mene koji je pročitao prospekt ATGR.

Pa ATGR je sve ostvarila iz prospekta. Zašto ste kupovali na IPO? Kada i ako podbace u odnosu na prospekt onda možete pljuvati. Čovjek je fino napisao planove i rekao da zbog toga dionica toliko košta. Jel ostvario sve iz priospekta? Bome je. E sad, ako je precijenio dionicu u startu, onda ste si sami krivi što ste je kupili.
Pogledajte Magmu. Koliko su oni fulali prospekt. I koliko novaca sa IPo je ušlo u Magmu, a koliko je išlo za isplatu fonda?
Ili Optimu. Oni su izdali prospekt na kraju godine, a onda su imali ogromna odsupanja u realizaciji. To čak možemo nazvati i prevarom.

Meni osobno je ATGR bio prerizičan sa cijenom od 935 kuna i zaobišao sam IPO. Kupovao sam po 800 i sad sam u minusu. Moja ulaganja imaju check point na 3 godine. Ako ću biti na 9-10% godišnjeg plusa (mislim na cijeli portfelj) ok, a ako ne ćeo đaci – postoji oročena štednja.

I ja sam ga čitao kao i Magmin. Optimin nisam želio ni pogledati jer me oni uopće ne zanimaju. taj IPO je po meni spašavanje da zabin novac ne propadne.

Pročitao sam prospekt i još ga uvijek imam, ali prospekt uopće nije bitan u našoj situaciji jer dionica tone, i atlantic grupa bi se trebala više oko toga angažirati, jer im je IPO sramota i promašaj.
Umjesto toga se isplaćuje dividenda od koje koristi imaju samo Tedeschi osobno i banke iz top 10.
U medijima je nastala crna rupa što se tiče daljnjih akvizicija, a s ovom dividendom pokazuju da im razvoj i širenje nije prioritet.

da u pravu si. teško ćemo mi gore..

E moj Vranjo, k..u od prospekta si ti procitao.
IPO-om prikupljano 358 miljuna kuna (382,970*935)na dividende ide oko 15 milijuna kuna.

Da si procitao nebi ovakve gluposti pisao..

Inae dugoroco ulaganje je 5+ godina jer kao godina mozes projicirati.

A to da cete sasuti nesto u lice Tedeschiju.
MOs mislit, nenate ni sto je Glavna Skupstina niti sto je dionica i kako se vrednuje.

A i lijepo vam je kolega asdfgh123 (nisam fulao, haha) napisao da su ostvarili sve iz prospekta dakle nije vas muljao sto se tice toga.
Sami ste kupili jer mislite da vrijedi 935 kuna jer vas nitko nije tu zeznuo vec ste sami odnijeli lovu u banku.

To sto ste svi mislili prodati drugi dan po 1400 jer je tako bila na MGMA i Ina , uzasno mi je drago sto niste.
Sto manje takvih burza ce biti stabilnija..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Inace imate na stranici od Atlantica papire za sudjelovanje na skupstini pa slobodno ispunite.
Ipak ste vlasnici projekta o kojem nemate pojma osim sto je Tedeschi mafija..

Daleko cemo sa takvima.
Lijepo je Ljubo govorio, porez na spekulativnu dobit

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Zna li se hoće li, a ako da kolika, dividenda biti predložena?


A i lijepo vam je kolega asdfgh123 (nisam fulao, haha) napisao da su ostvarili sve iz prospekta dakle nije vas muljao sto se tice toga.

Prihodi su oko 5% manji u odnosu na planirane, a dobit oko 10% manja, tako da nije baš istina da su ostvarili onu planiranu dobit i prihode iz prospekta. Rezultati su ipak malo ispod očekivanja tj. prospekta, a cijena dionice je pala oko 10% od trenutka objave kvartalnog izvješća do danas.

Uglavnom, već bezbroj puta se piše da su planovi iz prospekta ostvareni a NISU, stvarno ne razumijem čemu drukanje, nema nijednog threada o bilo kojoj dionici bez drukanja. A da je bila suprotna situacija, da su ostvareni 5% veći prihodi i 10% veća dobit od planirane onda bi se taj rezultat dizao u nebesa.

Mislim da je ova cijena realna (što znači da ne vidim preveliki prostor za rast cijene) ako pogledamo planiranu dobitu u prospektu, ili možda čak malo prevelika, p/e je čini mi se oko 37, što je puno.

Po meni prostor za rast cijene dionice vidim tek ako nadmaše prospekt. Ako ostvare zacrtano u prospektu po nekoj teoriji cijena ne bi trebala previše rasti već ostati otprilike ista jer su sva ta očekivanja iz prospekta već ugrađena u cijenu. A isto tako prostor za pad postoji ako ne ostvare zacrtano u prospektu, pa makar to bila i 5% manja dobit ili prihodi u odnosu na planirane.

I još nešto, ova isplata kiriki dividende mi se uopće ne sviđa, dioničari se neće obogatiti s par kuna divinde, zašto tih 15 mil. kn ne investiraju dalje?

To je moje mišljene, vrijeme će pokazati tko je u pravu.
Trenutno nisam unutra, mislim da je 700-tinjak kuna realna cijena, što znači da ću ući tek ako padne još bar 15-20% tj. na 600 ili manje kn.

Misli svojom glavom



Po meni prostor za rast cijene dionice vidim tek ako nadmaše prospekt. Ako ostvare zacrtano u prospektu po nekoj teoriji cijena ne bi trebala previše rasti već ostati otprilike ista jer su sva ta očekivanja iz prospekta već ugrađena u cijenu. A isto tako prostor za pad postoji ako ne ostvare zacrtano u prospektu, pa makar to bila i 5% manja dobit ili prihodi u odnosu na planirane.

Nisam bas siguran u tu tvrdnju, jer bi u principu u slucaju ispunjenja prospekta dionicar trebao zaraditi risk free rate + naknadu za rizik. Kolka god ona bila. Neka me netko uceniji ispravi ukoliko grijesim.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

Blueman, ako se dobro sjećam, ti si napisao da bi drugi dan prodao po 1300, još dok nije ni izašlo na burzu, ne da mi se sad vraćati nazad i vaditi citat.
Prilika svakoga čini špekulantom, a pošto nije bilo prilike si očito promijenio retoriku.
Da Tedeschi ima savijest i odgovornost, nešto bi napravio da pomogne ljudima koji su novac uplaćivali direktno u atgr i koji su najgore prošli.
A špekulanti su oni koji danas imaju na lopate atlantica po 720-30kn, makar ni kod njih nema previše interesa.
Već su prije mene drugi sve ovo napisali pa mi je dosadno ponavljati.
Ja sam većinu svojih dionica prodao prije par tjedana za oko 740 i ušao u IGH i INGR po 7k i 25k, ostavio sam si tek toliko tridesetak komada jer sam zbilja vjerovao da će nešto od ovoga biti, također sam dokupljivao u početku i smanjivao prosjek ulaza, ali to jednostavno nema smisla.

@blumen

Budi ptristojan i ne pričaj gluposti da smo mi špekulanti i da smo htjeli prodat drugi
dan. A k….u si ti skužio kakvu je on igru napravio na vrhuncu euforije.
Nek izbaci dionicu 5 godina s burze nemam niš protiv a ne da ti i slični se sad tovarite
i uzimate 30% kad dođe na 935.

New Report

Close