ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 20:27
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATGR
52,00
8.476
163
51,00
53,00
-0,95%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Živimo u zabludi da imamo educirane radnike

Za sebe kaže da se ne osjeća kao kralj i da nije agresivan, ali se osjeća ispunjeno i okružen je ljudima koje voli.

http://www.javno.com/hr/profit/clanak.php?id=148698

A majko mila.
Dionica je 6 mjeseci na burzi i ljudi pricaju a najveem promasaju kako je to sve mafija, kako nita ne vrijedi.
6 mjeseci.

Donice su dugorocno ulaganje majko mila…
Uzmite prospekt bilo kojeg fonda pa proucite razliku izmedju equity-a, bonda i money marketa…

A cemu se trudim.

I ne kenjajte da bi drugdje zaradili.
a niste pare u ATGR ulozili tada kupili bi IGH na 14K, VDKT na 3200, HT na 350, LEDO na 18…
Bas bi sa tom lovom cekali jedno 4 mjesecai bas bi uhvatili dno na 3200 crobex.
MA nemoj…

Nisam prodo ni komada od IPO-a i samo sam dokupljivao..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Tako je mr.Blueman!Pa sve su dionice od tada pale,npr.Magma sa 238 na 195,Optima sa 265 na 145..Govorim o dionicama na IPO-u (Veterina sa 125 na 100)…i šta je sad tu čudno?!?Pitanje je kako će stajati kroz 2-3 godine!To je poanta! [wink]

I jos nesto.
Ajmo iskreno, koliko vas je procitalo detaljno prospekt ali detaljno.
Ako ulazes u nesto 50,00 kn i to je IPO i dobije prospekt na preko 100 stranica mislim da je red da se informiras.

Cisto sumnjam da si ista pogledao..
Da su napisali velikim slovima n svakoj drugojs strani da lazu i da ce sa lovom pobjeci na Cipar opet bi ljudi ukucali milijune jer nitko nista ne cita.

Vidjeli ljudi da je MGMA prvi dan skocila sa 235 na 375 pa ce sve skociti.

Ljudi su CROR-R-A kupovali.
Toliko o tome..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


I jos nesto.
Ajmo iskreno, koliko vas je procitalo detaljno prospekt ali detaljno.
Ako ulazes u nesto 50,00 kn i to je IPO i dobije prospekt na preko 100 stranica mislim da je red da se informiras.

Cisto sumnjam da si ista pogledao..
Da su napisali velikim slovima n svakoj drugojs strani da lazu i da ce sa lovom pobjeci na Cipar opet bi ljudi ukucali milijune jer nitko nista ne cita.

Vidjeli ljudi da je MGMA prvi dan skocila sa 235 na 375 pa ce sve skociti.

Ljudi su CROR-R-A kupovali.
Toliko o tome..


na burzi sam 10god.zanat ispeglao na nyse,bio u minusu puno puta,u atgr imao 120 kom,ali vlasnik je digao letvicu na optimizmu burze,ja sam svoje vec uzeo na lrh i igh,na burzi se mora brzo reagirati i ne gledati u nazad,atgr je prvi promasaj burze,a tko nema herca izaci i naci bolje neka ceka,drugi put orocenje na godinu je najbolje!

Zavisi kakav si investitor, tako i ulažeš. Naime spomenutim ulaganjem vrlo vjerojatno si ispod prosjeka u zadnje 4 godine ali ne i ovu polovicu 2008. Imao si, vidiš da se ne kreće gore, prodao si sa minusom i kompenzirao si negdje drugdje i to je ok (nisi WB nego TF)!
Netko dugoročno ulaže i smatra da je ATGR dionica sa potencijalom i to je ok (da nema njih tebe bi "padajući bodeži" odavno proboli)!
Da li je cijena ATGR fer? Da li je tržište savršeno? Za ovo drugo znam sigurno da nije!
Ono što mogu kazati da za ATGR postoji relativna opasnost povečanja troškova sve ostalo po meni je najbolji IPO (i jedini IPO u suštini) na ovim prostorima. I nemojte brkati jednu stvar : Kada ste uložili sredstva niste ih dali Emilu već ATGR-u (i sebi) a Emil vam je omogućio da postanete suvlasnici.
Bit IPO-a je da uložite u firmu (projekt) te da vam uložena sredstva rade u funkciji veće dobiti može se kazati i u funkciji efektuiranja većih novčanih tokova u budućnosti.
Ali to ne znači u 2-3 mjeseca tako nešto je apsurd i utopia.

Evo stotka za cara..
Jasno moguce je povecanje troskova, moguce je da im se smanje marze na distribuciji, moguce je da im DM uzme dio ljekarni te da im i tu smanje marze.
Sve jasno.

Ali firma ima pricu, ima daleko najbolju strukturu Uprave i Nadzornog sto mnogi zaboravljaju i za sto se vani placa premija..

Svi su pricali da je prospekt nategnut ovo ono ali prosla je 2007 i u skladu sa prospektom, prosao prvi kvartal i malo bolje od prospekta.
asno imat ce rdi akvizicija dodatne troskove+trosak marketing farmacije, to sve stoji ali vjerujem da ce moj cash dobro oploditi..

I to je to..

Kao sto Toz kaze, kupili ste projekt.
Pa nemres nkon 6 mjeseci reci da je projekt smece.
Za 6 mjeseci nemozs niti kucu napraviti..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep



Kao sto Toz kaze, kupili ste projekt.
Pa nemres nkon 6 mjeseci reci da je projekt smece.
Za 6 mjeseci nemozs niti kucu napraviti..

Kako ne? Empire state building sa svojih 102 kata je zavrsen za 14 mjeseci 1931.
3-4 dana po etazi + nesto overhead-a, ako radis kako treba.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."




Kao sto Toz kaze, kupili ste projekt.
Pa nemres nkon 6 mjeseci reci da je projekt smece.
Za 6 mjeseci nemozs niti kucu napraviti..

Kako ne? Empire state building sa svojih 102 kata je zavrsen za 14 mjeseci 1931.
3-4 dana po etazi + nesto overhead-a, ako radis kako treba.

Rasprava je krenula u krivom smjeru.
Bez brige poštovani kolege koji mi šaljete PM vezano za Atlantic grupu; nije uopće upitno jesam li ja izgubio volju za ovom dionicom, jer nisam- a vi?
Mnogi jesu, no to je njihov problem, njihovi razlozi.




Kao sto Toz kaze, kupili ste projekt.
Pa nemres nkon 6 mjeseci reci da je projekt smece.
Za 6 mjeseci nemozs niti kucu napraviti..

Kako ne? Empire state building sa svojih 102 kata je zavrsen za 14 mjeseci 1931.
3-4 dana po etazi + nesto overhead-a, ako radis kako treba.

[/quote]
A projektiranje, a gradjevinska, a nac bosanca da saluje..
KAd imas projekt, gradjevinsku i cash na racunu, dogovorene kooperante mozes za 3 mjeseca kucu napraviti samosto projekt se gleda od pocetka.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep



Ma koji zanimljivi detalji….
Najbolji je detalj da sam uplatija 50 000 kn i sretno dobija samo 8 kom,jer da sam ih dobija za 50 000 kn tuka bi sam sebe.
Opijam se od cedevite,žvačem orbit da mi plombe ispadaju,a dionica tone i tone.
Garantirano trošim preko 1000 kn mjesečno na njihove proizvode,a oni mi to ,vidim vraćaju.
Šta tribam čekat 5 god.da dođemo do 935 kn
Šta tribaju otkrit lijek za sidu da im poraste cijena ????

Kolega ne vjerujem da na Atlanticove proizvode trošite preko 1000kn.
Ali ako ste nezadovoljni slobodno iznesite to na godišnjoj skupštini; postao sam u prošloj poruci kada i gdje, pa slobodno izrazite negodovanje.
[/quote]

Dugo radim u trgovini,tako da znam što sve distribuira Atlanic.
Ako uspijem skupit ću račune,pa poslati nevjernom kolegi na uvid.
Aj hvala Bogu Tisak mi uvodi blagajne


Zavisi kakav si investitor, tako i ulažeš. Naime spomenutim ulaganjem vrlo vjerojatno si ispod prosjeka u zadnje 4 godine ali ne i ovu polovicu 2008. Imao si, vidiš da se ne kreće gore, prodao si sa minusom i kompenzirao si negdje drugdje i to je ok (nisi WB nego TF)!
Netko dugoročno ulaže i smatra da je ATGR dionica sa potencijalom i to je ok (da nema njih tebe bi "padajući bodeži" odavno proboli)!
Da li je cijena ATGR fer? Da li je tržište savršeno? Za ovo drugo znam sigurno da nije!
Ono što mogu kazati da za ATGR postoji relativna opasnost povečanja troškova sve ostalo po meni je najbolji IPO (i jedini IPO u suštini) na ovim prostorima. I nemojte brkati jednu stvar : Kada ste uložili sredstva niste ih dali Emilu već ATGR-u (i sebi) a Emil vam je omogućio da postanete suvlasnici.
Bit IPO-a je da uložite u firmu (projekt) te da vam uložena sredstva rade u funkciji veće dobiti može se kazati i u funkciji efektuiranja većih novčanih tokova u budućnosti.
Ali to ne znači u 2-3 mjeseca tako nešto je apsurd i utopia.


imam savjetnike jos iz zlanih vremena kad se kupovala anita iz vrsara po 1000 a tdr nam otkupljivao po 8400kn,dalje da ne nabrajam,ako se znalo da strani fondovi izlaze iz regije cijelu 2007god cash pozicija je bila realna pogotovo nakon amera koji su paniku i pogurali,nakon margin call-_ova opet ulaz ali znam kad more ljulja lakse je zatvoriti oci i cekati jutro poslije,ako zaracunate inflaciju od ipo_ atgr_a ne vidim brzo zaradu na ovoj dionici,a vrijeme ja na burzi vazno,mozda je bolje da ste uzeli koji teren ako ste za cekanje!

New Report

Close