ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.10.2024. u 20:05
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATGR
50,87
17.957
353
50,50
51,00
-0,98%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Kvartalna dobit Atlantic grupe porasla 75,5 posto

Atlantic grupa je u prvom tromjesečju 2008. godine ostvarila 442,7 milijuna kuna ukupnih prihoda, što predstavlja rast od 19 posto u odnosu na isto razdoblje prethodne godine, objavila je Atlantic grupa.

DELUX,Brankica,Croman.Rekvijem,Lyux,vatreni,valentine,vodavoda,fajrunt,kanabis,lanicaCroman,=ista osoba

[color=blue]Dobit iz poslovanja porasla 40%[/color]

http://www.atlantic.hr/hr/vijesti/ag_dobit_iz_poslovanja_porasla_40/

Vrlo dobro.

2007 ulaganja u ovisna drustva od 85 milijuna kuna, to je bez love od IPO-a po biljesci iz izvjesca
Prvi kvartal 187 milijuna kuna stjecanja ljekarni, puno malo, toliko je koliko je..
Otplata duga 110 milja kuna.
Ostalo casha 96 milja kuna za potrositi.
Debt to equity niskih 62%.
Efektivno mogli bi ukucati jos 150 milja + 90 caha = oko 240 milja kuna u akvizicije i jos imati relativno povoljnu zaduzenost.
Moguce i vise…
Dakle, jos ce biti akvizicija to je sigurno…

Sto se tice izvjesca nije bilo prodaje imovine kao u prospektu na zitnjaku dakle po prospektu bez one-offa ciljana dobit je 95-42= 53 milje kuna.
Sada imamo 17 miljuna kuna za kvartal..
Da li netko zna za sezonalnost jer zbog akvizicija dosta je tesko gledati.

Bez sezonalnosti i rasta dobiti a rasti ce zbog efekata ljekarni i distribucije cigara koji nisu u prospektu dolazim do dobiti od 17X4=68 milja.
To je 28% vise od prospekta.

Sto reci…

Po DCF-u sa prospektom je ovo davalo nekih 1180 kuna meni, Hypu nesto nize, 1090 koliko se sjecam, dakle tu smo negdje…

Bez akvizicija.

Fer cijena bi trebala biti negdje oko 1200-1300 kuna.
To je 60% nize od danasnje cijene….

Strong buy…
Definitivno..

Cak je bolja prilika od mnogih koje su dosta pale…

Ovo je samo moje misljenje, potkrijepljano brojkama, ako netko zeli raspravljati neka pricamo o brojkama, ne zelim nekonstruktivnost..

Hvala

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Vrlo dobro. 2007 ulaganja u ovisna drustva od 85 milijuna kuna, to je bez love od IPO-a po biljesci iz izvjesca Prvi kvartal 187 milijuna kuna stjecanja ljekarni, puno malo, toliko je koliko je.. Otplata duga 110 milja kuna. Ostalo casha 96 milja kuna za potrositi. Debt to equity niskih 62%. Efektivno mogli bi ukucati jos 150 milja + 90 caha = oko 240 milja kuna u akvizicije i jos imati relativno povoljnu zaduzenost. Moguce i vise… Dakle, jos ce biti akvizicija to je sigurno… Sto se tice izvjesca nije bilo prodaje imovine kao u prospektu na zitnjaku dakle po prospektu bez one-offa ciljana dobit je 95-42= 53 milje kuna. Sada imamo 17 miljuna kuna za kvartal.. Da li netko zna za sezonalnost jer zbog akvizicija dosta je tesko gledati. Bez sezonalnosti i rasta dobiti a rasti ce zbog efekata ljekarni i distribucije cigara koji nisu u prospektu dolazim do dobiti od 17X4=68 milja. To je 28% vise od prospekta. Sto reci… Po DCF-u sa prospektom je ovo davalo nekih 1180 kuna meni, Hypu nesto nize, 1090 koliko se sjecam, dakle tu smo negdje… Bez akvizicija. Fer cijena bi trebala biti negdje oko 1200-1300 kuna. To je 60% nize od danasnje cijene…. Strong buy… Definitivno.. Cak je bolja prilika od mnogih koje su dosta pale… Ovo je samo moje misljenje, potkrijepljano brojkama, ako netko zeli raspravljati neka pricamo o brojkama, ne zelim nekonstruktivnost.. Hvala

Blueman [proud][tongue]

Thanks Blueman za “brzinski” osvrt. Baš sam malo prije pročitao kako Petrov u članku http://www.poslovni.hr/78890.aspx između ostalog kaže: ” Atlantic grupa je u prvom tromjesečju ove godine ostvarila je rast ukupnih prihoda 19 posto, rast dobiti iz poslovanja 40 posto i rast neto dobiti 75,5 posto veći u odnosu na prvi prošlogodišnji kvartal. Iako je poslovni rezultat Atlantic grupe promatran kroz prizmu samo tih nekoliko statistika naizgled impresivan, razočaravajući je u odnosu na u prospektu prezentirana očekivanja.”
Izvješće još nisam pogledao, ali nakon tvog osvrta čini mi se da neće biti ni potrebno tražiti navodno “razočarenje u odnosu na prospekt”. Pozdrav

TRTF-R-A: Bio on crn ili bijel, tartuf je uvijek gastronomski dragulj. Ali kao i svaki drugi dragulj i tartuf se teško pronalazi.

I još nešto da dodam na Bluemana. Prema članku http://www.atlantic.hr/hr/vijesti/ag_dobit_iz_poslovanja_porasla_40/
Atlantic farmacia u prodaji sudjeluje s 12%, a to je onaj dio koji nije projiciran u prospektu. Dali je u neto dobiti istih tih 12% udio Atlantic farmacia to ne znam, ali ako jeste onda je to negdje oko 2 miliona kuna dobiti koju prospekt nije projicirao.
Prospekt je “predviđao” nekih 95 miliona kuna dobiti za 2008 godinu, ali je oko 42 miliona bio prihod od prodaje imovine, dakle, upravo onako kako je Blueman i izračunao. Bez te prodaje imovine, od poslovanja prospekt predviđa nekakvih 53 miliona.
E sada, bez sezonalnosti i rasta dobiti (kako Blueman reče [smiley]) to je kvartalno 53/4=13,25 miliona. To je predvidio prospekt i još kada na to dodamo u prospektu nepredviđenu prijašnju “procjenu” 2 miliona Atlantic farmacie, eto nas na dobiti od 15,25 miliona, a mi imamo prema današnjim podacima 17,9. Ispada da “stare divizije” nadmašuju prospekt u pogledu dobiti više od 2,5 miliona po kvartalu. To je ono što mene veseli, a pogotovo što projekt Cedevita go još nije zaživio, a od njega se očekuje dodatni organski rast.

TRTF-R-A: Bio on crn ili bijel, tartuf je uvijek gastronomski dragulj. Ali kao i svaki drugi dragulj i tartuf se teško pronalazi.

Pozdrav Prijatelju.
Ako je to Petrov napisao onda je samo dokazao da je kreten koji brzinski izletava sa izjavama prije nego sto pogleda stvari dublje.
Ovo sam u 5 minuta napravio bez osvrta na marze koje su se mozda snizile sto je i za ocekivato zbog Farmacije, niti sam pogledao strukturu bilance detaljno.

Petrov je onaj tip nasih analitikanata koji gledaju samo dobit u prospektu i izvjescu zadnju liniju i naznaju od cega se sastoji, nezaju citati cashflow, pa onda u novine.

jadno.
Ali i kad ga vidim u onome pulovercicu koja je to pojava covjek, til nula bodova, ne bih ga ni po sibice na kiosk poslao..

Glavno da se prica o nekim svijecama, klinovima i neznam cemu.
Hebote te takva analiza

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Točno nije sve u dobiti ,
ali ni čovjek se ne cijeni po načinu oblačenja i izgledu ,
jer čovjek se cijeni po rezultatima ,
a oni proizlaze i glave , srca i duše .[thumbsup][bye]


Točno nije sve u dobiti , ali ni čovjek se ne cijeni po načinu oblačenja i izgledu , jer čovjek se cijeni po rezultatima , a oni proizlaze i glave , srca i duše .[thumbsup][bye]

[rolleyes]


Točno nije sve u dobiti , ali ni čovjek se ne cijeni po načinu oblačenja i izgledu , jer čovjek se cijeni po rezultatima , a oni proizlaze i glave , srca i duše .[thumbsup][bye]

Petrove, nemoj mi tu sad pisati.
Ma zekam se ali zaista bi mogao poraditi na izgledu..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Ja poznajem Petrova i mislim da je inače pametan i inteligentan, ali njegove jače strane su kvantitavne metode, matematika, statistika i slično. U računovostvu i analizi FI je slabiji, ali mislim da sigurno nije ništa napisao sa zlom namjerom ili da dovede nekog u zabludu. Vjerujem da je svakako stručniji i objektivniji od većine novinara koji pišu o dionicama.

Atlantic Grupa: predložena isplata 4,7 kuna dividende po dionici

ZAGREB, 8. svibnja 2008. (Hina) – Atlantic Grupa najavila je za 17. lipnja održavanje Glavne skupštine dioničara, na kojoj će, među ostalim, Uprava predložiti isplatu 4,7 kuna dividende po dionici.

Kako se navodi u pozivu za Skupštinu objavljenom na Zagrebačkoj burzi, Atlantic Grupa ostvarila je prošle godine 18,04 milijuna kuna neto dobiti. Uprava i Nadzorni odbor predlažu Skupštini da se 11,59 milijuna kuna rasporedi za isplatu dividende, a ostatak stavi u zadržanu dobit.

Dividenda će se isplatiti svim dioničarima koji na dan održavanja Glavne skupštine budu evidentirani kao dioničari u depozitoriju Središnje depozitarne agencije, a tražbina za isplatu dividende dospijevat će 27. lipnja, navodi se u pozivu.

Na Skupštini se također planira predložiti davanje ovlasti Upravi za stjecanje vlastitih dionica na organiziranom tržištu vrijednosnih papira tijekom razdoblja od 18 mjeseci od donošenja odluke.

Pritom udio kapitala koji se odnosi na stjecanje vlastitih dionica zajedno s vlastitim dionicama koje društvo već ima ne može pritom prijeći desetinu temeljnog kapitala društva. Također, predlaže se da najniža cijena po jednoj vlastitoj dionici bude jednaka nominalnoj vrijednosti dionice, a najviša da ne premašuje prosječnu tržišnu cijenu tijekom 15 radnih dana koji prethode danu stjecanja dionica.

Također se predlaže da se najviša cijena po jednoj vlastitoj dionici, uz prethodnu suglasnost Nadzornog odbora, može uvećati do pet posto, te da stečenim vlastitim dionicama društvo ne smije trgovati.

Osim toga, namjerava se predložiti odluka o isključenja prava prvenstva pri stjecanju vlastitih dionica, kao i novi Statut društva.

Wile E. Coyote: Carnivorous Vulgaris; Apetitius Giganticus; Eatius Birdius

New Report

Close