ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 05.10.2024. u 11:29
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATGR
50,87
17.957
353
50,50
51,00
-0,98%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Mene ova dionica podsjeća na HT, samo su ovdje ulazili imućniji nepoznavatelji tržišta, a u HT svi. To je razlog zašto mi je za sada samo na radaru, a ne i u portfelju.[wink]

Niti se HT može mjeriti s ATGR niti su ovdje ulazili nepoznavatelji tržišta. ATGR je odlična kompanija u fazi ekspanzije, ali očito su ju ipak precijenili prilikom IPOa i na tome svaka čast Tedeschiju – izabrao je odličan trenutak za izlazak na tržište. Što se tiče cijene ona će rasti puno više od nekih kompanija za koje se neki kunu u izrazitu “podcjenjenost” upravo zbog poslova i izrazite ekspanzije ove kompanije. Dovoljno je pogledati povećanje neto dobiti i prihoda poslovanja u 2007. i prijašnjim godinama da se stekne dojam gdje se ova kompanija trenutno nalazi.

You either do it right or you get eliminated!


Vergilije: ” Mene ova dionica podsjeća na HT, samo su ovdje ulazili imućniji nepoznavatelji tržišta, a u HT svi. To je razlog zašto mi je za sada samo na radaru, a ne i u portfelju.[wink] ” Niti se HT može mjeriti s ATGR niti su ovdje ulazili nepoznavatelji tržišta. ATGR je odlična kompanija u fazi ekspanzije, ali očito su ju ipak precijenili prilikom IPOa i na tome svaka čast Tedeschiju – izabrao je odličan trenutak za izlazak na tržište. Što se tiče cijene ona će rasti puno više od nekih kompanija za koje se neki kunu u izrazitu “podcjenjenost” upravo zbog poslova i izrazite ekspanzije ove kompanije. Dovoljno je pogledati povećanje neto dobiti i prihoda poslovanja u 2007. i prijašnjim godinama da se stekne dojam gdje se ova kompanija trenutno nalazi.

[color=blue]Povećanje prihoda = akvizicija ljekarni = IPO[/color]

Nezahvalno i nekorektno bi bilo dokazvati 2 različite kompanije iz 2 različita sektora.
Što se tiče daljnje expanzije, sigurno Atlantic Grupa ima bolju predispoziciju.


[color=blue]Povećanje prihoda = akvizicija ljekarni = IPO[/color]

Nezahvalno i nekorektno bi bilo dokazvati 2 različite kompanije iz 2 različita sektora.
Što se tiče daljnje expanzije, sigurno Atlantic Grupa ima bolju predispoziciju.

Ove 2 kompanije sam upravo i uspoređivao po budućoj ekspanziji [smiley].

You either do it right or you get eliminated!

[lol] [lol] [lol] Pa niti sam ja iznosio fundamente, niti komentirao ekspanziju…jer se na takav način ove firme ne mogu uspoređivati. ATGR će dobro poslovati, no to ne znači nužno da će joj cijena dionice rasti odmah. Dakle, dugoročno sve izgleda lijepo, ali kratkoročno ima puno boljih prilika na tržištu [smiley]

Što se dioničarske strukture, dovoljno ti je pogledati ranije stranice ovog topica. Po meni je tedeschi upravo tajming posve promašio, bar za ovakav ipo (dionice razmjerno ulozima bez ograničenja), jer ga je stavio u doba “dijoničarske” histerije. Da je istog napravio ranije, prilično sam siguran da bi sad puno bolje kotirali na burzi…

When speculation has done its worst, two and two still make four.


[lol] [lol] [lol] Pa niti sam ja iznosio fundamente, niti komentirao ekspanziju…jer se na takav način ove firme ne mogu uspoređivati. ATGR će dobro poslovati, no to ne znači nužno da će joj cijena dionice rasti odmah. Dakle, dugoročno sve izgleda lijepo, ali kratkoročno ima puno boljih prilika na tržištu [smiley] Što se dioničarske strukture, dovoljno ti je pogledati ranije stranice ovog topica. Po meni je tedeschi upravo tajming posve promašio, bar za ovakav ipo (dionice razmjerno ulozima bez ograničenja), jer ga je stavio u doba “dijoničarske” histerije. Da je istog napravio ranije, prilično sam siguran da bi sad puno bolje kotirali na burzi…

Hanfa je s namjerom namjestila prije T-HT, nego Atlantic Grupu, što je očito.


Hanfa je s namjerom namjestila prije T-HT, nego Atlantic Grupu, što je očito.

Pa to i govorim, trebao je misliti ranije…

When speculation has done its worst, two and two still make four.


matrix90: ” Hanfa je s namjerom namjestila prije T-HT, nego Atlantic Grupu, što je očito. ” Pa to i govorim, trebao je misliti ranije…

Ne možeš protiv vlasti i lobija.

A da nama gosn.Tedeschi ipak udijeli kakvu dividendicu?Npr.onih 14 kuna po dionici o kojoj se priča??[rolleyes]


A da nama gosn.Tedeschi ipak udijeli kakvu dividendicu?Npr.onih 14 kuna po dionici o kojoj se priča??[rolleyes]

najbolje da isplati 935 kuna po dionici.

čudim se da danas nije u 5 do 4 bila jedna transakcija tipa 2 dionice po 778,50 kao prošli tjedan 🙂


A da nama gosn.Tedeschi ipak udijeli kakvu dividendicu?Npr.onih 14 kuna po dionici o kojoj se priča??[rolleyes]

a da ipak kupi još par ljekarni, mislim da bi to donijelo više od 14 kn po dionici, zar ne?


a da ipak kupi još par ljekarni, mislim da bi to donijelo više od 14 kn po dionici, zar ne?

Slažem se. Najbolje bi bilo zadržavanje cijele dobiti, a ako se već donese odluka o isplati dividendi onda DPS ne treba biti viši od simboličnog iznosa – kuna, 2 max.

You either do it right or you get eliminated!

New Report

Close