ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 00:31
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATGR
50,18
20.876
416
49,80
51,50
-2,35%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Gluposti, slazem se ali nisi ni ti daleko od toga.
Dobro ali ipak gosp. Vranjo, molim vas nemojte drukati bezveze up up bez argumenata.


Ma važno da si ti u pravu a to se vidjelo zadnjih dana da te matrix nije branio nebi niko bio na tvojoj strani,
malo se ti pogledaj u ogledalo i razmisli malo o sebi, bilo bi vrijeme da postaneš malo manje bahat.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


blueman: ” Gluposti, slazem se ali nisi ni ti daleko od toga. Dobro ali ipak gosp. Vranjo, molim vas nemojte drukati bezveze up up bez argumenata. ” Ma važno da si ti u pravu a to se vidjelo zadnjih dana da te matrix nije branio nebi niko bio na tvojoj strani, malo se ti pogledaj u ogledalo i razmisli malo o sebi, bilo bi vrijeme da postaneš malo manje bahat.

Ne znam čemu sve ovo, ali moje mišljenje je da kolega blueman je realan i štoviše iskren ( samo tako dalje ).
A paničara uvijek ima. Vranjo ( tko god da jesi ), ne otvaraj multinickove više, ne isplati se.

govoriti da je ATGR precijenjen na ovim razinama je stvarno nerealno da ne kažem smiješno, posebno kad se pogleda kompletno naše tržište, ovo je super cijena za ulaz, ali isto tako to nije dionica od koje treba očekivati po nekoliko % dnevno, uostalom takvih dionica je ionako sve manje i manje

[color=blue]Tedeschi: „Rast je brže ostvariv preuzimanjem ili spajanjem”[/color]

Prema Tedeschiju rast je brže ostvariv preuzimanjem ili spajanjem, a organski rast je i manje medijski atraktivan. On kaže da su preuzimanja uobičajeni način rasta kompanija. Najčešće veći preuzimaju manje, ali to nije bilo tako u našem slučaju kada smo kao manja kompanija preuzeli Cedevitu – kaže Tedeschi.

-„Sve je na prodaju osim ljudskog odnosa” – naglasio je Tedeschi. Govoreći o pravnim preprekama Tedeschi je istaknuo da se u četiri akvizicije koliko su ih imali u Hrvatskoj nisu susreli s pravnim okvirom koji bi bio prepreka. „Imali smo samo dodatnu pažnju prema Zagrebačkoj burzi” – kazao je Tedeschi i pridodao da ni EU nije ništa bolje riješila ova pitanja od Hrvatske.

„Kada smo preuzimali jednu njemačku kompaniju za šefa operacija doveli smo im Austrijanca. To je Nijemcima bio najveći šamar. A mislili smo da smo sve znali. Konkurencija je istodobno ocrnila Atlantic Grupu puštanjem raznih glasina. Nijemcima smo objašnjavali da smo kao Hrvati bliskiji od Amerikanaca” – objašnjavao je Tedeschi.

Tedeschi je kazao da dvije trećine posla oko preuzimanja čini post-akvizicijska faza. „Mi smo u Atlantic Grupi razvili vlastiti intranet na tri jezika za više od 1500 djelatnika” – napomenuo je Tedeschi.

http://www.mojkapital.com/show.jsp?page=58042&newscontainer=61755&showsinglenewsID=61973&noback=true


U potpunosti se slažem s Matrixom.
Većina onih koji govore protiv ove dionice su paničari koji su prodali po niskim cijenama.
Danas cijena raste, a Emil Tedeschi nam je na IPO-u prodao po odličnoj cijeni.
Čovjek je svetac, štoviše[proud]

Na ovo gore ću napisati samo No coment ….

Moje mišljenje za ovu dionicu da je sada na realnoj cjeni i na 925kn će narasti kada za to bude
zaslužila ali još ne. Ja na Ipu nisam ušao nego tek sada na 840kn …
Onakve izjave Tedeschia da dionica vrijedi barem 1124 kn [proud] ništa drugo nego smijeh….Potakni ljude da kupuju …moš si mislit…[smiley]

na 4300 sve prodajem...


vranjo: ” U potpunosti se slažem s Matrixom. Većina onih koji govore protiv ove dionice su paničari koji su prodali po niskim cijenama. Danas cijena raste, a Emil Tedeschi nam je na IPO-u prodao po odličnoj cijeni. Čovjek je svetac, štoviše[proud] ” Na ovo gore ću napisati samo No coment …. Moje mišljenje za ovu dionicu da je sada na realnoj cjeni i na 925kn će narasti kada za to bude zaslužila ali još ne. Ja na Ipu nisam ušao nego tek sada na 840kn … Onakve izjave Tedeschia da dionica vrijedi barem 1124 kn [proud] ništa drugo nego smijeh….Potakni ljude da kupuju …moš si mislit…[smiley]

Tedeschi nije to izjavio nego analitičari i fond manager HAAB ( Stojić ).

Da je tako brzo bi fondovi ultili u ovu dionicu i digli ju barem na vrijednost IPA ako ništa drugo jer su fondovi gladni
i žedni likvidnih dionica koje imaju tendenciju rasta….

na 4300 sve prodajem...

Sampras, prijatelju dragi sto me vrijedjas svako malo.
Ajde reci zasto je ATGR precijenjen i zasto ne vrijedi koliko je Stojic rekao, dajte molim vas dajte mi nesto recite osim da ne vrijedi bez argumenata.
Jer ne vjerujete u prodaju nekretnine u 2008, tj ne vjerujete u tu cijenu koju bi trebali dobiti.
Mozda mislite da je RTL loss maker i da ne vrijedi ono po koliko su usli u vlasnistvo pa to treba napraviti impairment, na koliko da se nparavi.
Niski vam je WACC??

Daj Sampras, reci molim te, odgovori mi na ova pitanja.
Evo javno, vrsni analiticaru:

1. KOliko bi po tebi trebao biti WACC?
2. Kolika je ulazna vrijednost nekretnine koju ce prodati u 2008-one off gain i da li to staviti u cashflow u 2008 pa diskontirati ili staviti na equity value.
3. Da li bi se cash od IPO-a trebao staviti u projekcije, recimo working capa ili samo na equity value.
4. Koliko si uzeo u svojoj procjeni vrijednost udjela u RTL-u
5. Koliko ti cine multiple a koliko DCF u procjeni (50%-50% ili??)

Ajde, ti koji me pljujes na forumu odgovori na ovo pa mozemo diskutirati ili se uopce vise ne javljaj na ovu temu, molim te, jer si sa svakim postom sve smijesniji, da nekazem nesto gore..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Da je tako brzo bi fondovi ultili u ovu dionicu i digli ju barem na vrijednost IPA ako ništa drugo jer su fondovi gladni i žedni likvidnih dionica koje imaju tendenciju rasta….

Isto kao i na HT-u jel?Svi znamo da ht vrijedi iznad 400 kn i da je likvidan i da isplacuje dobru dividendu..
Pokopovate se svakim postom.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Sampras, prijatelju dragi sto me vrijedjas svako malo. Ajde reci zasto je ATGR precijenjen i zasto ne vrijedi koliko je Stojic rekao, dajte molim vas dajte mi nesto recite osim da ne vrijedi bez argumenata. Jer ne vjerujete u prodaju nekretnine u 2008, tj ne vjerujete u tu cijenu koju bi trebali dobiti. Mozda mislite da je RTL loss maker i da ne vrijedi ono po koliko su usli u vlasnistvo pa to treba napraviti impairment, na koliko da se nparavi. Niski vam je WACC?? Daj Sampras, reci molim te, odgovori mi na ova pitanja. Evo javno, vrsni analiticaru: 1. KOliko bi po tebi trebao biti WACC? 2. Kolika je ulazna vrijednost nekretnine koju ce prodati u 2008-one off gain i da li to staviti u cashflow u 2008 pa diskontirati ili staviti na equity value. 3. Da li bi se cash od IPO-a trebao staviti u projekcije, recimo working capa ili samo na equity value. 4. Koliko si uzeo u svojoj procjeni vrijednost udjela u RTL-u 5. Koliko ti cine multiple a koliko DCF u procjeni (50%-50% ili??) Ajde, ti koji me pljujes na forumu odgovori na ovo pa mozemo diskutirati ili se uopce vise ne javljaj na ovu temu, molim te, jer si sa svakim postom sve smijesniji, da nekazem nesto gore..

Svaka čast kolega. Vidim da volite guliti patkicama kožu.[thumbsup]

Conan:

Da je tako brzo bi fondovi ultili u ovu dionicu i digli ju barem na vrijednost IPA ako ništa drugo jer su fondovi gladni i žedni likvidnih dionica koje imaju tendenciju rasta….

Isto kao i na HT-u jel?Svi znamo da ht vrijedi iznad 400 kn i da je likvidan i da isplacuje dobru dividendu..
Pokopovate se svakim postom.

Pa gledaj ja na HT sam dobrano u plusu a na ATGR dosta manje ali svakako u pozitivi.
Ja ne vjerujem da HT vrijedi 407kn kako su analitičari Hypa i Erstea napisali . Fiksne komunikacije su zadnjih
godina u neprekidnom padu koji se neće samo tako zaustaviti tako da iz godine u godinu prihodi će biti manji.
Između ove 2 dionice ja više vjeujem Atlanticu ali to nije razlog da ga se diže u nebo….

na 4300 sve prodajem...

Conan.
Da si malo pogledao valuaciju od HAAB-a vidio bi da su radili perpetuity sa -5%.
Boink.

dajte prije pogledajte sto pisete.
I mani se zalomi glupost da ne provjerim ali dajte barem provjerite.
PA EV/EBITDA je oko , neznam 6 mislim a to ti je galvni pokazatelj buduceg poslovanja, dakle ne ocekuje se rast u buducnosti, sto je ok.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close