ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 21:38
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATGR
50,18
20.876
416
49,80
51,50
-2,35%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


Hehe, stvarno je ponekad zabavno gledati drukanje za Atlantic, pitam se samo da li nekolicina koja toliko vremena provodi na forumu tražeći ekskluzivne informacije o Emilu išta drugo u životu svom radi? Inače za informaciju, moj prijatelj fond menadzer tvrdi da je 750 kn trebao biti gornji limit, a ne doljnji, međutim Emilova pohlepa je učinila svoje i tu smo gdje smo. Nemam dionice ATGR niti ću ih probati imati do 2009, a do tada budemo vidjeli što će biti. Puno sreće svima, nadam se da se neki neće ljutiti zbog ovog posta, samo iznosim svoje mišljenje, koje ne mora uvijek biti u skladu s mišljenjima manjine. Usput, kolega Matrix bez ljutnje stvarno ništa protiv Vas nemam i mislim da je ok da postate informacije o nekoj firmi kad već imate vremena, međutim branjenje nečega što je neobranjivo počinje nakon nekog vremena ići na živce tj. djeluje frustrirajuće na okolinu. Evo iskreno, mislio sam na burzi uzeti malo atlantica, ali čitajući ovaj formum jednostavno mi se zgadila ta firmai to ponajprije, opet kažem bez ljutnje Vašim postovima i kolege bluemana sa svojim DCF metodama i uvjeravanjem da je crno bijelo. Ovo je čisto prijateljski savjet za Vas dvojicu mislim da time postižete kontraefekt, a tako misle i svi koje ja znam. Inače, kao što sam jednom već napisao Atlantic je izvrsna firma i tu nas ne treba nitko uvjeravati, međutim neću platiti Mercedes 150 000 eura, ako vrijedi 60 000, ma kako mu lijepa kožna sjedala bila. Još jednom bez ljutnje i pozdrav!

Meni nimalo ne djeluje frustrirajuće, niti treba biti.
Ako vam se ne čita ne morate.

U stvari imate pravo Matrix, najbolje ne čitati stvari koje me se ne tiču, pozdrav[yawn]

Ajde barem sam malo nagnao ljude da pricaju o dionici i da nesto napisu, mozda tu i tamo netko prije kupnje osim p/e pb i ostalih pokazatelja koji su ne toliko vazni (ne i nevazni) i pogleda malo informacije.

Uostalom kada toliko pljuete po atlantiku i govorite o bajka prospektu, dobit za 2007 je prognozirana na 55 mil. kn.
Pogledajte 3 kvartal kumulativ, pa donesite zakljucak.

Ma necu vise ovoliko pisati na ovome, zasto kada pricas sa zidom.

I DAN DANAS MI NITKO NIJE REKAO ZASTO JE ATGR precijenjen….

To da je peer grupa 700 i nesto kuna su gluposti jer ATGR nema peer grupu, nije nikom bas slican.
distrubucija+health+vlastiti program.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

To miro25:
I sta si htio dokazati prijasnjim postom gdje me citiras.
Daj barem procitaj sto postas prije nego sto me mislis ocrniti, procitajte ustvari svi.
NApisao sam ako cijena na IPO ode na 1300 da cu prodati jer toliko zasad ne vrijedi, sto je i istina.
Nadalje napisao sam da me i to ne brine toliko jer je mislim drzati dugorocno jer meni je godisnje na ovakvoj dionici i 30% dosta.
Sta dosta, da mi netko kaze da ce mi portfelj rasti 30% svake godine, da mi to garantira a da mi netko nudi 100% bez gaarncije ali moguce, sada kako stoje stvari na trzistu odmah se odlucujem na 30%.
TAkav IRR ima rijetko koji private equity.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Za dividendu ne valja govoriti unaprijed, jer se ne zna kolika će biti ( barem ne još ). Ali otužno i žalosno je ako dionice određene kompanije kupujete na temelju dividende.

Geeee… vecu glupost nisam procitao vec dugo. Kad se vec potegnulo pitanje dividende i HT-a evo jedna jednostavna racunica za one koje vole dugorocno ulagati (valjda nisu promijenili misljenje u medjuvremenu?). Ako je dividenda samo 5 kn po dionici to udjelnicarima smanjuje ionako nisku cijenu od 265 kn sa IPO-a na jelte 260 kn. HT ce, to sigurno znamo rasti u buducnosti bas kao sto se pretpostavlja za ATGR i to je sasvim sigurno lijep bonus na vec diskontiranu cijenu. Ja mozda ne ulazem u znanje ali moja seljacka logika mi tako kaze….

Inace, ne volim pljuvati po tudjim dionicama – svatko neka procijeni sam za sebe. Osobno mislim da je ATlantic dobra firma ali meni je to bilo preskupo.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje


Small_Fish: ” Evo vam genijalci, po usporedbi sa sektorom u Svijetu ATGR vrijedi 777 kuna… Kupite si novi JDD pa pročitajte do kraja analizu iz HAAB, jer su cijene po DCF-u rađene prema snovima i željama iz prospekta…[bye] ” Ulažite u znanje kolega, a ne ćakulanje. [thumbsup]

tvoje ulaganje (matrix) se nije baš isplatilo u poslednjih mjeseci i nemoj biti tako pametan-i bolji od tebe su ponekad izgubili novce

možda se i pokrenemo !!!
ATGR-R-A 859,00 860,00 860,00 1.17 % up 983 845.102,00
Transakcije
CIJENA KOLIČINA VRIJEME
860,00 8 10:14:01
860,00 3 10:14:01
860,00 10 10:14:01
860,00 500 10:13:45
859,92 200 10:13:45
859,00 12 10:13:45
859,00 250 10:13:45[sad]

877,10


matrix90: ” Small_Fish: ” Evo vam genijalci, po usporedbi sa sektorom u Svijetu ATGR vrijedi 777 kuna… Kupite si novi JDD pa pročitajte do kraja analizu iz HAAB, jer su cijene po DCF-u rađene prema snovima i željama iz prospekta…[bye] ” Ulažite u znanje kolega, a ne ćakulanje. [thumbsup] ” tvoje ulaganje (matrix) se nije baš isplatilo u poslednjih mjeseci i nemoj biti tako pametan-i bolji od tebe su ponekad izgubili novce

Ne razumijem o čemu pričaš, bez uvrede.
Prvo ne znaš u što sve ulažem ( nisu samo dionice ), a portfelj s vrijednosnim papirima mi nije samo na ZSE.
Nitko se ne pravi pametan nego kažem kako većina vas bez ikakvih argumenata omalovažava ATGR.
Nadalje žalosno je da je većina vas postala ‘ modni gurui ‘ poslije ipo-a T-HT-a.
Ljudi ne kažem da sam bezgrešan i da sam uvijek u pravu, ali molim vas da ako nemate nešto konkretno za kazati, da zaobiđete ovu temu u širokom luku.

Hvala

U potpunosti se slažem s Matrixom.
Većina onih koji govore protiv ove dionice su paničari koji su prodali po niskim cijenama.
Danas cijena raste, a Emil Tedeschi nam je na IPO-u prodao po odličnoj cijeni.
Čovjek je svetac, štoviše[proud]


U potpunosti se slažem s Matrixom.
Većina onih koji govore protiv ove dionice su paničari koji su prodali po niskim cijenama.
Danas cijena raste, a Emil Tedeschi nam je na IPO-u prodao po odličnoj cijeni.
Čovjek je svetac, štoviše[proud]

Kakve ti gluposti valjaš da čovjek ne povjeruje.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Gluposti, slazem se ali nisi ni ti daleko od toga.
Dobro ali ipak gosp. Vranjo, molim vas nemojte drukati bezveze up up bez argumenata.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close