ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 19:24
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATGR
50,18
20.876
416
49,80
51,50
-2,35%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

To insajd.
Je, viadukt prvi.
Dobit sve u 16, vidim kako dionicari tu vide svoj free cashflow.
Prodaja raste, da slazem se ali casha tu dionicari nece vidjeti.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


To insajd.
Je, viadukt prvi.
Dobit sve u 16, vidim kako dionicari tu vide svoj free cashflow.
Prodaja raste, da slazem se ali casha tu dionicari nece vidjeti.

Viadukt je posebna firma. I posebna dionica. Kupi Viadukta u iznosu od 1% onoga što imaš u ATGR i vjerojatno ćeš u kratkom roku zaraditi više nego na ATGR.

A dugi rok? Netko je spominjao stare majstore. Pa, jedan mudrac kojega jako štujem je jednom izjavio: “U dugom roku smo svi mrtvi.”


To insajd.
Je, viadukt prvi.
Dobit sve u 16, vidim kako dionicari tu vide svoj free cashflow.
Prodaja raste, da slazem se ali casha tu dionicari nece vidjeti.


Ht će ove godine isplatiti divedendu od najmanje 15 kuna po dionici a možda i duplo, ATGR u narednih 100 godina neće isplatiti ni kune dividende, a što se tiče usporedbe HT i ATGR ti si prvi to potenciro, ubuduće pazi šta si napisao u prethodnom postu.
lijep pozdrav

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????


To insajd. Je, viadukt prvi. Dobit sve u 16, vidim kako dionicari tu vide svoj free cashflow. Prodaja raste, da slazem se ali casha tu dionicari nece vidjeti.

neka neka pusti ti viadukt, dovoljno je reci da mu je ps 1, a prihodi su ti koji pokazuju da li firma soro poslovanje ili ne, dobit cim se pojavi otici ce cijena u nebo. ja ponavljam , ne kazem da atgr nece rasti , ali popusili su oni svi skupa samnom koji su placali po 935!!

IDEMO AP AP

2blueman: zasto bi bio neozbiljan… to su cinjenice… usporedbu HT i ATGR-a ste vi nametnuli… slazem se da se ne mogu uspoređivat… al i dalje stoji bolje prodat ATGR na ovoj razini i kupiti HT nego obratno…

Evo par izjava ranije na forumu kolege Matrixa i Bluemana… mislim da ce to pojasnit smisao njihovih sadasnjih postova…

Matrix90:

To je ključna riječ….inače za inf ja sam uplatio pola milijuna za IPO Atgr

Poštovani koleeg, evo javljam Vam se sada jer nisam mogoa prije zbog obaveza.
Ne znam , ali ispada da sam ja navukao male investitore na ovu dionicu.[smiley2]
Naprosto kolege, odnsono ljudi,mislim da imate krivu predodžbu o stvari na tržištu.
Cijelo tržište trpi korekciju pa tako i ATGR, koja se trenutno oporavlja.
Nadalje kazao bi mnogima da se okane ove dionice, ako misle samo na dobit na kratke staze.
Još bolje neka ne trguju, jer u bliskoj budućnosti ovo će biti svakidašnjica, te ništa spektakularno, nadasve poučno i zanimljivo.

Nadalje dokupio sam 50 kom atgr po 9xx cijeni, te ostajem i dalje pri svojo prvotnoj odlici da ne prodajem.
Pametni će ovo s lakoćom pretrpjeti, a pilići će trčati po dvorištu.

Blueman:

Ja cu uplatiti (jos nisam) izmedju 150-200K.
Nemam vise casha a ne stignem vise nista prodati jer me nije bilo.
Iako se tu ne brinem te cu kupovati na burzi kasnije

Ako naraste na 1309- ja idem van pa koliko god bili prospekti rasta…

Ne, sve stima.
Rekao sam i opet cu ponoviti.
Ako prvi dan puno skoci ja cu prodati jer mislim da ova dionica nije kratkorocnog daha.
Naravno da ako neki naivac (da ima naivaca koji su kupovali MGMA po 375) ponudi cijenu od ATGR za koju ja smatram da bi realno dosegnula za 3 mjeseca da cu je prodati.
No sumnjam da ce cijena dionice puno rasti no uvijek postoji crazy buyer kojega svi traze samo ga rijetki nadju.
Uglavnom ne jasem na valovima ali kod IPO-a ako mi netko ponudi vise nego sto smatram da vrijedi i vise nego sto mislim da se isplati cekati ako drzim dionicu prodati cu.
I onda necu drukati dolje da ponovno kupim jer to ne radim.
Ako citate moje postove, ne laze za niti jednu kupnju niti prodaju kao sto vecina na forumu radi.
Razmisljao sam i da se uopce ne obazirem za prvi dan IPO-a jer dugorocno i dalje stojim iza ovoga da je ovo u TOP 5 RH kompanija ako ne i broj.1.
Da budem iskren zena mi je malo popizdila sto radim sa dionicama pa je rekla da prodam ako naraste prvi dan.
A zenu valja slusati…


Ajmo reći realno – SVI koji su ušli u uvaj Ipo ( skupa samnom) nisu dobro prošli. Možda (ima) i ova dionica dugoročnu perspektivu, ali svi mi koji smo je kupili po 935 kn smo u višestrukom gubitku i to zbog nekolicine razloga: 1. Vezali smo sredstva koja smo mogli uložiti u nešto drugo

pa baš to vezivanje sredstava je razlog zbog kojega su oni koji su kupili ATGR odlično prošli, čuvali su dva tjedna na 0% novac koji bi im inače u dionicama napravio preko -10%. a ako (što je vjerojatno) nisu kupovali odmah poslije povrata spasili su se gubitka od 20-30%. drugim riječima, za taj novac su na kraju kupovali IGH po 11000 i ATPL po 2900, mjesec dana nakon što su taj IGH prodali za 15-16000 a ATPL za 3700.

dakle:
na 84% uloženog su zaradili nekih 30%.
na 16% uloženog su izgubili 8%.

pa ako netko misli da su u IPO ATGR sudjelovale budale, možemo reći samo da budale očito bog čuva, a pametni su izvisili. (osim onih koji su se ionako na vrijeme povukli 100% u cash.)


2blueman: zasto bi bio neozbiljan… to su cinjenice… usporedbu HT i ATGR-a ste vi nametnuli… slazem se da se ne mogu uspoređivat… al i dalje stoji bolje prodat ATGR na ovoj razini i kupiti HT nego obratno… Evo par izjava ranije na forumu kolege Matrixa i Bluemana… mislim da ce to pojasnit smisao njihovih sadasnjih postova… Matrix90: To je ključna riječ….inače za inf ja sam uplatio pola milijuna za IPO Atgr Poštovani koleeg, evo javljam Vam se sada jer nisam mogoa prije zbog obaveza. Ne znam , ali ispada da sam ja navukao male investitore na ovu dionicu.[smiley2] Naprosto kolege, odnsono ljudi,mislim da imate krivu predodžbu o stvari na tržištu. Cijelo tržište trpi korekciju pa tako i ATGR, koja se trenutno oporavlja. Nadalje kazao bi mnogima da se okane ove dionice, ako misle samo na dobit na kratke staze. Još bolje neka ne trguju, jer u bliskoj budućnosti ovo će biti svakidašnjica, te ništa spektakularno, nadasve poučno i zanimljivo. Nadalje dokupio sam 50 kom atgr po 9xx cijeni, te ostajem i dalje pri svojo prvotnoj odlici da ne prodajem. Pametni će ovo s lakoćom pretrpjeti, a pilići će trčati po dvorištu. Blueman: Ja cu uplatiti (jos nisam) izmedju 150-200K. Nemam vise casha a ne stignem vise nista prodati jer me nije bilo. Iako se tu ne brinem te cu kupovati na burzi kasnije Ako naraste na 1309- ja idem van pa koliko god bili prospekti rasta… Ne, sve stima. Rekao sam i opet cu ponoviti. Ako prvi dan puno skoci ja cu prodati jer mislim da ova dionica nije kratkorocnog daha. Naravno da ako neki naivac (da ima naivaca koji su kupovali MGMA po 375) ponudi cijenu od ATGR za koju ja smatram da bi realno dosegnula za 3 mjeseca da cu je prodati. No sumnjam da ce cijena dionice puno rasti no uvijek postoji crazy buyer kojega svi traze samo ga rijetki nadju. Uglavnom ne jasem na valovima ali kod IPO-a ako mi netko ponudi vise nego sto smatram da vrijedi i vise nego sto mislim da se isplati cekati ako drzim dionicu prodati cu. I onda necu drukati dolje da ponovno kupim jer to ne radim. Ako citate moje postove, ne laze za niti jednu kupnju niti prodaju kao sto vecina na forumu radi. Razmisljao sam i da se uopce ne obazirem za prvi dan IPO-a jer dugorocno i dalje stojim iza ovoga da je ovo u TOP 5 RH kompanija ako ne i broj.1. Da budem iskren zena mi je malo popizdila sto radim sa dionicama pa je rekla da prodam ako naraste prvi dan. A zenu valja slusati…

Ne znam kolega čemu to isticanje, naprosto Atlantic grupa je perspektivna kompanija s odličnom budučnošću.


blueman: ” To insajd. Je, viadukt prvi. Dobit sve u 16, vidim kako dionicari tu vide svoj free cashflow. Prodaja raste, da slazem se ali casha tu dionicari nece vidjeti. ” Ht će ove godine isplatiti divedendu od najmanje 15 kuna po dionici a možda i duplo, ATGR u narednih 100 godina neće isplatiti ni kune dividende, a što se tiče usporedbe HT i ATGR ti si prvi to potenciro, ubuduće pazi šta si napisao u prethodnom postu. lijep pozdrav

Za dividendu ne valja govoriti unaprijed, jer se ne zna kolika će biti ( barem ne još ).
Ali otužno i žalosno je ako dionice određene kompanije kupujete na temelju dividende.

sampras:

blueman: ” To insajd. Je, viadukt prvi. Dobit sve u 16, vidim kako dionicari tu vide svoj free cashflow. Prodaja raste, da slazem se ali casha tu dionicari nece vidjeti. ” Ht će ove godine isplatiti divedendu od najmanje 15 kuna po dionici a možda i duplo, ATGR u narednih 100 godina neće isplatiti ni kune dividende, a što se tiče usporedbe HT i ATGR ti si prvi to potenciro, ubuduće pazi šta si napisao u prethodnom postu. lijep pozdrav

Za dividendu ne valja govoriti unaprijed, jer se ne zna kolika će biti ( barem ne još ).
Ali otužno i žalosno je ako dionice određene kompanije kupujete na temelju dividende.


Kako se nezna kad se može bez problema izračunati kolika će dividenda biti, ne baš 100% točno ali približno da, ja dionice kupujem da na njima nešto zaradim a na koji ću način to učiniti meni je sasvim svejedno dali je to politički određena cijena dali je to dividenda ili nešto treće meni je sasvim svejedno.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Evo vam genijalci, po usporedbi sa sektorom u Svijetu ATGR vrijedi 777 kuna…

Kupite si novi JDD pa pročitajte do kraja analizu iz HAAB, jer su cijene po DCF-u rađene prema snovima i željama iz prospekta…[bye]


Evo vam genijalci, po usporedbi sa sektorom u Svijetu ATGR vrijedi 777 kuna… Kupite si novi JDD pa pročitajte do kraja analizu iz HAAB, jer su cijene po DCF-u rađene prema snovima i željama iz prospekta…[bye]

Ulažite u znanje kolega, a ne ćakulanje.
[thumbsup]

Hehe, stvarno je ponekad zabavno gledati drukanje za Atlantic, pitam se samo da li nekolicina koja toliko vremena provodi na forumu tražeći ekskluzivne informacije o Emilu išta drugo u životu svom radi?
Inače za informaciju, moj prijatelj fond menadzer tvrdi da je 750 kn trebao biti gornji limit, a ne doljnji, međutim Emilova pohlepa je učinila svoje i tu smo gdje smo.
Nemam dionice ATGR niti ću ih probati imati do 2009, a do tada budemo vidjeli što će biti.
Puno sreće svima, nadam se da se neki neće ljutiti zbog ovog posta, samo iznosim svoje mišljenje, koje ne mora uvijek biti u skladu s mišljenjima manjine.
Usput, kolega Matrix bez ljutnje stvarno ništa protiv Vas nemam i mislim da je ok da postate informacije o nekoj firmi kad već imate vremena, međutim branjenje nečega što je neobranjivo počinje nakon nekog vremena ići na živce tj. djeluje frustrirajuće na okolinu.
Evo iskreno, mislio sam na burzi uzeti malo atlantica, ali čitajući ovaj formum jednostavno mi se zgadila ta firmai to ponajprije, opet kažem bez ljutnje Vašim postovima i kolege bluemana sa svojim DCF metodama i uvjeravanjem da je crno bijelo.
Ovo je čisto prijateljski savjet za Vas dvojicu mislim da time postižete kontraefekt, a tako misle i svi koje ja znam.
Inače, kao što sam jednom već napisao Atlantic je izvrsna firma i tu nas ne treba nitko uvjeravati, međutim neću platiti Mercedes 150 000 eura, ako vrijedi 60 000, ma kako mu lijepa kožna sjedala bila.
Još jednom bez ljutnje i pozdrav!

New Report

Close