ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 17:35
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATGR
50,18
20.876
416
49,80
51,50
-2,35%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


matrix90: “Ja ne gledam kratkorono ovu dionicu nego dugoročno. Kao što sam i prije rekao, ova dionica je dugoročna investicija. ” Gledaj ti kako god hoćeš, ali si popušio u startu i mogao si proći jeftinije… To ti je kao onaj vic: Mali mi je, ali je tehničar. Ma i da je inženjer mali ti je…[lol]

Nitko nije izgubio, o čemu vi pričate?
Dok god sam imatelj te dionice, tj dok god ju nisam prodao, nisam ništa izgubio.
Gledam dugoročno tako da se ne zamaram previše trenutnom cijenom.

treba ubacit osobu C koja nije išla na ipo atlantic i izgubila oko 20-30% na cijelokupni iznos kojim raspolaže a ne samo 16% e tu leži razlog ovim šprdnjama iako svi znaju da bi i ovaj ipo bio uspješan da nije naših poliričara koji nekad kažu i ono o čemu pojma nemaju tipa porez na kp, stoga nebi bilo loše pustit ode samo optimiste da pišu

[ Nitko nije izgubio, o čemu vi pričate? Dok god sam imatelj te dionice, tj dok god ju nisam prodao, nisam ništa izgubio. Gledam dugoročno tako da se ne zamaram previše trenutnom cijenom.
[/quote]

samo se ti tješi.
nego reci mi zašto su sada nestale one bombastične izjave o vrhunskim budučim akvizicijama at. grupe kojima su nas bombardirali u vrijeme i prije IPO-a?

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.

Čitam par zadnjih stranica i ne vjerujem [cry].
S jedne strane dvojica, s druge svi ostali, neki daytraderi, neki dugoročni ulagači svatko ima svoju viziju sa ovom dionicom u svakom postiću je dio istine tako da nema smisla da se međusobno pljujemo.
Netko je ušao po višoj netko po nižoj cijeni tako je i sa svim drugim dionicama.
Tko vjeruje u ovo dionicu po bilo kojim pokazateljima neka je zadrži ili ukoliko je trenutno nema nek je kupi, tko ne najbolje da je proda, a ne da traži krivce u nekom drugom za trenutnu cijenu.

prirodni procesi su paralelni - moramo ih slijediti

Ajmo reći realno – SVI koji su ušli u uvaj Ipo ( skupa samnom) nisu dobro prošli.
Možda (ima) i ova dionica dugoročnu perspektivu, ali svi mi koji smo je kupili po 935 kn smo u višestrukom gubitku i to zbog nekolicine razloga:
1. Vezali smo sredstva koja smo mogli uložiti u nešto drugo
2. Kupili smo skuplje nego je mozemo kupiti na burzi
3. I te dionice koje imamo mogli smo umjesto njih kupiti neke koje bi bile u plusu …
tako da smo u gubitku htjeli mi to priznati ili ne, a dugoročno otom potom ostalo je izgubljena dobit

[color=black][/color] U nadi je spas...


Ajmo reći realno – SVI koji su ušli u uvaj Ipo ( skupa samnom) nisu dobro prošli. Možda (ima) i ova dionica dugoročnu perspektivu, ali svi mi koji smo je kupili po 935 kn smo u višestrukom gubitku i to zbog nekolicine razloga: 1. Vezali smo sredstva koja smo mogli uložiti u nešto drugo 2. Kupili smo skuplje nego je mozemo kupiti na burzi 3. I te dionice koje imamo mogli smo umjesto njih kupiti neke koje bi bile u plusu … tako da smo u gubitku htjeli mi to priznati ili ne, a dugoročno otom potom ostalo je izgubljena dobit

potpisujem, a ti matrix mozes do sutro tubit jedno te isto ali svi koji smo upisali ipo atgr smo napravili los potez i tocka…ako naraste duplo u 2 mjeseca sve dok je cijena na burzi ispod ipo cijene to je los potez jer moze se kupiti sad jeftinije, a te pare smo mogli vrtiti na drugim dionicama!!!

IDEMO AP AP

Small_Fish:

matrix90: “Ja ne gledam kratkorono ovu dionicu nego dugoročno. Kao što sam i prije rekao, ova dionica je dugoročna investicija. ” Gledaj ti kako god hoćeš, ali si popušio u startu i mogao si proći jeftinije… To ti je kao onaj vic: Mali mi je, ali je tehničar. Ma i da je inženjer mali ti je…[lol]

Nitko nije izgubio, o čemu vi pričate?
Dok god sam imatelj te dionice, tj dok god ju nisam prodao, nisam ništa izgubio.
Gledam dugoročno tako da se ne zamaram previše trenutnom cijenom.

istina i ne sumnjam u to,samo da je fondovi ne pumpaju al mislim da nece jer su je oni i doveli na svoju razinu i krece kak treba.10% nije mala stvar al sto se moze,sljedece godine bude bolje samo pomalo nek se penje kak FI stizu[thumbsup]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Izgubio si kad prodas po nizoj nego sto si kupio, a i kad imas manje nego kad bi orocio u banci na godinu dana. Znaci ako prodje godina dana a nisi na ulozeno zaradio 5% pusis. Naravno iduce godine mozes zaraditi i 100% na toj dionici, no tad si pokrio gubitak iz prosle godine i zaradio 95%.
Tako ja gledam.
No sve je relativno[undecid]


Ajmo reći realno – SVI koji su ušli u uvaj Ipo ( skupa samnom) nisu dobro prošli. Možda (ima) i ova dionica dugoročnu perspektivu, ali svi mi koji smo je kupili po 935 kn smo u višestrukom gubitku i to zbog nekolicine razloga: 1. Vezali smo sredstva koja smo mogli uložiti u nešto drugo 2. Kupili smo skuplje nego je mozemo kupiti na burzi 3. I te dionice koje imamo mogli smo umjesto njih kupiti neke koje bi bile u plusu … tako da smo u gubitku htjeli mi to priznati ili ne, a dugoročno otom potom ostalo je izgubljena dobit

pod br. 1 ti uopce ne stoji.
U to vijeme si mogao kupiti IGH iznad 15K, VDKT iznad 4K, HT na 370-380, ATPL na 3700 tako da nemoj iznositi neistine.
Imao bi puno veci gubitak da si u nesto drugo ulozio jer ovosad nudi rast i to jako jako dobar a ostalo sto sam nabrojao i ne toliko.

Sto se tice najava akvizicija, jer itko od vas uopce radi u nekoj firmi ili ste svi na faksu ***obrisano***Sta vi mislite da je kupiti firmu za cca. 100-200 mil. kn kao otici na plac.
Dajte mi 3kg firme, moze, prodano.
Proces akvizicije moze trajati mjesecima , godinu, dvije.
Pogledajte koliko vam VAba vec kupuje Slatinsku, jesu je kupili, nisu jos, a svi na forumu se cude i psuju kad ce vise jednom kupiti.

Dajte malo razmislite glavom.

A to da nismo na gubitku, jesmo, necemo se lagati, realised i unrealised loss ulazi u P&L.
Ne u cashflow pa netko moze reci da je ipak FCFF prikaz istine sto i je ali moemo reci da smo na gubitku.
Da li su na gubitku svi oni koji su kupovali HT na 380 a ima ih pola foruma.
To necete reci jer je to HT a Tedeschi je lopov.
***obrisano***

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Ljex: ” Ajmo reći realno – SVI koji su ušli u uvaj Ipo ( skupa samnom) nisu dobro prošli. Možda (ima) i ova dionica dugoročnu perspektivu, ali svi mi koji smo je kupili po 935 kn smo u višestrukom gubitku i to zbog nekolicine razloga: 1. Vezali smo sredstva koja smo mogli uložiti u nešto drugo 2. Kupili smo skuplje nego je mozemo kupiti na burzi 3. I te dionice koje imamo mogli smo umjesto njih kupiti neke koje bi bile u plusu … tako da smo u gubitku htjeli mi to priznati ili ne, a dugoročno otom potom ostalo je izgubljena dobit ” pod br. 1 ti uopce ne stoji. U to vijeme si mogao kupiti IGH iznad 15K, VDKT iznad 4K, HT na 370-380, ATPL na 3700 tako da nemoj iznositi neistine. Imao bi puno veci gubitak da si u nesto drugo ulozio jer ovosad nudi rast i to jako jako dobar a ostalo sto sam nabrojao i ne toliko. Sto se tice najava akvizicija, jer itko od vas uopce radi u nekoj firmi ili ste svi na faksu jos i samo lazete na forumu. Sad vas opet pljujem i bahat sam, naravno. Sta vi mislite da je kupiti firmu za cca. 100-200 mil. kn kao otici na plac. Dajte mi 3kg firme, moze, prodano. Proces akvizicije moze trajati mjesecima , godinu, dvije. Pogledajte koliko vam VAba vec kupuje Slatinsku, jesu je kupili, nisu jos, a svi na forumu se cude i psuju kad ce vise jednom kupiti. Dajte malo razmislite glavom. A to da nismo na gubitku, jesmo, necemo se lagati, realised i unrealised loss ulazi u P&L. Ne u cashflow pa netko moze reci da je ipak FCFF prikaz istine sto i je ali moemo reci da smo na gubitku. Da li su na gubitku svi oni koji su kupovali HT na 380 a ima ih pola foruma. To necete reci jer je to HT a Tedeschi je lopov. A jeste dvolicni..

i atpl i igh i ht i vdkt ce ubrzo na te razine, puno prije atgr, da ne zaboravimo i da smo upisali 6 x vise nego je prihvaceno, a ti blumen se sad skupa s matrixom hvataj za slamke koliko god hoces!

IDEMO AP AP


Da li su na gubitku svi oni koji su kupovali HT na 380 a ima ih pola foruma. To necete reci jer je to HT a Tedeschi je lopov. A jeste dvolicni..

HT sam kupovao zato jel dionica ima perpektivu rasta… ulazio sam i po 389 i 367… trenutno sam u gubtku al zanam da za mjesec dana necu biti… sto se bas za ATGR ne moze reci…

HT prodaje drzava kojoj treba lova a i izbori su tu…. HT P/E oko 11, ATGR P/E oko 42… HT je stabilan i ostvaruje godisnji rast oko 10%… ATGR odjedanput u ovoj godini povecava dobit za 100% a do sada prosjecne stope rasta dobiti… teren kao pripremljen za veliko iskrcavanje u IPO-u… kao sto vec napisah… za godinu dana ce se znat kojim putem ce ATGR a do tada stagnacija… ima drugih dionica koje ce dati vece prinose….


blueman: ” Da li su na gubitku svi oni koji su kupovali HT na 380 a ima ih pola foruma. To necete reci jer je to HT a Tedeschi je lopov. A jeste dvolicni.. ” HT sam kupovao zato jel dionica ima perpektivu rasta… ulazio sam i po 389 i 367… trenutno sam u gubtku al zanam da za mjesec dana necu biti… sto se bas za ATGR ne moze reci… HT prodaje drzava kojoj treba lova a i izbori su tu…. HT P/E oko 11, ATGR P/E oko 42… HT je stabilan i ostvaruje godisnji rast oko 10%… ATGR odjedanput u ovoj godini povecava dobit za 100% a do sada prosjecne stope rasta dobiti… teren kao pripremljen za veliko iskrcavanje u IPO-u… kao sto vec napisah… za godinu dana ce se znat kojim putem ce ATGR a do tada stagnacija… ima drugih dionica koje ce dati vece prinose….

Da si procitao prospekt vidio bi od kuda rast dobiti od 100%.
Ovako ispadas neozbiljan.
Multipli, da znace samo ocekivanja u buducnosti.
Od HT-a se ocekuje pad dobiti nekih 3% u minusu perpetuity a ATGR ne bas.
I dan danas mi nitko nije objasnio zasto je precijenjena, samo kazete da je bila 935 a sada 860.
Dajte malo mucnite glavom ljudi.

Uspredba HT-a i ATGR je nevjerovatno glupa.
Drugaciji IPO, druga industrija, druga konkurencija, perspektive rasta.
ETC ETC

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

New Report

Close