ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 00:39
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATGR
50,18
20.876
416
49,80
51,50
-2,35%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Joj, molim vas nemojte mene uciti o IPO-ovima, da ne zagliubite previse.
kakva ti je to realna cijena bez ugradjivanja buducnosti.
Jel ti znas uopce sto je DCF???
Pa svaka dionica firma, projekt bilo sto vrijedi koliko casha dionicarima moze dati u buducnosti.
PA IPO se tako i radi, uzme se iz prospekta prognoze managementa i napravi DCF plus multiple i dobije se odredjena cijena.
NA to ide diskont IPO-a.
KOd ATGR je diskont bio oko 15%. Mozda je diskont trebao biti visi pa nebi palo ispod cijene IPO-a.
A to da nije HT pao, naartvno kad je dan uz 50% diskont, magma je bila blizu (Za MAGMU sam rekao da je ne pljujete bezveze iako mi se tamo na svidja management a 90% foruma je reklo da je IPO cijena preskupa, da je to mafija ovo ono, a mogli su 30% zaraditi 238-300).
Vern cemo vidjeti koliko ce izdrzati biti kunu iznad IPO cijene.
Vidjet cemo sto ce biti za mjesec dana-najvise tri.
Ako u tom roku ATGR bude na 1000-1100 onda cemo vidjeti tko je ispao budala.
Ne bjezim od toga da mogu pogrijesiti.

P.S. Kakva ti je to cijena sa 1 godinom ugradjivanja buducnosti, ajde to matematicki napisi.
ž

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

mislim da su ljudi sve vise educiraniji sto se tice dionica te sve vise gledaju fundamente… stoga sumnjam da ce ovakve price kao s ATGR u buducnosti prolaziti…
mozda grijesim… ali kolega blue je sigurno racunao na taj faktor neznanja te je i dalje ocekivao pomamu za dionicama nakon IPO-a te bi kratkorocno ostvario neku zaradu od 20% do 30%… to bi i proslo da nije bilo korekcije… ali korekcija je napravila to da su se ljudi poceli pitati zasto su dionice pocele padati a time su dosli i do novih znanja u svijetu dionica… poslije ove korekcije burza sigurno vise nece biti ista…

emil je to sve napravio jako dobro i bez vazeljina[lol]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/

To all:

Znaci ovo sto Stojic govori su gluposti i laprdanja.
I on je u dosluhu sa Tedeschijem jel? Teorija zavjere..
Odgovorite mi barem na to pitanje…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Stojic moze pricati sta hoce, nisu njegove pare..

dosta mi je sto je rekao da je ina precijenjena..

ATGR nemam niti me ne zanima na ovoj cijeni.. ja kupujem lolu, lolu ce kupiti toda[tongue]

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


To all: Znaci ovo sto Stojic govori su gluposti i laprdanja. I on je u dosluhu sa Tedeschijem jel? Teorija zavjere.. Odgovorite mi barem na to pitanje…

Stojić je tvrdio da JDOS vrijedi 30% kada je cijena bila na 9000 kuna, samo s jednim ciljem izaći iz njega po svaku cijenu s zaradom. Danas je JDOS ispod 8000 kuna. Ne kažem da je ili nije u pravu, ali činjenice govore da dečko svašta priča i pravi se pametan kao i s T-HT-om i slično.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Joj, molim vas nemojte mene uciti o IPO-ovima, da ne zagliubite previse. kakva ti je to realna cijena bez ugradjivanja buducnosti. Jel ti znas uopce sto je DCF??? Pa svaka dionica firma, projekt bilo sto vrijedi koliko casha dionicarima moze dati u buducnosti. PA IPO se tako i radi, uzme se iz prospekta prognoze managementa i napravi DCF plus multiple i dobije se odredjena cijena. NA to ide diskont IPO-a. KOd ATGR je diskont bio oko 15%. Mozda je diskont trebao biti visi pa nebi palo ispod cijene IPO-a. A to da nije HT pao, naartvno kad je dan uz 50% diskont, magma je bila blizu (Za MAGMU sam rekao da je ne pljujete bezveze iako mi se tamo na svidja management a 90% foruma je reklo da je IPO cijena preskupa, da je to mafija ovo ono, a mogli su 30% zaraditi 238-300). Vern cemo vidjeti koliko ce izdrzati biti kunu iznad IPO cijene. Vidjet cemo sto ce biti za mjesec dana-najvise tri. Ako u tom roku ATGR bude na 1000-1100 onda cemo vidjeti tko je ispao budala. Ne bjezim od toga da mogu pogrijesiti. P.S. Kakva ti je to cijena sa 1 godinom ugradjivanja buducnosti, ajde to matematicki napisi. ž

atgr zivi samo na brandu cedevita..pogledaj im dugotrajnu imovinu, pogledaj im malo finan.izvjesce opcenito…nemoj patiti od velikih imena!! a kad smo kod ipo-a jedini ipo koji je bio pusiona je atgr..
p.s i ja sam upisao uve dionice tako da sam i sam ispao budala!!!

IDEMO AP AP


To all:

Znaci ovo sto Stojic govori su gluposti i laprdanja.
I on je u dosluhu sa Tedeschijem jel? Teorija zavjere..
Odgovorite mi barem na to pitanje…


Taj isti Stojić koji je jučer izašao iz škole i sada prosipa pamet za INU je kada je bila na 2500 kuna izjavio da je debelo predcjenjena pa je ta ista INA sada skoro 2900 kuna, sada vjerovatno neće više spominjati INU.
Taj Stojić komentira svaku dionicu pa valjda po zakonu vjerovatnosti mora nešto i pogoditi.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

[color=blue]Analitičari Hypo Alpe Adria banke Hrvoje Stojić i Maja Barać procijenili su 12-mjesečnu vrijednost dionice Atlantic grupe na 1124 kune, piše Večernji list.[/color]

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=ec9a557c-774d-40b8-84ce-a213adfc88d6&readcomment=1&open=sec#comment

P.S. Kakva ti je to cijena sa 1 godinom ugradjivanja buducnosti, ajde to matematicki napisi.
ž


[color=blue]Analitičari Hypo Alpe Adria banke Hrvoje Stojić i Maja Barać procijenili su 12-mjesečnu vrijednost dionice Atlantic grupe na 1124 kune, piše Večernji list.[/color]

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=ec9a557c-774d-40b8-84ce-a213adfc88d6&readcomment=1&open=sec#comment

no comments
[wink]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


blueman: ” Joj, molim vas nemojte mene uciti o IPO-ovima, da ne zagliubite previse. kakva ti je to realna cijena bez ugradjivanja buducnosti. Jel ti znas uopce sto je DCF??? Pa svaka dionica firma, projekt bilo sto vrijedi koliko casha dionicarima moze dati u buducnosti. PA IPO se tako i radi, uzme se iz prospekta prognoze managementa i napravi DCF plus multiple i dobije se odredjena cijena. NA to ide diskont IPO-a. KOd ATGR je diskont bio oko 15%. Mozda je diskont trebao biti visi pa nebi palo ispod cijene IPO-a. A to da nije HT pao, naartvno kad je dan uz 50% diskont, magma je bila blizu (Za MAGMU sam rekao da je ne pljujete bezveze iako mi se tamo na svidja management a 90% foruma je reklo da je IPO cijena preskupa, da je to mafija ovo ono, a mogli su 30% zaraditi 238-300). Vern cemo vidjeti koliko ce izdrzati biti kunu iznad IPO cijene. Vidjet cemo sto ce biti za mjesec dana-najvise tri. Ako u tom roku ATGR bude na 1000-1100 onda cemo vidjeti tko je ispao budala. Ne bjezim od toga da mogu pogrijesiti. P.S. Kakva ti je to cijena sa 1 godinom ugradjivanja buducnosti, ajde to matematicki napisi. ž ” atgr zivi samo na brandu cedevita..pogledaj im dugotrajnu imovinu, pogledaj im malo finan.izvjesce opcenito…nemoj patiti od velikih imena!! a kad smo kod ipo-a jedini ipo koji je bio pusiona je atgr.. p.s i ja sam upisao uve dionice tako da sam i sam ispao budala!!!

Decko ja sam i procitao prospekt i izvjesce i malo jos vise istrazivao…

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Sjetio sam se jednog primjera koji je poučan u svezi ove rasprave.
Neću komentirati neka svako izvuče pouku za sebe.

Buffet je negdje početkom 73′ kupio dionice Washington Posta po cijeni od cca 24$, da bi dionica nakon toga pala negdje do 17$ polovicom 74′. Znači u tom je razdoblju dosta izgubio. No nije prodao nijednu dionicu.
Danas je to školski primjer kako se ulaže-njezina je vrijednost oko 50 puta veća.
Pozdrav

New Report

Close