ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 07:31
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATGR
50,18
20.876
416
49,80
51,50
-2,35%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Za ATGR mogu reći samo dvije riječi – oportunitetni trošak[bye]


Za ATGR mogu reći samo dvije riječi – oportunitetni trošak[bye]

[rolleyes]


Za ATGR mogu reći samo dvije riječi – oportunitetni trošak[bye]

To ste dobro rekli, kratko i jasno, budući da se ovdje radi ipak o jednom tržištu u razvoju kakvo je naše, a ne o nekom zrelom zapadnom tržištu, a da ne govorim o regiji u kojoj su stope rasta ipak znatno više (one realne i dakako one koje se očekuju).
Pozdrav

To Wiking, to Sampras:
Djeco ne laprdajete gluposti.
Nitko od vas nezna niti je pogledao prospekt ijednog IPO-a vec ste djeca novih IPO-a koja kupuju dionice kao da su na placu. Ljudi vi kupujete udjele u firmi, ne krumpir.
A to sto govorite da ne vrijedi jer se moglo negdje vise u mjesec dana zaraditi samo dokazuje koliko ste ograniceni i koliko vam je financijska analiza science fiction.
Dionice su dugiricna ulaganja, pogledajte prospekt bilo kojeg dionickog fonda pa cete vidjete sto pise, dionice su dugorocna rizina ulaganja.
Vec vas vidim kako cete se razocarati na vecini dionica ove godine kada vam ne skoce 50% ili vise u pola godine.
Zaboravite svi da ce burza skakati 50%.
Dionice su dosle na svoju fer vrijednost i jednio sto ih moze gurnusti 50% up su strasna buduca ocekivanja o poslovanju, a rijetke su takve dionice. Ima ih ali su rijetke.

A to da je HAAB duboko unutra, ovaj fond pod br. 5. koji ste stavili je Raiffeisen, neznam sto ste htjeli dokazati, mozda samo da ste nesposobni ista pametnoga napisati.

Nazalost, pali ste mi totalno u ocima, tako da vasa sva buduca pisanja necu shvacati ozbiljno.

Jesam li bahat?
Jesam, a vi nemojte slusati Stojica i sve fond managere i vjerujte ljudima na forumu koji drukaj up up, a neznaju drek o nacinu poslovanja pola firmi i samim financijama.

Sljedece godine tko zaradi vise od 50% skidam mu kapu do poda.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

sry blu pomjesao sam hypo sa raficom al opet stojim da je cijena precijenjena.Pogledaj odnos cijene sa IPO-a i vrijednosti kapitala i rezervi od dionicara po dionici ove godine i dobijas oko 7,5 ili 3 puta vise od firmi u zemljama u okruzenju.Ovakav odnos trzisne cijene sa Ipo-a i knjigovodstvene vrijednosti imaju dionice koje su ili jako precijenjene ili imaju veeeliki potencijal zarade.Ja ne vjerujem u rijec Tedeschia i njegovih prezervativa,cedevite…,gledam fundamente.Mozes onda odmah i na IPO Optime jer ti Zuvanic isto tako obecava med i mljeko.Ako ti drzis dugorocno mogu te usporediti sa mirovincima prema tome kupuj sto god hoces jer za 10 godina imat ces zaradu.Sto se tice moje zarade to je moja stvar kolko budem zadovoljan al vjeruj da ne bi vjerovao kolko sam skroman a ti i dalje navijaj i pljuj po drugima kad ti neko kaze da je precijenjeno jer nemas uopce kritike prema sebi nego samo prema drugima.Ti si Buffett,veliki guru ulaganja i sa takvima nemam namjeru razgovarati koji su previse bahati i napuhani kao da su popili svo znanje.Ja priznajem da neznam mozda ni pola kolko ti znas al znam dovoljno i vidim nesto svojim ocima a ne tvojim ocima

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Nesto me hebe wireless pa mi se izbrisao prijasnji post pa samo da skratim.

1. Ne kuzim sto si htio reci knjigovodstvenom vrijednosti ATGR-a i IPO cijene. Sto da je 100 kn. a cijena 860, POgledaj onda ERNT. Ako si mislio da je uprava stekla svoje dionice po 100 kn, majko mila, a po koliko bi ti ili bilo tko u svijetu to napravio prije 10 godina.
2. NAdji mi jednu firmom imenom i reci javno naforumu sa boljim managementom, samo me pljujete a to mi nitko nije rekao.
3. OPTE je rizican startup i tu mirovinci po definiciji nemaju sto raditi, neznam sto radi AZ i Erste Plavi u TOP10.
4. ATGR i OPTE su 2 razlicite firme ne samo po industriji vec i fazi razvoja zato je glupa usporedba

Uz to velika vrijednost im ide iz perpetuitya sto je naravno ok jer je startup ali onda mmoraju dati bijesan diskont jer oni prodaju 2012 a ne 2007.

Eto toliko od mene.

A to da gledas fundamente, ne bih se slozi.
Velika vecina ulaze na rekla kazala.
Ako si za fundamente onda ulozi u SPVA, po meni imaju dobre fundamente ali eto, nije dionica u fokusu, zar ne..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Moram se slozit da je ATGR precjenjen… Isto tako mislim da je ovo sto se radi s nekim IPO-ma cista pljacka malih dionicara… kao sto sam vec napisao… za atlanitc ce se tek za godinu i vise znat kamo ide…cijena ce do tada stagnirati… nema tu kruha neko vrijeme…

da evo pogledoh malo spacvu nabrzaka izracuno i da solidna firma ,malo su se ove godine zaduzili dugorocnim kreditom cca 19M i povecali su kratkorocne obveze.Ove godine su povecali dobit za 100% osim ovog zadnjeg 3Q gdje su mal podbacili.Vidim u promjenama zaliha gotovih roba istu stvar kao i kod Vira.P/B na 1,5 P/E 14 EBITDA 14%,EBIT 10%.Da nije u fokusu i nema onog najvaznije likvidnosti.Da udje fond bilo koji u nju brzo bi je napuhali.Doci ce red i takve dionice samo treba strpljenja,drvna industrija je tek u povojima

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


Moram se slozit da je ATGR precjenjen… Isto tako mislim da je ovo sto se radi s nekim IPO-ma cista pljacka malih dionicara… kao sto sam vec napisao… za atlanitc ce se tek za godinu i vise znat kamo ide…cijena ce do tada stagnirati… nema tu kruha neko vrijeme…

ma dobra je to dionica al napuhnuli su je u startu odmah ko da je Bill Gates kupio.Mislim da se stigne okrenut jos negdje kratkorocno(da se razumijemo meni je kratkorocno 6 mj. do godine dana) i uletjet u ATGR kad malo pokaze jel to ide onak kak je zamisljeno po planu i programu

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


da evo pogledoh malo spacvu nabrzaka izracuno i da solidna firma ,malo su se ove godine zaduzili dugorocnim kreditom cca 19M i povecali su kratkorocne obveze.Ove godine su povecali dobit za 100% osim ovog zadnjeg 3Q gdje su mal podbacili.Vidim u promjenama zaliha gotovih roba istu stvar kao i kod Vira.P/B na 1,5 P/E 14 EBITDA 14%,EBIT 10%.Da nije u fokusu i nema onog najvaznije likvidnosti.Da udje fond bilo koji u nju brzo bi je napuhali.Doci ce red i takve dionice samo treba strpljenja,drvna industrija je tek u povojima

da sad sam i to pogledao mali FF

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada


Moram se slozit da je ATGR precjenjen… Isto tako mislim da je ovo sto se radi s nekim IPO-ma cista pljacka malih dionicara… kao sto sam vec napisao… za atlanitc ce se tek za godinu i vise znat kamo ide…cijena ce do tada stagnirati… nema tu kruha neko vrijeme…

Ne bi se složio.
Ne znam o kakvoj pljački govorite, no moram Vas upozoriti, da ne znači pljačka ako ipo nije doživio porast prvog dana 10-ak %.
Za Atlantic se već sada zna i znalo se da je to perspektivna kompanija, s odličnim managmentom, te tendencijama budućeg rasta i širenja u regiji usprkos zakuhtavanja odnosa između Srbije i Kosova.
Kakav Vam je kriterij, tj kako zaključujete da će cijena stagnirati? Molim da barem objasnite, a ne pišete epistolarni roman.


To Wiking, to Sampras: Djeco ne laprdajete gluposti. Nitko od vas nezna niti je pogledao prospekt ijednog IPO-a vec ste djeca novih IPO-a koja kupuju dionice kao da su na placu. Ljudi vi kupujete udjele u firmi, ne krumpir. A to sto govorite da ne vrijedi jer se moglo negdje vise u mjesec dana zaraditi samo dokazuje koliko ste ograniceni i koliko vam je financijska analiza science fiction. Dionice su dugiricna ulaganja, pogledajte prospekt bilo kojeg dionickog fonda pa cete vidjete sto pise, dionice su dugorocna rizina ulaganja.

A da ti prestaneš laprdati svinjarije i lijepo priznaš da si popušio 100 kuna oportunitetnog troška po dionici od IPO-a…

Sada ispada kao da ste ti i matrix jako pametni samo zato što ste popušili 100 kuna, e pa da znaš koliki kockari u casinu i kladionici popuše, po toj logici su oni najpametniji…

Prestanite se kreveljiti ovdje i lijepo sami sebi uz ruku na srce priznajte: “Mogao sam kupiti po 100 kuna jeftinije”, jer mi je puna kapa vašeg preseravanja ovdje, gdje svatko tko spomene da je popušio na ATGR ili koji kaže da je ATGR puška je kreten, a samo vi pravi pušioničari ste pametni…i svakim atomom energije uvjeravate ljude da je limun sladak, pitam se čime se u životu bavite, osim što branite lošu investiciju…

Možda je i za mene (bar po tvojem tumačenju) financijska analiza SF, ali ja sam si taj prospekt pročitao, i računao sve od brda do dola i kako god ti htjeo da bude, ta dionica je bila debelo precijenjena…

Lijep pozdrav…

New Report

Close