ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 15:31
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATGR
50,18
20.876
416
49,80
51,50
-2,35%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

[color=blue]Ana Jožinec iz Ericssona prešla u Atlantic grupu[/color]

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=fb2f006f-5d17-433b-a136-3c88a2ee081d&open=sec


[color=blue]Ana Jožinec iz Ericssona prešla u Atlantic grupu[/color] http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=fb2f006f-5d17-433b-a136-3c88a2ee081d&open=sec

E to je vec nesto…[wink]

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd


“Zaključak je jasan; Nemojte ništa raditi, samo čekajte. Već je vrijeme da svi priznamo da je pojam ‘dugoročni investitor’ suvišan. Dugoročni investitor je jedini investitor koji postoji. Ljudi koji ne mogu držati dionice više od nekoliko mjeseci osuđeni su da budu žrtve, a ne pobjednici” Benjamin Graham: Inteligentni investitor, str. 135! [thumbsup]

nemam dionice ATGR pa necu iznositi svoje mišljenje o njima. no osjetio sam se prozvan komntirati ovaj post iako je to malo OT.
prvo (vezano za jedan prethodni post) što znači ništa ne raditi a da lova pada s neba. taj termin ne postoji. onaj koji kratkoročno špekulira preuzima veliki rizik i ukoliko želi zaraditi mora po meni upotrijebiti puno više energije i truda od onog koji kupi dionicu i drži ju jedno 2-3 godine. drugo, koliko sam primjetio većina nas radi negdje a ulaganje u dionice (dugoročno i kratkoročno) nam je usputna djelatnost pa ne stoji ona teza: “ništa ne raditi”koja mene osobno vrijeđa.
drugo , vezano za ovaj post. Knjigu od Grahama i Buffeta imam i pročitao sam je (neka poglavlja i više puta)
no mora se znati da se ovaj citat odnosi na burze u SAD-u a tamo su veliki porezi pogotovo na kratkoročne špekulacije (mislim ukupno čak i preko 30%) tako da se to uopće ne odnosi na naše tržište.
Svatko tko se okušao na našoj burzi sam najbolje zna koja mu strategija najviše odgovara i zbog koji razloga ju je odabrao. Osobno svega par dionica držim i namjeravam držati dugoročno. Ulažem više godina i ni jednom nisam požalio zbog kratkoročne strategije kod nekih dionica. Osim toga treba nešto i potrošiti, zašto imat novac samo na papiru.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

dobar post febo[cool]

Moderatora treba zabranit!!!

mora bi ja procitat tu knjigu[shocked][shocked]


“prvo (vezano za jedan prethodni post) što znači ništa ne raditi a da lova pada s neba. taj termin ne postoji. onaj koji kratkoročno špekulira preuzima veliki rizik i ukoliko želi zaraditi mora po meni upotrijebiti puno više energije i truda od onog koji kupi dionicu i drži ju jedno 2-3 godine.
drugo, koliko sam primjetio većina nas radi negdje a ulaganje u dionice (dugoročno i kratkoročno) nam je usputna djelatnost pa ne stoji ona teza: “ništa ne raditi” koja mene osobno vrijeđa.
Svatko tko se okušao na našoj burzi sam najbolje zna koja mu strategija najviše odgovara i zbog koji razloga ju je odabrao. Osobno svega par dionica držim i namjeravam držati dugoročno. Ulažem više godina i ni
jednom nisam požalio zbog kratkoročne strategije kod nekih dionica. Osim toga treba nešto i potrošiti, zašto imat novac samo na papiru.

Suglasan, poglavito s potrošnim dijelom posta. [thumbsup]
Vjerujem da naše tržište nije ni blizu američkom, no citirao sam Grahama jer mu vjerujem, ali i zato da bih ukazao da u ovoj dionici ipak možemo biti “pobjednici, a ne žrtve”, samo ako ih uspijemo držati “više od nekoliko mjeseci”.
Btw, partner mi jutros poslovno bio u AG i nakon službenog dijela, kao usput, požalio se na pad cijene poslije IPO-a, a lik s druge strane mu ‘obećao’ da će već u siječnju dionica dotaknuti 1k.
Živi bili pa vidjeli, rekli bi slijepi, a ja ću namjestiti alarm na 30 d i provjeriti točnost ove poluinfo. [angry]

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?

Osobno ne ocekujem kroz godinu dana neki rast na ovoj dionici… mislim da bi idealno vrijeme za ulazak bilo kraj 2008 nakon sto dobijemo nekoliko kvartalnih izvjesca i vidimo dal dionica ide u pravom smijeru… godisnje izvjesce 2007 sto sljedi nebi uzimao zdravo za gotovo… vjerujem da ce uprava probat napuhat bilancu da opravda cijenu…

damdam:

Da li je netko analizirao agregatni rast članica ATGR? Koliko je to prosječno godišnje? Koliko se sjećam, u priopćenjima za javnost su se spominjale brojke ispod 10%.

Dajte nam kolega razjasnite što je to agregatni rast?….baš me zanima [smiley][smiley]

Što ste to uspjeli agregirati?..[wink][wink]


Ispričavam se, mislio sam na organski rast. Očito bih trebao malo više paziti kod pisanja[bye]


Osobno ne ocekujem kroz godinu dana neki rast na ovoj dionici… mislim da bi idealno vrijeme za ulazak bilo kraj 2008 nakon sto dobijemo nekoliko kvartalnih izvjesca i vidimo dal dionica ide u pravom smijeru… godisnje izvjesce 2007 sto sljedi nebi uzimao zdravo za gotovo… vjerujem da ce uprava probat napuhat bilancu da opravda cijenu…

Kvartalna izvješća imate već navedena, za dugi niz godina u prospektu ipo-a atgr.

Uprava ne može napuhati, odnosno, nema razloga da napuhava, jer ova kompanija nije balon, već dugoročan ulog.
Nadalje sprema se jadna akvizicija ( pouzdan izvor ),

Sprema se akvizicija a nakontoga ce porasti cjena bar 10% iznad ipo-a


Nadalje sprema se jadna akvizicija ( pouzdan izvor ),

jadna kažeš…[wink]

Što ovca ležeć' vidi daleko nije...


matrix90: ” Nadalje sprema se jadna akvizicija ( pouzdan izvor ), ” jadna kažeš…[wink]

Još i to nam treba, jelda [smiley]

TRTF-R-A: Bio on crn ili bijel, tartuf je uvijek gastronomski dragulj. Ali kao i svaki drugi dragulj i tartuf se teško pronalazi.

New Report

Close