ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 21.09.2024. u 20:35
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATGR
50,18
20.876
416
49,80
51,50
-2,35%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


sportri: ” matrix90: ” sportri: ” kolega matrix koliko je po vama fer cijena atlantic grupe? ” Kolega, cijenu gledam dugoročno; računajući sve mogućnosti na njezino formiranje. Neću kazivati koja je fer cijena, jer ne gleddam na taj način dionice, već perspektivu. ” ok, shvačam. nemojte ovo shvatiti kao provokaciju jer nije ,pa mi recite vremenski rok na koji gledate perspektivu ove dionice. da li mislite da li će rasti u slijedečoj godini više nego crobex? ” Ova dionica će dugoroćno rasti jer Atlantic je nešto što bi svaki ulagać trebao imati u svom portfelju .Sada je dobra prilika da je kupiš i ćekaš jer je dionica podcjenjena u smislu na IPO iako joj je ovo sada realnija cijena . U slučaju da si daytraider onda ovo zanemari …[thumbsup]

Boldap sam najvažnije riječi


matrix90: ” sportri: ” kolega matrix koliko je po vama fer cijena atlantic grupe? ” Kolega, cijenu gledam dugoročno; računajući sve mogućnosti na njezino formiranje. Neću kazivati koja je fer cijena, jer ne gleddam na taj način dionice, već perspektivu. ” Jel ti kupuješ i prodaješ dionice za perspektivu ili za novac… Recimo na koliko je sada perspektiva ATGR-R-A, na 10 perspektiva i 2 nadanja? [yawn] Neznam čemu ovi partijski postovi…

Kolega recimo ovako, rađe bi bio vlasnik 1% dionica ATGR, nego 2% Podravke.

Zaključite zašto.

Koji si ti spamer…4 posta u 4 minute? ili je to bilo da me okrneš na drugu stranicu…

Ne vidim zašto fino ne podviješ rep i ne priznaš da si nasamaren u IPO-u kao i ostali…

IPO u kojem se prodaje paket vlasnika, ma daj, ne pričaj o perspektivi, da je tu tolika perspektiva svetozar ne bi izlazio…

nitko ne spori da je Atlantic dobra kompanija, dapače, rado bih imao njihove dionice, ali to i dalje ne mijenja činjenicu da je dionica bila preskupa u IPO-u, što se na kraju i pokazalo na burzi. tko god danas tvrdi da nije bila velika greška kupiti dionicu u IPO-u, davno se rastao od pameti. koliko će vlasnici ove dionice morati čekati da bi bili samo na nuli? koliko su u međuvremenu mogli zaraditi da su taj novac jednostavno držali u fondovima?
uostalom, nijedna dionica nije toliko loša da je se ne bi isplatilo kupiti, samo je pitanje po kojoj cijeni. no ovo što je Tedeschi izveo s Atlanticom je nula u usporedbi s trikom koji će izvesti ekipa iz Optime [cool]


Koji si ti spamer…4 posta u 4 minute? ili je to bilo da me okrneš na drugu stranicu…

Ne vidim zašto fino ne podviješ rep i ne priznaš da si nasamaren u IPO-u kao i ostali…

IPO u kojem se prodaje paket vlasnika, ma daj, ne pričaj o perspektivi, da je tu tolika perspektiva svetozar ne bi izlazio…

Moram priznati da sam i ja kao novi primjetio da se kolega bavi spamanjem a ne pisanjem na forumu.
Ne znam zašto to moderatori dopuštaju, valjda im je dosadilo[yawn]


Small_Fish: ” Koji si ti spamer…4 posta u 4 minute? ili je to bilo da me okrneš na drugu stranicu… Ne vidim zašto fino ne podviješ rep i ne priznaš da si nasamaren u IPO-u kao i ostali… IPO u kojem se prodaje paket vlasnika, ma daj, ne pričaj o perspektivi, da je tu tolika perspektiva svetozar ne bi izlazio… ” Moram priznati da sam i ja kao novi primjetio da se kolega bavi spamanjem a ne pisanjem na forumu. Ne znam zašto to moderatori dopuštaju, valjda im je dosadilo[yawn]


Koji si ti spamer…4 posta u 4 minute? ili je to bilo da me okrneš na drugu stranicu… Ne vidim zašto fino ne podviješ rep i ne priznaš da si nasamaren u IPO-u kao i ostali… IPO u kojem se prodaje paket vlasnika, ma daj, ne pričaj o perspektivi, da je tu tolika perspektiva svetozar ne bi izlazio…

U vašim očima možda jesam spamer, no kolege ako želite konstruktivan razgovor javite mi se na skype.

Potpuno se slazem sa tobom vec je dosadio i bogu i narodu!!!

Molim korisnika Matrix90 da puno više pažnje posveti kvaliteti postova, a puna manje količini (ovo je također odgovor na Vaš upit iz emaila). Sada Vas također molim da se pisanje vrati na ATGR

Slaven Andrašić, Poslovni dnevnik


Molim korisnika Matrix90 da puno više pažnje posveti kvaliteti postova, a puna manje količini (ovo je također odgovor na Vaš upit iz emaila). Sada Vas također molim da se pisanje vrati na ATGR

Kolega evo spreman sam na razgovor, samo ne želi nitko jedan na jedan već puko omalovažavanje teme i kompanije.

A ko se već govori nešto destruktivno o kompaniji neka se potkrijepi nečime, odnosno valjanim dokazima, a ne nešto imaginizirati.

Nadalje dosta stručnjaka se javlja u zadnje vrijeme, koji kazuju besmislice na ovoj temi, tako da bi na to trebalo pripaziti, jer kada netko napiše da atgr vrijedi xxx kn treba i potkrijepiti; to sam ja pokušao dokazati pokazati kolegama, no njih je očito isprovocirala trenutna cijena, odnosno cijena manja od one na ipo-u.

Ako je bilo tko zainteresiran za bilokakvu raspravu neka se javi na ipo, da ne zauzimam prostor na forumu, a moderatoru se javno ispričavam ako sam prekršio pravila foruma.

S poštovanjem

Matrix


Mene isto zanima ali samo netko ko zaista ima nekakve pokazatelje a ne rekla kazala koliki se rast u idućih 12 mjeseci očekuje na ovoj dionici.

Citirati ću svoj post od 30.10.2007.,dakle:

“Evo, našao sam malo vremena i na brzinu pogledao prospekt (napominjem, samo pogledao). Prospekt kaže
ovako:
Planirana neto dobit:
2007. – 50.588.000,00kn
2008. – 95.221.000,00kn, što je +88,23%
2009. – 83.902.000,00kn, što je -11,88%
2010. – 102.180.000,00kn, što je…
itd…
Primjetna je “anomalija” za 2008. uzrokovana nekakvom planiranom dobiti od prodaje imovine i to u visini od
41.941.000,00kn. No sve u svemu, neto dobit bi prema planu za razdoblje 2007.-2009. porasla za 65,85%, a “u grubo” neto dobit bi se krajem 2010. u odnosu na 2007. uvećala nešto više od 100%.
U tom istom razdoblju prospekt će za prihode od osnovnih djelatnosti (prihodi od prodaje i dr.) reći ovako:
2007. – 1.794.734.000,00kn
2008. – 2.019.933.000,00kn, što je +12,55%
2009. – 2.267.997.000,00kn, što je +12,28%
2010. – 2.463.318.000,00kn, što je +8,61%
itd…
Dakle, prihodi od 2007. do 2010. će porasti za 37,25%. Najveći razlog razlike između “malenog” porasta prihoda i “velikog” porasta neto dobiti možemo tražiti upravo u spomenutoj prodaji imovine i u manjoj mjeri smanjenju financijskih troškova u obliku kamata. Pogledavši još neke osnovne pokazatelje prema istim
tim planovima iz prospekta dolazim do slijedećeg:
EPS:
2007. – 20,48kn
2008. – 38,55kn
2009. – 33,96kn
2010. – 41,36kn
P/E (predpostavimo da cijena ostane 960kn i u buduće):
2007. – 46,87
2008. – 24,90
2009. – 28,26
2010. – 23,21
BV:
2007. – 282,97kn
2008. – 321,52kn
2009. – 355,49kn
2010. – 396,85kn
P/B (vrijedi predpostavka kao i za P/E):
2007. – 3,39
2008. – 2,98
2009. – 2,70
2010. – 2,42
Ovi izračuni vrijede uz predpostavke da se plan ostvari i da se sva ostvarivana dobit zadrži, te predpostavku
da u tom razdoblju neće biti novih dokapitalizacija. Znači, platim li dionicu 960kn na kraju 2009. imati ću
slijedeće osnovne pokazatelje: P/E 28,26 i P/B 2,7, što se meni osobno čini prilično visokim za firmu koja
nakon 2009. prema planovima više neće ostvarivati dvoznamenkaste stope rasta prihoda i dobiti. Ukoliko
na to dodamo još i vremensku vrijednost novca stvar se dodatno “pogoršava”. Zaključujem, za mene osobno je ovo puno preskupo i molim one koji vjeruju u suprotno da me razuvjere, ali uz neke konkretne argumente.”

Eto vam neki konkretni pokazatelji (a ne rekla-kazala), a rast izračunajte sami. Pozdrav

TRTF-R-A: Bio on crn ili bijel, tartuf je uvijek gastronomski dragulj. Ali kao i svaki drugi dragulj i tartuf se teško pronalazi.

BTW, da se zna, posjedujem dionice atgr-r-a i čine mi nekih 5% portfelja, no kupio sam ih nakon IPO-a uz prosječan “ulaz” oko 850kn i ne namjeravam ih još jako jako dugo prodati. Osim toga, smatram da kolega Matrix ne zaslužuje napade budući da je uglavnom iznosio činjenice. Istina, pretjerao je u agresivnosti pa je dojadio “i bogu i vragu”, ali nije iznosio neistine, što smatram pohvalnim. Kolega nam je malo “navijački” nastrojen i ništa više [smiley]

TRTF-R-A: Bio on crn ili bijel, tartuf je uvijek gastronomski dragulj. Ali kao i svaki drugi dragulj i tartuf se teško pronalazi.


Nadalje dosta stručnjaka se javlja u zadnje vrijeme, koji kazuju besmislice na ovoj temi, tako da bi na to trebalo pripaziti, jer kada netko napiše da atgr vrijedi xxx kn treba i potkrijepiti; to sam ja pokušao dokazati pokazati kolegama, no njih je očito isprovocirala trenutna cijena, odnosno cijena manja od one na ipo-u.

Nisam se osjetio prozvanim u ovome postu, ali evo kad sam vec tu – ja isto mislim da je ATGR precijenjen na IPO-u. Neka se nitko ne uvrijedi ali nitko me nije uvjerio u suprotno. Recenice poput “kupovanja buducnosti”, “dugorocna dionica” zvuce mi neuvjerljivo kada se gleda iz sadasnje perspektive. A to je da se trenutno, u ovom “mini-bull” marketu ATGR moze kupiti 100 kuna jeftinije. Kazu da dionica vrijedi onoliko koliko je trziste spremno dati. A to je (trenutno) manja vrijednost nego na IPO-u. Da se razumijemo, mislim da je ATGR dobra firma i da ce u buducnosti cijena ici gore. No zasto platiti vise? Zato je ja imam na oku i vrebam ju. No kao sto to obicno biva, predugo cekanje obicno urodi – propustom.

Sto se tice lockouta: lijep marketinski trik. Od prvih 10 samo prvih 5 ne smije prodavati, ako sam dobro shvatio (vlasnici 1 ili vise posto dionica)? Naravno da obitelj Tedeschi nece prodavati, a vjerujem niti strani investitor.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

New Report

Close