ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 22.09.2024. u 02:06
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATGR
50,18
20.876
416
49,80
51,50
-2,35%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

….i predvidjam cijenu od ccc 810 kn do Nove godine…. Strpljenje je moć…ali ovo mi smrdi..
[/quote]
…a možda i prije[wink]

dr. Leone Glembay, sin Ignjata i prve supruge rođ. Basilides – Danielli (38 godina)


ratus: ” Mislim da je Blueman potpuno u pravu, kao i Matrix kada navodi “… Strpljenje je moć. ” Pa nismo valjda ušli u ovaj posao očekujući zaradu preko noći???[huh] Brojna slična razmišljanja možete naći na ovom forumu kod HT-R-A, gdje se svaki dan ‘novaci mole’ [pray] da im dionica poraste. Uostalom, nitko nikog nije prisiljavao na kupovinu po 935, koja je btw bila u cijenovnom rasponu IPO-a. PS. Zar smo zaboravili drugo pravilo Inteligentnog investitora? Ako cijena dobre dionice pada, kupujmo![smiley][thumbsup] ” …pa je ti preporučam da je odmah kupiš….i predvidjam cijenu od ccc 810 kn do Nove godine…. Strpljenje je moć…ali ovo mi smrdi..


….i predvidjam cijenu od ccc 810 kn do Nove godine…. Strpljenje je moć…ali ovo mi smrdi..
…a možda i prije[wink]
[/quote]

Recite mi kolega kako ste izračunali pad na razine od 850kn.
Bez uvrede, pod ovom temom niste ništa konkretno kazali osim copy-pastali stanje u sda.

SVA SREĆA DA NISAM DOBIO DIONICAZA KOLKO SAM IH PLATIO JER BI SAD KAO I OVA DVOJCA KOJI SE KAO KUŽE POPLJUGAO OZBILJNO. OVAKO PRODAH ZA 900 I MIRNO GLEDAM “ISKUSNE” KOJI PRAVDAJU SVOJE MINUSE ŠPREHAMA SEKTAŠA IZ ATLANTIKA. UŽIVAJTE U SVOJOJ SEKTI I VIDIMO SE NA 750

Quark, the Ferengi barkeeper, is a self-important con artist who's nowhere near as clever as he thinks he is.

DA SE MINUSI MNOŽE BIO BI PLUS, A OVDJE SE ZBRAJAJU……

Quark, the Ferengi barkeeper, is a self-important con artist who's nowhere near as clever as he thinks he is.


SVA SREĆA DA NISAM DOBIO DIONICAZA KOLKO SAM IH PLATIO JER BI SAD KAO I OVA DVOJCA KOJI SE KAO KUŽE POPLJUGAO OZBILJNO. OVAKO PRODAH ZA 900 I MIRNO GLEDAM “ISKUSNE” KOJI PRAVDAJU SVOJE MINUSE ŠPREHAMA SEKTAŠA IZ ATLANTIKA. UŽIVAJTE U SVOJOJ SEKTI I VIDIMO SE NA 750


DA SE MINUSI MNOŽE BIO BI PLUS, A OVDJE SE ZBRAJAJU……

Kolega, nažalost, kao i većina bivših dioničara Atlantic grupe ne razumijete vrijednost firme i njezin potencijalan daljnji rast, što je dokazano da ste dionicu/e prodali na razinama od 900 kn, odnsno manje od IPO vrijednosti.

Puno sreće u budućnosti s dioničarstvom.

Ulažite u znanje.

Ne znam da li su njih dvojica sretni zato što su prodali ili zato što misle da su oni koji drže ATGR izgubili(dušebrižnici).
Sve dok ne prodaju nisu izgubili (niti zaradili ako je vrijednost porasla).
Pozdrav Matrixu!

Prodajem maslinovo ulje.

maslina je obrana![left][/left]


SVA SREĆA DA NISAM DOBIO DIONICAZA KOLKO SAM IH PLATIO JER BI SAD KAO I OVA DVOJCA KOJI SE KAO KUŽE POPLJUGAO OZBILJNO. OVAKO PRODAH ZA 900 I MIRNO GLEDAM “ISKUSNE” KOJI PRAVDAJU SVOJE MINUSE ŠPREHAMA SEKTAŠA IZ ATLANTIKA. UŽIVAJTE U SVOJOJ SEKTI I VIDIMO SE NA 750
staljin: ” DA SE MINUSI MNOŽE BIO BI PLUS, A OVDJE SE ZBRAJAJU…… ” Kolega, nažalost, kao i većina bivših dioničara Atlantic grupe ne razumijete vrijednost firme i njezin potencijalan daljnji rast, što je dokazano da ste dionicu/e prodali na razinama od 900 kn, odnsno manje od IPO vrijednosti. Puno sreće u budućnosti s dioničarstvom. Ulažite u znanje.
[/quote]

A u cemu se to sastoji vrijednost ove firme[huh] Ako mene pitas rijec je oobicnim trgovcima i distributerima tako da bas i neznam di se tu krije ta strasna perspektiva[undecid]

[i][b]Stvarnost - iluzija izazvana pomanjkanjem alkohola[color=yellow][/color][/b][/i]

Atlantic Grupa je hrvatska multinacionalna kompanija s tvrtkama i predstavništvima u 10 zemalja, koja svoje proizvode izvozi na više od 30 tržišta diljem svijeta.

Nakon Hrvatske najvažnija su tržišta Njemačka, Velika Britanija, Italija, Slovenija, Bosna i Hercegovina, Srbija i Crna Gora, te Makedonija. Na tržištima gdje nije prisutna s vlastitim operativnim kompanijama, Atlantic Grupa je razvila partnerske odnose s regionalnim i nacionalnim distributerima.

Atlantic Grupa je vodeći europski proizvođač vitaminskih instant napitaka i hrane za sportaše, istaknuti regionalni proizvođač kozmetike i proizvoda za osobnu njegu, te vodeći distributer robe široke potrošnje u jugoistočnoj Europi.

Poslovanje je podijeljeno u tri divizije:

Divizija Distribucija se bavi distribucijom robe široke potrošnje.

Divizija Zdravlje i njega proizvodi instant vitaminske napitke, dodatke prehrani, čajeve, bombone, te kozmetiku i proizvode za osobnu njegu.

Divizija Sportska i aktivna prehrana je specijalizirana za razvoj, proizvodnju i prodaju hrane za sportaše i proizvoda zdrave prehrane.

Atlantic Grupa zapošljava više od 1400 ljudi. Sjedište Atlantic Grupe je u Zagrebu, proizvodni pogoni se nalaze u Hrvatskoj i Njemačkoj, a tvrtke i predstavništva u 10 zemalja.

Prvo je društvo s ograničenom odgovornošću u Hrvatskoj koje je izdalo komercijalne zapise, a nakon toga i korporativne obveznice kojima se trguje na Zagrebačkoj burzi. Jasna poslovna vizija, strateška ulaganja te stalni dvoznamenkasti rast prihoda ističu Atlantic Grupu kao primjer uspješnog poslovnog razvoja.

Vizija Atlantic Grupe je biti moderna, inovativna i učinkovita međunarodna tvrtka koja proizvodi i distribuira visokokvalitetnu robu široke potrošnje te doprinosi kvaliteti života potrošača.

Misija Atlantic Grupe je graditi i održavati dugoročne odnose s klijentima i potrošačima nudeći im jedinstvene proizvode i usluge prilagođene njihovim individualnim potrebama. Atlantic Grupa stvara dodanu vrijednost razvojem novih proizvoda, stalnim inovacijama, prepoznavanjem novih poslovnih mogućnosti i postavljanjem tržišnih trendova, te prepoznavanjem i razvijanjem ljudskoga potencijala.

1991.
Osnivanje Atlantic Tradea i razvoj distribucije roba široke potrošnje

1997.
Ulaganje u distribucijski sustav Ataco u Bosni i Hercegovini

1998.
Lansiranje Montane, prvog hrvatskog konfekcioniranog sendviča za široku distribuciju

2001.
Akvizicija Cedevite, vodećeg regionalnog proizvođača instant vitaminskih napitaka i dijetetskih proizvoda – partnerstvo s Deutsche Investitions- und Entwicklungsgesellschaft (DEG, član njemačke razvojne banke KfW), koji je vlasnik 37% kapitalnog udjela u Cedeviti d.o.o.

Pokretanje podružnice u Beogradu i početak poslovanja u Srbiji i Crnoj Gori

2002.
Osnivanje holding kompanije Atlantic Grupa

2003.
Akvizicija Neve, vodećeg proizvođača kozmetike u Hrvatskoj

Pokretanje podružnice u Ljubljani i početak poslovanja u Sloveniji

Pokretanje podružnice u Skopju i početak poslovanja u Makedoniji

Pokretanje podružnice u Milanu i početak poslovanja u Italiji

2004.
Sudjelovanje u konzorciju hrvatskih poduzeća koji je u partnerstvu s RTL Grupom, jednom od najvećih medijskih kompanija u Europi, osvojio koncesiju za treću nacionalnu televiziju, RTL Hrvatska

Akvizicija tvrtke Interchem Zagreb, proizvođača kozmetike među čijim je proizvodima Melem univerzalna zaštitna krema

2005.

Akvizicija Haleka, vodećeg europskog proizvođača hrane za sportaše

2007.

Akvizicija tvrtke Fidifarm/Dietpharm, vodećeg regionalnog proizvođača vitamina i dodataka prehrani

Akvizicija tvrtke Multivita, najvećeg srbijanskog proizvođača instant vitaminskih napitaka

Akvizicija tvrtke Vičiški komerc i pokretanje vlastite distribucijske tvrtke u Makedoniji – Atlantic Trade Skopje


A u cemu se to sastoji vrijednost ove firme. Ako mene pitas rijec je o obicnim trgovcima i distributerima tako da bas i neznam di se tu krije ta strasna perspektiva

Obični trgovci? Pa valjda će nešto pritom i zaraditi?[proud]

Kažu da je čak i komičar Will Rogers u jednom svom nastupu rekao: “Nemojte kockati. Uzmite cijelu svoju ušteđevinu pa kupite dobre dionice i držite ih dok cijene ne narastu, a onda ih prodajte.
Ako ne narastu, nemojte ih kupovati”[thumbsup]

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?


Kolega, nažalost, kao i većina bivših dioničara Atlantic grupe ne razumijete vrijednost firme i njezin potencijalan daljnji rast, što je dokazano da ste dionicu/e prodali na razinama od 900 kn, odnsno manje od IPO vrijednosti. Puno sreće u budućnosti s dioničarstvom. Ulažite u znanje.

Tko zna da li biš bio tako mudar da si ju kupio po 840 sada, umjesto po 935 u IPO-u…

To me podsjeća na racionalizaciju: “kiselo grožđe i slatki limun” E pa ovo je vama slatki limun…

Nitko ne osporava činjenicu da je Atlantic grupa imperiji koji dobro posluje i bilježi rast poslovanja, ali ako je dionica precijenjena nema tu pomoći…


matrix90: ” Kolega, nažalost, kao i većina bivših dioničara Atlantic grupe ne razumijete vrijednost firme i njezin potencijalan daljnji rast, što je dokazano da ste dionicu/e prodali na razinama od 900 kn, odnsno manje od IPO vrijednosti. Puno sreće u budućnosti s dioničarstvom. Ulažite u znanje. ” Tko zna da li biš bio tako mudar da si ju kupio po 840 sada, umjesto po 935 u IPO-u… To me podsjeća na racionalizaciju: “kiselo grožđe i slatki limun” E pa ovo je vama slatki limun… Nitko ne osporava činjenicu da je Atlantic grupa imperiji koji dobro posluje i bilježi rast poslovanja, ali ako je dionica precijenjena nema tu pomoći…

Odlični poslovni rezultati, tržišni rast, ulaganje u stručni kadar = Atlantic grupa; onda dionica zasigurno nije precijenjena.

New Report

Close