ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 22.09.2024. u 06:27
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATGR
50,18
20.876
416
49,80
51,50
-2,35%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


bwsmp: ” matrix90: ” bwsmp: ” Evo ovako je izgledalo prije top 9 PRIJE IPO : ATLANTIC GRUPA D.D./REDOVNA DIONICA ATGR-R-A Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa 1. TEDESCHI EMIL 1.302.304 62,40 Osnovni račun 2. TEDESCHI SVETOZAR 382.969 18,35 Osnovni račun 3. TEDESCHI LADA 191.589 9,18 Osnovni račun 4. DEG-DEUTSCHE INVESTITIONIS-UND ENTWICKLUNGSGESELLS 171.971 8,24 Osnovni račun 5. VRANKOVIĆ NEVEN 11.479 0,55 Osnovni račun 6. VEBER MLADEN 11.479 0,55 Osnovni račun 7. SMETIŠKO MARKO 5.217 0,25 Osnovni račun 8. NAKIĆ SREĆKO 5.217 0,25 Osnovni račun 9. STANKOVIĆ ZORAN 4.800 0,23 Osnovni račun Ukupno: 100,00 Dakle tko bi mogao prodavati ? Tko je pod lock up-om ? Da li red br. 5. – 9. smiju prodavavati ? ” Nitko ne prodaje. Cijeli managment ima lock up 18 mjeseci, te također oni koji imaju više od 1 %. ” Dakle hočeš mi reči da prodaju fondovi i “veliki” koji su plaćali dionicu u IPO za 935 kn sada po 8xx ? Pa na prodaji su paketi po 500 kom . Da bi to kupio u IPO trebao si ući sa milionima obzirom na rezanje paketa..Znači uđeš u ATGR sa par milja dobiješ 500 dionica po 935 kn i za mjesec dana ih prodaš po 8xx kn??? ” Ne znam zašto si preokupiran time. Ako te zanima pomnije, detaljnije prati. Strpljen-spašen.

Pa gle kume, nisam preokupiran,zanima me…ako znaš odgovori…
…ti vjerojatno imaš nekakve veze sa ATGR?

dr. Leone Glembay, sin Ignjata i prve supruge rođ. Basilides – Danielli (38 godina)


matrix90: ” bwsmp: ” matrix90: ” bwsmp: ” Evo ovako je izgledalo prije top 9 PRIJE IPO : ATLANTIC GRUPA D.D./REDOVNA DIONICA ATGR-R-A Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa 1. TEDESCHI EMIL 1.302.304 62,40 Osnovni račun 2. TEDESCHI SVETOZAR 382.969 18,35 Osnovni račun 3. TEDESCHI LADA 191.589 9,18 Osnovni račun 4. DEG-DEUTSCHE INVESTITIONIS-UND ENTWICKLUNGSGESELLS 171.971 8,24 Osnovni račun 5. VRANKOVIĆ NEVEN 11.479 0,55 Osnovni račun 6. VEBER MLADEN 11.479 0,55 Osnovni račun 7. SMETIŠKO MARKO 5.217 0,25 Osnovni račun 8. NAKIĆ SREĆKO 5.217 0,25 Osnovni račun 9. STANKOVIĆ ZORAN 4.800 0,23 Osnovni račun Ukupno: 100,00 Dakle tko bi mogao prodavati ? Tko je pod lock up-om ? Da li red br. 5. – 9. smiju prodavavati ? ” Nitko ne prodaje. Cijeli managment ima lock up 18 mjeseci, te također oni koji imaju više od 1 %. ” Dakle hočeš mi reči da prodaju fondovi i “veliki” koji su plaćali dionicu u IPO za 935 kn sada po 8xx ? Pa na prodaji su paketi po 500 kom . Da bi to kupio u IPO trebao si ući sa milionima obzirom na rezanje paketa..Znači uđeš u ATGR sa par milja dobiješ 500 dionica po 935 kn i za mjesec dana ih prodaš po 8xx kn??? ” Ne znam zašto si preokupiran time. Ako te zanima pomnije, detaljnije prati. Strpljen-spašen. ” Pa gle kume, nisam preokupiran,zanima me…ako znaš odgovori… …ti vjerojatno imaš nekakve veze sa ATGR?

Vjeruj, bez brige.

matrix stvarno si neuvjerljiv, bwsmp ti fino postavi konkretno pitanje a ti odgovoriš strpljen spašen.
znam ja da nemaš ništa pametno za reći osim postati utopističke planove atlantic grupe ,ali bilo bi fer da kažeš kako su atlanticovi analitičari u cijenu dionice ukalkulirali stanje kakvo su dobili projekcijom firme u 2009 godini i sada se to zorno prikazuje na burzi.

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.

Dakle hočeš mi reči da prodaju fondovi i “veliki” koji su plaćali dionicu u IPO za 935 kn sada
po 8xx ?

Možda su fondovi dobili malo diskonta?[tongue]
Šalu na stranu, po kojoj su cijeni oni kupovali?![huh]

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?


Dakle hočeš mi reči da prodaju fondovi i “veliki” koji su plaćali dionicu u IPO za 935 kn sada po 8xx ? Možda su fondovi dobili malo diskonta?[tongue] Šalu na stranu, po kojoj su cijeni oni kupovali?![huh]

hmhm , pa………..[undecid]

dr. Leone Glembay, sin Ignjata i prve supruge rođ. Basilides – Danielli (38 godina)


matrix stvarno si neuvjerljiv, bwsmp ti fino postavi konkretno pitanje a ti odgovoriš strpljen spašen. znam ja da nemaš ništa pametno za reći osim postati utopističke planove atlantic grupe ,ali bilo bi fer da kažeš kako su atlanticovi analitičari u cijenu dionice ukalkulirali stanje kakvo su dobili projekcijom firme u 2009 godini i sada se to zorno prikazuje na burzi.

Odogvori su već dani…pogledajte prvih 100 strana na forumu.


sportri: ” matrix stvarno si neuvjerljiv, bwsmp ti fino postavi konkretno pitanje a ti odgovoriš strpljen spašen. znam ja da nemaš ništa pametno za reći osim postati utopističke planove atlantic grupe ,ali bilo bi fer da kažeš kako su atlanticovi analitičari u cijenu dionice ukalkulirali stanje kakvo su dobili projekcijom firme u 2009 godini i sada se to zorno prikazuje na burzi. ” Odogvori su već dani…pogledajte prvih 100 strana na forumu

kako imate obraza da nakon svega što se desilo na burzi (tj. kada su kupci definirali cijenu ove dionice na cca 860 kn ) ne priznate da je analitički i marketinški sektor ( a Vas ubrajam u ovaj drugi) atlantic grupe dobro preveslao ulagače na samom startu prodavši im dionicu po cijeni koju će ona imati u budučnosti.
O tome da firma ima dobru perspektivu uopče ne želim polemizirati jer će to vrijeme pokazati i nije tema moga posta.

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.


sportri: ” matrix stvarno si neuvjerljiv, bwsmp ti fino postavi konkretno pitanje a ti odgovoriš strpljen spašen. znam ja da nemaš ništa pametno za reći osim postati utopističke planove atlantic grupe ,ali bilo bi fer da kažeš kako su atlanticovi analitičari u cijenu dionice ukalkulirali stanje kakvo su dobili projekcijom firme u 2009 godini i sada se to zorno prikazuje na burzi. ” Odogvori su već dani…pogledajte prvih 100 strana na forumu kako imate obraza da nakon svega što se desilo na burzi (tj. kada su kupci definirali cijenu ove dionice na cca 860 kn ) ne priznate da je analitički i marketinški sektor ( a Vas ubrajam u ovaj drugi) atlantic grupe dobro preveslao ulagače na samom startu prodavši im dionicu po cijeni koju će ona imati u budučnosti. O tome da firma ima dobru perspektivu uopče ne želim polemizirati jer će to vrijeme pokazati i nije tema moga posta.

Kolega ne bi se složio, a pogotovo s time da je Tedeschi preveslao male dioničare.
O kakvom Vi marketinškom sektoru govorite?Glupost.

bit dioničarstva je da svi dioničari sudjeluju u riziku investiranja pa isto tako i u eventualnoj dobiti koja proizađe iz takvog poslovnog rizika.
s ovim što je napravljeno ,da se je cijena očito formirala po projekciji budučeg poslovanja (pretpostavka pozitivnog) a ne trenutne vrijednosti firme prodavači su unaprijed pokupili eventualnu buduču dobit a kupci su preuzeli rizik na sebe.
pa sada Vi nađite bilo koju drugu riječ za preveslao samo pazite de ostane i istom kontekstu

p.s. nemam ja ništa osobno protiv Vas a i znam da je dioničarstvo posao bez milosti btw u mom potpisu je najbolje i najkrače opisano moje mišljenje o burzi opčenito

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.


bit dioničarstva je da svi dioničari sudjeluju u riziku investiranja pa isto tako i u eventualnoj dobiti koja proizađe iz takvog poslovnog rizika. s ovim što je napravljeno ,da se je cijena očito formirala po projekciji budučeg poslovanja (pretpostavka pozitivnog) a ne trenutne vrijednosti firme prodavači su unaprijed pokupili eventualnu buduču dobit a kupci su preuzeli rizik na sebe. pa sada Vi nađite bilo koju drugu riječ za preveslao samo pazite de ostane i istom kontekstu p.s. nemam ja ništa osobno protiv Vas a i znam da je dioničarstvo posao bez milosti btw u mom potpisu je najbolje i najkrače opisano moje mišljenje o burzi opčenito

Ne slažem se s Vašim mišljenjem.
Nema veze; svatko ima svoje mišljenje.

To sportri:
Zao mi je sto cu ti ovo napisati ali moram reagirati.
Prijatelju, okani se dionica ako nemas pojma sto je to i drzi se fondova.
MOgu ti jos jace nesto napisati, ali ipak necu a zasluzio si…
Zasto?
Zato sto:
1. Vrijednost dionica ili bilo koje investicije se odreduje prema ocekivanim buducima novanim tokovima diskontiranim na sadasnju vrijednost.-OSNOVE FINANCIJA. Da, ti kupujes buducu dobit
2. Diskontiranje se vrsi diskontnom stopom koja je jednaka omjeru duga i kapitala, ajmo reci target d/e te njihovim stopama, za dug oko 6% zbog obveznice a za kapital oko 10-11%, ovisno o risk premiumu.=WACC ili mozes za cost of equity ako tako postavis model, svejedno, rezultat je isti.
3. Druga metoda valuiranja investicije su multiple odnosno relativni pokazatelji omjera cijene i dobiti, prodaje, etc. Ako je multipla veca ocekuje se veca dobit u buducnosti-PRIJATELJU I TU KUPUJES BUDUCU DOBIT.
4. Treca metoda valuiranja je procjena neto vrijednosti imovine, ajmo reci likvidacijske mase, kada se projekcije nemogu napraviti; recimo za TOZ bi bilo svrsishodno.

DA, KUPUJE SE BUDUCNOST I TO JE OSNOVA SVEGA.
Nitko nije nikoga preveslao.
To sto je cijena manja od IPO-a nista ne znaci, netko ne vjeruje u projekcije prospekta, ja vjerujem.

I LEDO TI SE TRZI NA VELIKIM MULTPLIMA, a zasto, zato sto je netko po DCF-u dobio tu i tu cijenu.

Uzmi barem jednu molim te valuaciju, imas i za HT, ma za bilo sto imas, kupi Investitor casopis pa malo prolistaj, Stojic ti kod svake valuacije da i MULTIPLE i DCF a ne pisi OVAKVA SR..NJA ako se ne razumijes u to.

Iza svake recenice stojim.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep



Dakle hočeš mi reči da prodaju fondovi i “veliki” koji su plaćali dionicu u IPO za 935 kn sada
po 8xx ?
Pa na prodaji su paketi po 500 kom . Da bi to kupio u IPO trebao si ući sa milionima obzirom na rezanje paketa..Znači uđeš u ATGR sa par milja dobiješ 500 dionica po 935 kn i za mjesec dana ih prodaš po 8xx kn???

Prodavali su fondovi koji su kupili na IPO-u, koliko ja vidim… I to ispod cijene. Nije zabranjeno.

"Stocks have reached what looks like a permanently high plateau."

New Report

Close