ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 22.09.2024. u 10:21
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATGR
50,18
20.876
416
49,80
51,50
-2,35%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

neno:

deimos:

Da, kolega ce dat bar 1.000 kn po dionici, iz cistog altruizma. A i zgodno je malo vremena izgubit kod javnog biljeznika i nosit ugovore u SDA.

ajde priznaj, približno koliko si puta nosio ugovore u SDA?

A hebemu misa, nijednom. Ja sve obavim preko brokera.

PA naravno, i ja prodaju obavljam preko brokera…

nego, dal ovih dana uspiješ kupit nešto i mimo burze?

Pametan covjek zamjecuje sve. Glupi na sve ima neku zamjerku


Kolega matrix sa koliko ste novca ušli u ovaj biser od dionice?[cool]

Ne bi se ovim riječima izrazio.

Više nego Vi zasigurno.


beholder: ” matrix90: ” beholder: ” nisam ušao pa nisam izgubio….ali znam neke koji jesu…kaj je najgore to im je druga kupnja dionica u životu….mislim da se ti više neće vraćati na burzu…. ” Iskreno, niti ne moraju, jer trenutno ima previše malih koji ne razumiju osnovne stvari. Ako netko želi prodati dionice ATGR, neka mi se javi na PM. ” dovoljno je da samo da se javi svome brokeru [cool] osim ako vi kolega ne dajete po boljem kursu… [tongue] ” Da, kolega ce dat bar 1.000 kn po dionici, iz cistog altruizma. A i zgodno je malo vremena izgubit kod javnog biljeznika i nosit ugovore u SDA. [tongue]

Ne znate koliko bi dao po dionici, zato se ostavite mlačenja o slamu.

Kad bi Atlantic mogao prijeci cijenu iz IPO?[pray]

I ja sam misljenja da je Atlantic bio precijenjen na IPO-u. Prije no sto neki skoce na mene, to je moja procjena zbog raznoraznih razloga – ne samo fundamenata, nego i zbog psiholoskih efekata. Necu reci ono “i bio sam u pravu”, no cinjenica je da se na trzistu moglo kupovati jeftinije nego na IPO-u (a to sam i ocekivao). Dijelim misljenje nekih kolega da je ovo dobra firma i da ce se u nju isplatiti ulaganje. Samo je pitanje na kojoj razini.

Molio bih da, ukoliko je netko upucen, u dvije rijeci objasni na koga se odnosi lock out: na stare dionicare (pred-IPOvce) ili?

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

beholder:

nisam ušao pa nisam izgubio….ali znam neke koji jesu…kaj je najgore to im je druga kupnja dionica u životu….mislim da se ti više neće vraćati na burzu….

Iskreno, niti ne moraju, jer trenutno ima previše malih koji ne razumiju osnovne stvari.
Ako netko želi prodati dionice ATGR, neka mi se javi na PM.

Evo ja bih ti prodao, daj mi se javi na PM[thumbsup]


I ja sam misljenja da je Atlantic bio precijenjen na IPO-u. Prije no sto neki skoce na mene, to je moja procjena zbog raznoraznih razloga – ne samo fundamenata, nego i zbog psiholoskih efekata. Necu reci ono “i bio sam u pravu”, no cinjenica je da se na trzistu moglo kupovati jeftinije nego na IPO-u (a to sam i ocekivao). Dijelim misljenje nekih kolega da je ovo dobra firma i da ce se u nju isplatiti ulaganje. Samo je pitanje na kojoj razini. Molio bih da, ukoliko je netko upucen, u dvije rijeci objasni na koga se odnosi lock out: na stare dionicare (pred-IPOvce) ili?

…Da i mene to muči! koliko sam ja shvatio lock up bi se trebao odnositi na sve stare dioničare ili?
ukoliko je to istina onda neznam tko sada prodaje tolike količine?
Pa zar fondovi koji su kupovali po 935 kn…zvuči suludo…a mali sigurno nemaju po 500 kom odjednom na prodaji,,, to bi značilo da su ulazili u IPO sa milionima da bi dobili 500 kom? ili ????????

dr. Leone Glembay, sin Ignjata i prve supruge rođ. Basilides – Danielli (38 godina)

sakai:

I ja sam misljenja da je Atlantic bio precijenjen na IPO-u. Prije no sto neki skoce na mene, to je moja procjena zbog raznoraznih razloga – ne samo fundamenata, nego i zbog psiholoskih efekata. Necu reci ono “i bio sam u pravu”, no cinjenica je da se na trzistu moglo kupovati jeftinije nego na IPO-u (a to sam i ocekivao). Dijelim misljenje nekih kolega da je ovo dobra firma i da ce se u nju isplatiti ulaganje. Samo je pitanje na kojoj razini. Molio bih da, ukoliko je netko upucen, u dvije rijeci objasni na koga se odnosi lock out: na stare dionicare (pred-IPOvce) ili?

…Da i mene to muči! koliko sam ja shvatio lock up bi se trebao odnositi na sve stare dioničare ili?
ukoliko je to istina onda neznam tko sada prodaje tolike količine?
Pa zar fondovi koji su kupovali po 935 kn…zvuči suludo…a mali sigurno nemaju po 500 kom odjednom na prodaji,,, to bi značilo da su ulazili u IPO sa milionima da bi dobili 500 kom? ili ????????

Da li se lock-up odnosi na Dragana Munjizu?[sealed]

Konačno uzbrdo, sve je pozelenilo[cool]


sakai: ”
I ja sam misljenja da je Atlantic bio precijenjen na IPO-u…Dijelim misljenje nekih kolega da je ovo dobra firma i da ce se u nju isplatiti ulaganje. Samo je pitanje na kojoj razini.

Slažem se glede precijenjenosti – mislim oko 7-8 posto. Zato nisam ni sudjelovao u IPO-u, no ušao sam jučer na 837 kn jer također mislim da je ovo izvrsna tvrtka.
Posebice sam zadovoljan što na vrhu ima šutljivog E.T. koji uz hrabrost (IPO neposredno pred izbore, uf,uf) ima i pregršt ideja, za razliku od nekih previše brbljivih (ali bezidejnih), a često ih gledamo…
Matrixu th na dodatnim info.

Shvaćate li sami sebe suviše ozbiljno?

Evo, da se i ja javim na ovu temu koja mi je prije bila manje zanimljiva. Danas kupio Atlantic po 850 i planiram da bi uskoro mogla doći na 900kn kada je mislim oženiti . Sada sam i ja sa vama i držimo čvrsto da se naš Atlantic zeleni…[thumbsup]

na 4300 sve prodajem...

Ne znam zašto neki zbog pada zaključuju o precijenjenosti. Od onog dana kada je određen raspon atlanticove cijene druge najlikvidnije dionice pale su između 15 i i 30%. Atlantic je izgubio samo 10%.

Dakle ako ćemo mjeriti po padu, ATGR je na 935 bio manje precijenjen nego što su u to vrijeme bili recimo ATPL ili HDEL ili INA ili čak ADRS-P-A ili HT. Zapravo manje nego cijela ZSE. Jel tako?

Ali naravno da nije tako, ova korekcija nije imala baš ništa s precijenjenošću, pa tako ni kod ATGR.

New Report

Close