ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 29.09.2024. u 03:35
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATGR
50,68
8.210
162
50,00
51,50
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


[color=blue]Tedeschi najavio akviziciju jednog od ljekarničkih lanaca[/color] Zbog iskazanog povećanog interesa tvrtke za razvoj sektora Zdravlje i njega, kao i želje za povećanjem vlastitog kanala distribucije, Tedeschi je otkrio kako Atlantic vrlo aktivno promatra ljekarničke lance, čije je tržište opisao kao snažno fragmentirano. Tedeschi pritom nije krio interes za akviziciju nekog od postojećih privatnih ljekarničkih lanaca, ali je najavio i sudjelovanje u procesu privatizacije županijskih i gradskih ljekarni koji bi zbog novog zakonodavnog okvira trebao skoro započeti. O konkretnim ljekarnama Tedeschi nije želio govoriti, ali je izričito odbacio model pretvaranja potraživanja u vlasnički udjel u pojedinim ljekarnama. Posebno je naglasio kako će Atlantic kupovati samo najprofitabilnije ljekarne.

Daj matrix prestani već jednom sa poticanjem mašte ulagačima.
pa ni gospodin tadeschi ne vjeruje u to kaj priča o ljekarnama, pa zar stvarno misliš da bi mu postoječi farmaceuti prepustili svoje blago.
to je kao da zamoliš OMV da se makne pa da ti tamo postaviš pumpu- daj molim te.

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.


Daj matrix prestani već jednom sa poticanjem mašte ulagačima. pa ni gospodin tadeschi ne vjeruje u to kaj priča o ljekarnama, pa zar stvarno misliš da bi mu postoječi farmaceuti prepustili svoje blago. to je kao da zamoliš OMV da se makne pa da ti tamo postaviš pumpu- daj molim te[/b].

Poštovani kolega, ovo nije nikakvo poticanje mašte ulagačima, već naprosto realnost, točnije kazuje respekt prem ovoj kompaniji.
G. Tedeschi vjeruje u svoje ljude, jer da to nije i prije radio ne bi dogurao tako daleko.
Što se tiče akvizicija ljekarni; prije svega, interes je očit, te se trenutno pregovara, točnije 2 akvizicije su u pitanu.
Oprostite, ali Vaša zadnja rečenica nema nikakvog smisla.

S poštovanjem

Marko

Slazem se sa sportrijem, a ti matrix o ljekarnama si vec pisao na 82. strani. Kazes da su dvije akvizicije u pitanju i vode se pregovori. Gdje je izvor tih informacija? Ovako je to rekla-kazala. Mozda mu uspije koja privatizacija gradskih ljekarni, ali za privatne cisto sumnjam.


Slazem se sa sportrijem, a ti matrix o ljekarnama si vec pisao na 82. strani. Kazes da su dvije akvizicije u pitanju i vode se pregovori. Gdje je izvor tih informacija? Ovako je to rekla-kazala. Mozda mu uspije koja privatizacija gradskih ljekarni, ali za privatne cisto sumnjam.

Sam je g. Tedeschi najavio preuzmanje 2 kompanija, ali imate također, neke adicionalne informacije na interentu pa potražite.

Mnogi su sumnjali za Cedevitu, pa vidimo šta se desilo.


sportri: ” Daj matrix prestani već jednom sa poticanjem mašte ulagačima. pa ni gospodin tadeschi ne vjeruje u to kaj priča o ljekarnama, pa zar stvarno misliš da bi mu postoječi farmaceuti prepustili svoje blago. to je kao da zamoliš OMV da se makne pa da ti tamo postaviš pumpu- daj molim te[/b]. ” Poštovani kolega, ovo nije nikakvo poticanje mašte ulagačima, već naprosto realnost, točnije kazuje respekt prem ovoj kompaniji. G. Tedeschi vjeruje u svoje ljude, jer da to nije i prije radio ne bi dogurao tako daleko. Što se tiče akvizicija ljekarni; prije svega, interes je očit, te se trenutno pregovara, točnije 2 akvizicije su u pitanu. Oprostite, ali Vaša zadnja rečenica nema nikakvog smisla. S poštovanjem Marko

Gospodine Marko!
S dužnim poštovanjem u svezi Vaša 2375 posta na ovome portalu molim Vas da mi odgovorite na slijedeće pitanje.
Koji je razlog Vašeg [color=blue]današnjeg[/color] posta o ulasku atlantic grupe u farmaceutski posao s obzirom da ste istu vijest objavili prije nekih 14 dana?
Unaprijed hvala na odgovoru!!

burza je mjesto gdje siromašni "dolaze" loše obučeni a odlaze goli i bosi. žalosno ali istinito.

Al sad vidite da nije svaki ipo=30% zarade[smiley3]

to su i rekli da nije svaki ipo sigurna zarada,dobar ipo u krivo vrijeme[smiley12]

Matrix, zašto uopće pričaš o dobrim stvarima ATGR, što se pije kolege iskrcaju prije ćeš up.

Surround all arround when it hits the ground


” Daj matrix prestani već jednom sa poticanjem mašte ulagačima. pa ni gospodin tadeschi ne vjeruje u to kaj priča o ljekarnama, pa zar stvarno misliš da bi mu postoječi farmaceuti prepustili svoje blago. to je kao da zamoliš OMV da se makne pa da ti tamo postaviš pumpu- daj molim te.

Vidim nije ti matrix odgovorio potpuno pa ću ja nadopuniti.
Nije riječ o privatnim ljekarnama nego o privatizaciji ljekarni koje su uglavnom u vlasništvu gradova, a što omogučuje novi Zakon.
Radi se o vrlo profitabilnom biznisu, kojeg muči naplata od države. No to će se riješiti i ne mislim da je to problem. Broj tih ljekarni nije mali, pogotovo na Jadranu, koje su osim toga na izvrsnim lokacijama. Osim toga uz postojeće djelatnosti Atlantika smatram da će biti velikih koristi od sinergije, znatne uštede, širenje maloprodaje vlastitih proizvoda, portfelja proizvoda i dr.
Rekao bih sjajna ideja, a znajući da imaju i sjajan menadžment koji je znao Cedevitu razviti daleko bolje nego što je to znao Plivin menadžment, a kojoj znatan rast tek predstoji, siguran sam da će i tu akviziciju dobro napraviti.
Eto, moj je prijedlog-stavljajte ovdje argumente i činjenice, nešto slično kako radi matrix, a ne subjektivne ocjene. Tako ćemo lakše nalaziti informacije i moći ćemo nešto naučiti o firmi.
Pozdrav

Samo mala digresija Cedevita 42Kn , Vitaminka 21 kn … izuzev cijene mislim da nisu razvili ništa prodaju različita slova istog okusa za duplo više … Provjerite u trgovinama.


Samo mala digresija Cedevita 42Kn , Vitaminka 21 kn … izuzev cijene mislim da nisu razvili ništa prodaju različita slova istog okusa za duplo više … Provjerite u trgovinama.

Moraš otići u pogone, pogledati rast prodaje nakon što su preuzeli Cedevitu od Plive, koliko zarađuju više na Cedeviti od Plive, širenje proizvodnje, planovi povećanja proizvodnje u 2008., nova boca-mislim da je to sjajna ideja, jel’ ti pratiš opće temu? Nisam niti sve nabrojao.
Pozdrav

Samo mala digresija Cedevita 42Kn , Vitaminka 21 kn ..

Da si probao pit jednu i drugu došao bi do zaključka da je razlika u cijeni i više nego opravdana, tj uspoređujući kvalitetu jedne i druge cedevita bi trebala bit na 60 kn u usporedbi sa vitaminkom na 21kn !

Burza je kocka, ma koliko mi šutjeli o tome........

New Report

Close