ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 28.09.2024. u 15:36
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATGR
50,68
8.210
162
50,00
51,50
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Sad cu ja u stilu Petrova:
Cijena je skliznula i do 831, ocito je netko od velikih tko je upisao dobio zadacu da spusti cijenu da napravi metez.
Za njim krenulo ostatak panicara, neka takvi nam netrebaju na ovoj dugorocnoj dionici.
Kad je vidjeno sta se desava nazvao Emil priku u Nadzorni (Adrovic) i rece: Cuj Zdenac, necemo se zahebavati, nebum ti isplatio naknadu za ovaj mjesec.
NAto Zdenko poludio, nazvao kolege i iz obveznog te imamo na kraju 935.

Eto, pogodio sam kako ce se kretati cijena.
Neko je lijepo mogao zaraditi danas.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

netko je roknuo 3 mil kn da obrani cijenu, ali bojim se da to neće biti moguće ako se ovakva situacija nastavi…do kraja godine, fondove ne da bi mogli imati skromnije prinose, nego bi im se moglo desiti da više nemaju imovine…

još par ovakvih dana, pa neka mediji počnu sada pisati o tome kako će se ovakav pad crobexa odraziti na fondove…pa kadkrene stampedo biti će nam kao u srbiji oprije ljeta…kad mogu dobiti svoje novce iz fonda? pa u ožujku…2012.
[smiley2]

11.00 Trenutna cijena je 845 kuna.

11.20 Cijena je malo porasla, na 855 kuna

Kupujem na 300

proklet bio na božić 2010.

Ovo je kaos pred izbore. Oni koji neće riskirati rasprodaju svoje dionice
bud-zašto u strahu od SDP-a. Takva je situacija (koja je posljedica političkih a ne ekonomskih događanja u državi) zadnjih dana sa svim dionicama, tako i s Atlanticom.
Dakle:
1. Zbog čega HANFA-a ne bi zaustavila trgovinu dionicama dok se ne obave izbori?
2. Kako to da poslovodstvo Atlantica nije odabralo povoljniji trenutak za izlazak
na burzu, tako da uz visoku cijenu u IPO-u ipak nešto zarade i investitori?


Ovo je kaos pred izbore. Oni koji neće riskirati rasprodaju svoje dionice bud-zašto u strahu od SDP-a. Takva je situacija (koja je posljedica političkih a ne ekonomskih događanja u državi) zadnjih dana sa svim dionicama, tako i s Atlanticom. Dakle: 1. Zbog čega HANFA-a ne bi zaustavila trgovinu dionicama dok se ne obave izbori? 2. Kako to da poslovodstvo Atlantica nije odabralo povoljniji trenutak za izlazak na burzu, tako da uz visoku cijenu u IPO-u ipak nešto zarade i investitori?

Evo odgovori:
1.) Zato što to nije praksa nigdje u svijetu, a i oni koji se bar malo kuže u burzu će sada lijpu lovu stavit u džep od drhtavaca.
2.) Zato jer ih boli k**** za investitore, naročito ove male. A upravo su ti investitori danas panično prodavali.

Strah je grda stvar!
A glupost još grđa.

La vita e bella!

Posejdon:
Umjesto da poklone ljudima radis odgovori tocno, barem na ovo pod br.2
1. Tocno, briga Hanfu za ponasanje trzista radi izbora, dionice su rizicno ulaganje, ako zelite sigurno imate ZB Plus, RBA Cash ili direktno uzeto par trezoraca i gotovo..

2. Tu ga malo k..njkas. KOliko ja znam, a znam, IPO je trebao biti prije THT-a (malo prolistajte novine u zadnjih 2 mjeseca, ali su odustali radi Polanceca da nebi ljudi umjesto u THT stavili pare u ATGR, po naredbi Polanceca je bilo, jer i sa 330 na HT je zarada 25% sto su u Vladi znali pa nisu htjeli ovakav IPO da im uzme klijente..

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Dakle: 1. Zbog čega HANFA-a ne bi zaustavila trgovinu dionicama dok se ne obave izbori? 2. Kako to da poslovodstvo Atlantica nije odabralo povoljniji trenutak za izlazak na burzu, tako da uz visoku cijenu u IPO-u ipak nešto zarade i investitori?

1. Zato jer bi onda u ponedjeljak ako dobije SDP u jednom danu bilo -20.
2. Zato jer su glupi. Istina je da ih boli k…. za investitore, ali i njihova uprava se nakrcala. Jednostavno su glupi. Što ne znači da nisu perspektivna firma. A valjda zato jer za taj njihov posao s kaugumama i kondomima moraš biti malo glup. Uostalom, da su svi ljudi pametni, svi bi ulagali na burzi i ne bi imao tko voditi firme [smiley11]

ma zaradit će se na ovoj dionici samo ne odmah prvi dan kao što su mnogi očekivali. Vidjet ćemo koliko će ova dionica vrijediti iduće godine u 4 mjesecu [smiley1]

[color=blue]Dionica Atlantic Grupe prvi dan završila na 916 kuna[/color]

http://www.liderpress.hr/Default.aspx?sid=31140

[color=blue]Znalačkim manevrom Atlantic na 935 kuna[/color]

http://www.jutarnji.hr/novac/vijesti/clanak/art-2007,11,19,atlantic_trgovanje,98607.jl

Zaboravi Fondove oni su se igrali s vatrom…., a sad stampedo u fondovima, da vidimo ko će isplatiti udjele i kad … 0vo pišem jer jedva izašao iz njih za izlaz trebaš sada jos malo i rodni list prababe ….

[color=blue]Atlantic se u sudačkoj nadoknadi vratio na 935 kn[/color]

http://www.seebiz.eu/hr/closing-bell/zse/atlantic-se-u-sudackoj-nadoknadi-vratio-na-935-kn,2591.html

Ovo je prvi , i mislim ne zadnji ipo koji se prodaje manje nego kupili ( mislim da nije zadnji ) ….
ali ovdje će se vidjeti koju su nam maglu su prodali…

Nemam ove dionice ( sva sreća ) i neću ih imati ….

New Report

Close