ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 04:27
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATGR
50,89
5.700
112
50,00
51,50
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Odakle svi ispaljujete fer vrijednosti dionica. Pa zar to nije prepušteno tržištu a kako neko dođe do nje je poprilično subjektivno. 700-935 daje popriličan spread.
Inače nisam ušao u ovaj IPO jer ne vjerujem u tvrtku i budućnost (core biznis im je škakljiv i stvarno osjetljiv, a proizvoda imaju premalo), ali opet nisam očekivao ovakav rasplet. Po mom mišljenju bilo bi vam bolje zadržati dionice, i malo se strpiti, jer kad ste kupovali valjda ste provjerili što vam je u košarici…

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Broj telefona od atlantik grupe je 2413 900.Pitajte u upravi kako to da Svetozar dao nalog za kupovinu od 700 kn a prodao je po 935.Jos jedanput se pokazao kao uspjesan trgovac


Dobra firma nije isto i skupa dionica, ne mislim na ATGR, nego općenito. Što znači dobra firma ako je recimo skupa dionica?

Tako je, apsolutno se slažem, a tako je reagiralo i tržište jer je dionica skupa. Otkud onda logika da je interes i fizičkih i fondova bio nekoliko puta veći, a cijena ide dolje?

Knjige i kava


Broj telefona od atlantik grupe je 2413 900.Pitajte u upravi kako to da Svetozar dao nalog za kupovinu od 700 kn a prodao je po 935.Jos jedanput se pokazao kao uspjesan trgovac

To je vaše mišljenje ili…?

Ponosni vlasnik dionice ATGR-R-A


Odakle svi ispaljujete fer vrijednosti dionica. Pa zar to nije prepušteno tržištu a kako neko dođe do nje je poprilično subjektivno. 700-935 daje popriličan spread. Inače nisam ušao u ovaj IPO jer ne vjerujem u tvrtku i budućnost (core biznis im je škakljiv i stvarno osjetljiv, a proizvoda imaju premalo), ali opet nisam očekivao ovakav rasplet. Po mom mišljenju bilo bi vam bolje zadržati dionice, i malo se strpiti, jer kad ste kupovali valjda ste provjerili što vam je u košarici…

Nije to bas tako. Trenutna trzisna vrijednost ne mora reflektirati fer vrijednost. Cuo si valjda za podcjenjene i precjenjene dionice. Ti termini se odnose na trzisne vrijednosti koje su ispod ili iznad fer vrijednosti. U svemu tome ostaje najteze pitanje sto je to fer vrijednost. DCF je svakako jedan od alata koji je moze odrediti. No problem je sto u DCF moras ubaciti tocne podatke da bi dobio tocan iznos. A to je vrlo tesko i uvjek nosi odredeni faktor nesigurnosti. Mislim da je posebno tesko odrediti terminal value. Pogotovo za tvrtke koje vode poduzetnici koji se nece zadovoljiti, nakon sto razviju tvrtku, sa normalnim rastom kao sto su Tedeschi ili Fizulic. Njih dvojicu treba uracunati posebno u terrmina value. I tu se krije dodatan potencijal rasta za takve tvrtke a danasnju fer cjenu korigiraju na visu razinu.

da je atgr izisaoprije mjesec dana kad je trziste divljalo prema gore, cijena bi bila 30-40 % veca, tako da jedini razlog ovoga je preplaseni ljudi koji prodaju!!

LEDO, mlinar, tisak , dalekovod

pozdrav

kao prvo, nisam usao u atgr, niti sam sada ulazio, prvenstveno jer sam se orijentirao iskljucivo na ht, a drugo, kad sam (u)vidio koliko ce opet biti ljudi, definitvno sam odustao

s jedne strane naravno da mi je zao ljudi koji su sada u minusu (posebno one koje sam upoznao na okupljanju ovaj vikend), no s druge strane mislim da je ovo generalno pozitivno
naime, kad to odjekene u medijima, ljudi koji nemaju pojma o dionicama i jos su bezobrazni pa ne zele uciti, definitvno ce odustati (mozda ne svi, ali jedan dio sigurno) od ulaganja u dionice i IPO-e, pa nece biti niti toliko velike potraznje, nerealnih prinosa niti ovakvih padova (kao na ht-u)
nadalje, mnogi ocito misle doci na IPO i kupiti po cijeni koja se odredi i sljedeci dan prodati za 30-tak % vise, to je ipak malo kompleksnije nego sto se cini, i s te strane ovo je pozitivno
ako se malo bolje pogledaju pokazatelji, i vidi poslovanje tvrtke te njihovi planovi, vidi se da je to dionica za dulje vrijeme (sigurno nije za spekulante) osima za mahare (necu nikoga imenovati s foruma, sami ce se prepoznati) ali za njih se osobno ne brinem (ako su pravi maheri, onda su mogli kupovati po 850 i prodavati po 900), za sve druge bez straha i panike, cijena je takva samo zbog trenutka u kojem se pojavila na burzi, i nakon korekcije (za koju je tesko reci kad ce zavrsiti) sigurno ce cijena ici gore (osim ako je nece zastopati neiskusni, a bojim se da hoce, no kratkorocno!!)

nadalje, primjetio sam da su mnogi ulagali na temelju procjena renomiranih forumasa, to je svakako krivo, neovisno o njihovom znanju, trebate ulagati u znanje (kako to jedan samozatajni kolega s foruma zna reci[smiley1])
ulazete sami i sami ste odgovorni kako za gubitke tako i za dobitke
na trzistu trenutno djeluje iskljucivo psihogija mase, i tome se treba oduprijeti

evo, ako ce vam ovako biti lakse, ja sam nadokupio ht po 390 i kao sto vidite uopce nisam zabrinut, nego cu cekati da dodje na zeljenu (i realnu) razinu, tako je i za atgr…

pozdrav

p.s. evo trenutnog stanja, jer sam primjetio da mnogi ne vide k/p

KUPNJA – ATGR-R-A

Cijena Količina
880,10 12
880,00 20
876,10 250
876,00 153
875,01 47

PRODAJA – ATGR-R-A

Cijena Količina
894,99 15
895,00 754
897,00 52
900,00 77
900,90 13

U cast kolegi Mreichu: bez straha, pohlepe i sentimentalnosti


Zapravo se samo čekalo da jedan IPO doživi fijasko iz bilo kojeg razloga. Više neće prevladavati mišljenje u širokom puku da je IPO “shure thing”. btw. koliko znam, fer vrijednost ATGR-a je 700 kuna…[smiley2]

Možete li kazati po čemu ste zaključili da je vrijednost 700kn?

hvala unaprijed.

Zanimljivo je to kako je do prije mjesec dana bio 5 puta veci inters pa cak i za cijenu vecu od one u IPO-u, svi su naime bili spremni platit i 960 kn po dionici. Jeli firma mozda u tih mjesec dana propala,jeli lose poslovala, dapace nije, objavila je jako dobre rezultate, ali naravno IPO je negativan. Naravno,sada kada je cijena trenutno 995kn, to se ne isplati, a isplatilo se pokazat 5 puta veci interes po cijeni od 950kn, pa tko tu koga….

Pardon, ne ispalti se po trenutnoj cijeni od 895, a isplatilo se pokazat 5 puta veci interes po cijeni od 960[smiley3]

i jos jednom ispravak, 895 po trenutnoj i 960 po IPO-u, stvarno mi je ovo previse, cak i za mene koji imam debele zivce[smiley2]

Puno i previše ih je mislilo uvalit drugome sa 20% zarade.Sad ispada da su uvaljane njima ma koliko šutili o tome[smiley7]

New Report

Close