ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ATGR (Atlantic Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 20.09.2024. u 02:38
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
ATGR
50,89
5.700
112
50,00
51,50
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

meni ovo izgleda kao raj za male investitore, 16% dionica kupili za 935, a 84% mogli za 850, to im ispadne prosječna cijena ulaza 863. a evo je već opet na 900.


“Veliki” IPO, “velikog i visestruko nagradjivanog” Emila, “vrhunske kompanije”, jedan od najvecih IPO-ova na nasem trzistu do sada, je ispao jedan veliki fijasko.

Zašto sada uvlačite g.Tedeschija u ovo? Timing su fulali ali kad je krenuo pad u četvrtak bilo je već kasno za promjenu. A fijasko IPOa mogu napraviti samo oni koji sada panično prodaju.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


rundo: ” Ako ce ista dobro izaci iz ove korekcije onda je to sto ce se trziste procisti od “investotora” koji glavinjaju ko muhe bez glave. ” Ni sam ne znam da li je to dobro. Ti “investitori” su najzaslužniji i što neka dionica strmoglavo raste, a i strmoglavo pada.. Kad nestane “investitora” nestat će i “strmoglavog” rasta.

a bogami i pada za koji su zaslužni[smiley2]

najgore se svadat s budalom, prvo te spusti na svoju razinu pa te dotuce iskustvom

izgubili su samo oni koji su prodali danas, treba sačekati bar 3 mjeseca pa ćemo vidjeti.

Barem će ostati upamćena kao prva dionica sa IPO koja je dobro ošla dole.Da li je to dobro za kompaniju ?????

Zapravo se samo čekalo da jedan IPO doživi fijasko iz bilo kojeg razloga. Više neće prevladavati mišljenje u širokom puku da je IPO “shure thing”.
btw. koliko znam, fer vrijednost ATGR-a je 700 kuna…[smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!


rundo: ” Ako ce ista dobro izaci iz ove korekcije onda je to sto ce se trziste procisti od “investotora” koji glavinjaju ko muhe bez glave. ” Ni sam ne znam da li je to dobro. Ti “investitori” su najzaslužniji i što neka dionica strmoglavo raste, a i strmoglavo pada.. Kad nestane “investitora” nestat će i “strmoglavog” rasta.

Slazem se s tobom. No malo vise stabilnosti na ovom nasem brdovitom balkanu ne bi falilo. I koji je ovo peh za dionicu ATGR. Do sada najbolja firma ponudena na IPO-u postala ogledni primjer da se moze na IPO-u izgubiti. I to zahvaljujuci iskljucivo trzisnim okolnostima koje se nisu mogle tako lako predvidjeti kad se planirao IPO.

zg828:

rundo: ” Ako ce ista dobro izaci iz ove korekcije onda je to sto ce se trziste procisti od “investotora” koji glavinjaju ko muhe bez glave. ” Ni sam ne znam da li je to dobro. Ti “investitori” su najzaslužniji i što neka dionica strmoglavo raste, a i strmoglavo pada.. Kad nestane “investitora” nestat će i “strmoglavog” rasta.

Slazem se s tobom. No malo vise stabilnosti na ovom nasem brdovitom balkanu ne bi falilo. I koji je ovo peh za dionicu ATGR. Do sada najbolja firma ponudena na IPO-u postala ogledni primjer da se moze na IPO-u izgubiti. I to zahvaljujuci iskljucivo trzisnim okolnostima koje se nisu mogle tako lako predvidjeti kad se planirao IPO.


šta oni koji su uzeli kredite na više godina uz kamatu cca10,50 za kupnju HT-a isto še izgubiti kad se sve skupa zbroji već danas gube po ovoj cijeni[smiley2]

dan je pametniji od noći

Pa i nije bas 700 kn…
Ono sto je bilo 10,000 komada nemora nista znaciti.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Dobra firma nije isto i skupa dionica, ne mislim na ATGR, nego općenito.
Što znači dobra firma ako je recimo skupa dionica?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Evo da i ja nesto napisem.Dionica pada jer tako odgovara fondovima,pripremaju se za sljedecu godinu.Svi novopečeni inestitori(da me nebi krivo shvatili i ja sam takav) su očekivali prvi dan 20-30 % i sada ih je uhvatila panika.Takva situacija opet odgovara fondovima jer zele otjerati novopristigle na burzi u fondove ili dobru staru oročenu štednju.Za atlantik se ne treba bojati,treba gledati dugoročnije,bar 1-2 godine.A i podatak da uprava atlantika dodatno kupuje nešto znači,ako za nikog drugog brinu se za sebe i svoju guzu,stoga ce se jako,jako potruditi u budućnosti.a o ljudima koji prodaju niže od cijene u ipo-u uopće ne traba komentirati osim konstatirati da je ljudski mozak čudo.Ludi držte se,jer poslije kiše uvijek dodje sunce.Barem tako ljudi kažu![smiley2] pozdrav


Dobra firma nije isto i skupa dionica, ne mislim na ATGR, nego općenito. Što znači dobra firma ako je recimo skupa dionica?

Pitanje bi se moglo i okrenuti. Sto znaci skupa dionica ako je dobra firma? Takvo pitanje je za ATGR daleko primjerenije pogotovo u ovom trenutku.

New Report

Close