ARNT (Arenaturist d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ARNT (Arenaturist d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Izvješće vrlo korektno ali ne i odlično.

Minimalan rast prihoda od cca 4 % (manej nego u konkurencije), EBITDA i dobit cca 2% veća, EPS od 17.50 hrk, ali i dug nešto malo smanjen!!

Nešto operativno lošiji rezultat uspoređujući s konkurencijom no u globalu vrlo dobar rezultat jedne odlične kompanije!

@accountant

Jesu i to mi se svidja ali yoy rast im je skoro nikakav. Kupiti nekretninu koju unajmljujes i na taj nacin ustediti i povecati dobit zna i moja baba. Ja ocekujem vise od njih. Na RH trzistu u 3Q takodjer zaostaju dosta za ostalim turistima u RH po rezultatima.

Disperzija izvan RH je odlicna stvar, zato ih i imam.


Izvješće vrlo korektno ali ne i odlično.

Minimalan rast prihoda od cca 4 % (manej nego u konkurencije), EBITDA i dobit cca 2% veća, EPS od 17.50 hrk, ali i dug nešto malo smanjen!!

Nešto operativno lošiji rezultat uspoređujući s konkurencijom no u globalu vrlo dobar rezultat jedne odlične kompanije!

PO meni, u RH ogra sada počiva na strogoj ontroli troškova, uz organski rast od 4 ili 5 posto.

Igranka je u Njemačkoj. ČIm neki hoteli može podići ebnitda za 50 posto, tu onda ima ohoho mjesta za poboljšanja.

Brijem briju, ja bih rekao da će gubitak u q4 biti oko 35 milja. i ukupn agopdišnja dobit iznad 100 milja čisto.

Svev mi se čini da revaloraizaciju baš kao i 2016 čuvaju za q4 i konačno svođenje rezultata. Tu ima pola miljarde neuknjižene imovine, ne treba pretjerivati nego negu konzervativnu vrijednsot uključiti u RDIG.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Rezultati gotov isti kao lani ništa specijalno, revalorizacija imovine sigurno u q4 ništa čudno.

Ovo je sigurno dugoročna dionica i nije na short seling nego dugoročno, gazde ne žele odma upumpat lovu od dokapa nego je čuvaju i dio za strategiju isplate dividende ako ne od iduće od 2020 sigurna divka…

Ljudskoj pohlepi kao ni malodušnosti nigdje kraja… Izgleda da na našem tržištu kapitala nije dovoljno imati “Ekstra dobit” nego dionica mora imati “RAST Ekstra dobiti” da bi ju se ocijenilo kvalitetnom!?!
U uvjetima kada se bankovne kamate kreću od 0,01% – 0,05% ne vidim zašto ZSE tržište ruši cijenu ARNT-u nakon objave izvješća ?!
Kako slika govori više od stotina riječi ili brojeva, volio bih da mi netko objasni što je loše u ovdje prikazanim dijagramima: ARNT 2018 -Kvartalna Analiza Q1-Q3


Rezultati gotov isti kao lani ništa specijalno, revalorizacija imovine sigurno u q4 ništa čudno.

Ovo je sigurno dugoročna dionica i nije na short seling nego dugoročno, gazde ne žele odma upumpat lovu od dokapa nego je čuvaju i dio za strategiju isplate dividende ako ne od iduće od 2020 sigurna divka…

Mislim da previđaš razvoj ino poslovanja – a on je jako bitan. U rh je sad pitanje kontrole troškova tj. ako rast bude 2 posto, da trošak bude 1,5, a ne 2,5. Plava iam ebitda od 48 posto, dakle im ase tu još pšto raditi. Ino poslovanje je jako potentno – čim jedan hotel povisi ebitda za 50 psoto, zans koliko je sati. zamisli samo da ino poslovanjepokrije gubitak q4 tj. da godišnja zarad bude kao na kraju q3 – pun ašaka brade. zato i velim da ce ove godine q4 biti bilji od lani – oko 35 milaj gubitka i ukupno iznad 100 milj ačisto. pogledaj samo ebitda marzu u rh i vani – nikako ne mogu povjerovati da je cilj jedne renomiran ehotesl kuće d aimaju ebitda u bilo koje hotelu od 20 posto -a toliko sad trenutbno imaju vani u njemačkoji madarskoj. tako se ne vodi hotelski biznis, to mora ići na 35 i to je jasni kao dan

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Vrlo dobre najave za iducu sezonu
http://www.seebiz.eu/easyjet-i-jet2com-za-iducu-godinu-najavili-nove-letove-za-pulu/ar-184310/

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!

Jesu počeli rušit hoteli Brijune? Ima sto novoga? Bar da padne na 200 pa da trgujemo. Ne znam, možda griešim, ali vuče me da alles pretočim u adplastiku😑


Jesu počeli rušit hoteli Brijune? Ima sto novoga? Bar da padne na 200 pa da trgujemo. Ne znam, možda griešim, ali vuče me da alles pretočim u adplastiku😑

pa plastika je totalno drugi sektor?!
što se tiče rasta, mislim da je za neko vrijeme to sve na ARNT, i ove godine su već imali stagnaciju u RH ali je srećom povukla DE (imate u izvješću, vidite sami…) iako imaju ‘topa’ za ispaliti kad nađu povoljni target, ja bih čak radije da (do)kupe nešto vani
ADPL nasuprot ima frišku akviziciju, rastuće poslovanje i dividendu, mislim da s njom nema omaške

Ima još turista, bez brige. Nego sam u arnt ušao jako nisko. Jos uvijek u debelom plusu, ali nekako se nista ne nazire, sa plastikom sam jako dobro zaradio u proslosti i imam je sitno. Da čisto si malo dividendice imati za koje putovanje. Razmisljam na glas. Da izvjesce je super, ali ponavljam ZSE je to sto jest. Ako nesto ne bubne ranije, necu prije uskrsa stavit nalog. Hvala😊

https://novac.jutarnji.hr/aktualno/g-maric-angazirao-dorh-da-naplati-dugove-arenaturista-za-koristenje-hotela-u-centru-pule/8100467/

http://www.seebiz.eu/maric-angazirao-dorh-da-naplati-dugove-arena-hospitality-groupa/ar-185313/

sve mi se čini, poznavajući kako nasa dobiva sporove, na raju će država morati platiti areni zbog izmakle dobiti. 30 godina je netko u psojedu i sad kao nije jasni tk sto treba platiti, sto siporuciti.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close