ARNT (Arenaturist d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ARNT (Arenaturist d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@OldGunner
Da ali to je samo objašnjenje (opravdanje) za fond, odnosno čak ni to, nisu objasnili zašto su izašli iz pozicije ARNT? Naveo sam pokazatelje, više nije tako strašno precijenjena ARNT
Iako, osobno, držim da je puno bolje ulaganje trenutno LRHC
Kupujem oboje, visim na bidu

Dio uprave(hrvacke) ima osiguranu pinku a većinski i tako libo kita, ogromna lova kroz ” upravljačku nadoknadu” firma sa prirodnim potencijalom kroz poštenu privatizaciju i torbarenjem prodana za siću, talijan obrnuo i preprodao i sada smo tu gdje jesmo. Šteta. Ali ionako već ispričana priča. Ili čekati NEŠTO ili otići u drugu dionicu. Ovo je dosadno


Da ali to je samo objašnjenje (opravdanje) za fond, odnosno čak ni to, nisu objasnili zašto su izašli iz pozicije ARNT? Naveo sam pokazatelje, više nije tako strašno precijenjena ARNT
Iako, osobno, držim da je puno bolje ulaganje trenutno LRHC
Kupujem oboje, visim na bidu

Na ovoj cijeni (385 kn) Arena je po skupoći u rangu s Maistrom[/url] (na 400 kn kad sam ovo napisao bila je skuplja), dok su ove godine uložili u kapacitete značajno manje nego oni. Kad se investicije gledaju u odnosu na veličinu, nema turista koji je ove godine manje uložio nego Arena. To im ograničava rast. Zašto bi se onda prodavali za premiju u odnosu na ostatak turista?

Za LRHC se slažem.

farmanovca.com



Da ali to je samo objašnjenje (opravdanje) za fond, odnosno čak ni to, nisu objasnili zašto su izašli iz pozicije ARNT? Naveo sam pokazatelje, više nije tako strašno precijenjena ARNT
Iako, osobno, držim da je puno bolje ulaganje trenutno LRHC
Kupujem oboje, visim na bidu

Na ovoj cijeni (385 kn) Arena je po skupoći u rangu s Maistrom[/url] (na 400 kn kad sam ovo napisao bila je skuplja), dok su ove godine uložili u kapacitete značajno manje nego oni. Kad se investicije gledaju u odnosu na veličinu, nema turista koji je ove godine manje uložio nego Arena. To im ograničava rast. Zašto bi se onda prodavali za premiju u odnosu na ostatak turista?

Za LRHC se slažem.

[/quote]

osim što je maistra puno zaduženija. doduše, posuđuje od matice, adrisa, ali to za male dioničare nije bitno. moraju vraćat pare adrisu.
tako da se uopće ne slažem da su na ovoj cijeni jednako skupe.



Da ali to je samo objašnjenje (opravdanje) za fond, odnosno čak ni to, nisu objasnili zašto su izašli iz pozicije ARNT? Naveo sam pokazatelje, više nije tako strašno precijenjena ARNT
Iako, osobno, držim da je puno bolje ulaganje trenutno LRHC
Kupujem oboje, visim na bidu

Na ovoj cijeni (385 kn) Arena je po skupoći u rangu s Maistrom[/url] (na 400 kn kad sam ovo napisao bila je skuplja), dok su ove godine uložili u kapacitete značajno manje nego oni. Kad se investicije gledaju u odnosu na veličinu, nema turista koji je ove godine manje uložio nego Arena. To im ograničava rast. Zašto bi se onda prodavali za premiju u odnosu na ostatak turista?

Za LRHC se slažem.

[/quote]

Ajoj, ajde nemoj nas daviti sa svojom farmom. Farme ti služe za uzgoj stoke ili pilića, a ne analizu dionica. Stavljaš i mjeriš sve u đuture bez ikakve diferencijacije tih firmi. uzimaš kao referentnu točku rezultate, pretpostavljam kumulativne za 2Q? Nemoj se ljutiti, al to ti nije baš za pokazivanje u javnosti.

Neka, čovjek se trudi..
Većina ljudi ovdje nikad nije uzelo excel i olovku u ruke
Nije teško ali ni lako, lako čovjek omane u računici

Pa to sve imaš na moje dionice, ne možeš uspoređivati različite firme na takav način i kao referencu uzimati rezultate firmi na 2Q?

Nek se on trudi, al nek uzme i pogleda neku profesionalniju analizu pa pokuša napraviti nešto slično. Razumijem ja da je njegov interes mamljenje pilića na farmu, al da bi se namamilo piliće treba baciti “malo više” šrota.

Pa naravno da ni jedna firma nije ista, sad si nam otkrio toplu vodu hebate
Od razine duga, potencijala za akvizicije, organskog potencijala za rast, menadžmenta, povrata koje ostvaruju na dionički kapital, koliko rentabilno koriste imovinu (da li agresivno amortiziraju) i dr.
Meni je osobno najvažniji trend, a ovdje vidim da je on suprotan (pad cijene) u odnosu na gotovo sve pokazatelje. Ako je već jednom bila na 600 kn a ne prže novce u međuvremenu dakle nije se ništa drastično promjenilo na gore, doći će opet na te razine, bez brige…
600/385 je kolko ono? 55% rasta

Iako bih više volio da ovdje rade kao Šehanović kod LRHC, taj čovjek nije normalan.. na 2.000 kn ta je dionica i dalje bomba


osim što je maistra puno zaduženija. doduše, posuđuje od matice, adrisa, ali to za male dioničare nije bitno. moraju vraćat pare adrisu.
tako da se uopće ne slažem da su na ovoj cijeni jednako skupe.

EV/EBITDA uzima u obzir razinu zaduženja (za razliku od P/E pokazatelja).

farmanovca.com



osim što je maistra puno zaduženija. doduše, posuđuje od matice, adrisa, ali to za male dioničare nije bitno. moraju vraćat pare adrisu.
tako da se uopće ne slažem da su na ovoj cijeni jednako skupe.

EV/EBITDA uzima u obzir razinu zaduženja (za razliku od P/E pokazatelja).
[/quote]

Da. I?

Evo prilike za novu akviziciju ( Cerp novi natječaj )obzirom da keš ne mora stajati na računu bez da donosi neku dobit.

da li je ovih 380 kn cijena otpora?
već neko vrijeme se vrtimo tu, graf lijepo izgleda (nisam TA stručnjak, samo lijepo izgleda, slično kao što se mojoj ženi sviđala boja na autu kojeg smo kupili he he)

New Report

Close