ARNT (Arenaturist d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ARNT (Arenaturist d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

U prvih 6 mjeseci Arena je imala 86 mil. kn investicija, dok joj na računu i dalje stoji 720 mil. kn. Za usporedbu Turisthotel je imao 135 mil. kn investicija uz aktivu od 634 mil. kn. Nije problem ako uprava ne vidi odgovarajuće prilike za investiranje pa ne žele investirati. Ali ako ne vide odgovarajuće prilike zašto su radili dokapitalizaciju?

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]


U prvih 6 mjeseci Arena je imala 86 mil. kn investicija, dok joj na računu i dalje stoji 720 mil. kn. Za usporedbu Turisthotel je imao 135 mil. kn investicija uz aktivu od 634 mil. kn. Nije problem ako uprava ne vidi odgovarajuće prilike za investiranje pa ne žele investirati. Ali ako ne vide odgovarajuće prilike zašto su radili dokapitalizaciju?

no, ako usporedimo s RIVP (jer Turisthotel ima previše kampova da bi uspoređivali, ulazak u Zaton autom ove godine 300 kn?!?), na 1H/18:
RIVP
EBITmarža% 13,31
NPM% 11,76
P/B 2,43
ROE% 10,73

ARNT
EBITmarža% 20,35
NPM% 12,08
P/B 1,35
ROE% 5,76

jedino po povratu na kapital RIVP ‘tuče’ ARNT ali znamo zašto, lova od dokapa još uvijek stoji na računu
tako da i ovo današnje iskrcavanje kojim smo zaronili ispod 400 kn nema puno veze s mozgom
zna li netko od poštovanih kolega, osim top10, da li još netko iskrcava?

Jel ovi genijalci misle početi isplaćivati nekakvu divku u dogledno vrijeme?

...''I try to buy stock in businesses that are so wonderful that an idiot can run them. Because sooner or later, one will.''

Bar da idu u otkup vlastitih dionica. Podsjecaju me na HUPZ iz Lekina vremena.

ovo je pretužno, bar meni…turistička dionica bila na 600kn, da bi raspisali dokap, pri čemu je pala na 420..sada ispod 400, a oni još razmišljaju što bi s novcem…čestitam managerima koji mlate milijone na ovom napaćenom narodu…

Kakva je situacija u Puli i Medulinu?

Ima li kakvih informacija o pokretanju investicije u hotel Brioni ili sl.?

Ovo s cijenom nisu čisti posli.
Pula puna gostiju, dionica pada izgleda da se tu nešto sprema ili se nekom pogoduje da može što jeftinije kupiti dionice,a kasnije kada krene ……

Ovo s cijenom je presmiješno, ali za naše tržište kapitala ništa nije smiješno.
Smiješni su i Arenini menađerčići koji su napravili dokap da bi držali lovu na računu.
Valjda nema prilika..
Svašta.

Po meni, dvije su mogućnosti zašto pada cijena.
1) Netko zna nešto što mi drugi ne znamo (ništa čudno za ZSE i hr krivosuđe)
2) prodaje se po koliko se može, jer ima boljih prilika na tržištu, pa da ne pobjegnu

Šta se cudite zbog cijene, uz ovakav menagment koji cuva lovu na racunu cijena bi trebala biti blize 300 nego 400. Ovo sta ulazu je ravno nuli, a samo se sjetite ne tako davnih dana kad su padale izjave da ce kupiti Valamar, smijao sam se onda a smijem se i sad.
Ogroman razvojni potencijal ali ce vjerojatno krenuti kad svi stanu


Šta se cudite zbog cijene, uz ovakav menagment koji cuva lovu na racunu cijena bi trebala biti blize 300 nego 400. Ovo sta ulazu je ravno nuli, a samo se sjetite ne tako davnih dana kad su padale izjave da ce kupiti Valamar, smijao sam se onda a smijem se i sad.
Ogroman razvojni potencijal ali ce vjerojatno krenuti kad svi stanu

Slažem se sa kolegom Rudar47 da je problem u managementu (gotovo uvijek) uzrok svih dobrih i loših stvari u poslovanju firme. Mislim da je razlika u kvaliteti managementa između ARNT i RIVP nebo i zemlja. RIVP ima stvarno kvalitetne pojedince u vodstvu firme, te mislim da su zadnjih par godina napravili uistinu malo čudo u Hrvatskoj, što se ne bi moglo reći za ARNT i njen management..

Vidim da ima čuđenja oko pada cijene. Evo moj post od prije četiri mjeseca:


Zanimljiv komentar iz zadnjeg izvještaja InterCapitalovog dioničkog fonda:

"Od značajnijih promjena u portfelju valja izdvojiti djelomičnu realizaciju dobitka na poziciji Arena Hospitality Group i zamjenu za Valamar Rivieru koja je u posljednje vrijeme pod nezasluženim prodajnim pritiskom."

Da li je onda ARNT pod zasluženim prodajnim pritiskom? Osobno vjerujem da je.

Od tada je ARNT pao 9%, dok je RIVP (s uključenom dividendom) 2% u plusu. Razlika od 11% u prinosu u 4 mjeseca.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

New Report

Close