ARNT (Arenaturist d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ARNT (Arenaturist d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

…netko se ozbiljno naljutio na ovoj dionici…evo već se prodaje ispod cijene dokapa(420 kn)….

Jel bio tko na skupstini da prenese odluke i planove? Iz objavljenog se nista ne moze saznati. Sto je sa investicijama?


Jel bio tko na skupstini da prenese odluke i planove? Iz objavljenog se nista ne moze saznati. Sto je sa investicijama?

Ima u izvještaju na str. 12 o investicijama: “Prije početka glavne sezone u Hrvatskoj je uloženo je 26,6 milijuna kuna.” “U Njemačkoj je uloženo 2,9 milijuna kuna”. Ukupno su uložili 29,5 mil. kn prije sezone.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

@Old
Strasne investicije, za kes koji stoji na racunu, ovo je odlicno

Nisam stigao nažalost na skupštinu ali ono što je sasvim jasno je da im je nažalost PR čista katastrofa. Dok Valamar ponosno objavljuje kako su im minimalne plaće iznad smiješnih 4.000 kuna kao da je 14.000, ovi ne objavljuju čak niti sve ono što već jesu napravili. Ne znam koji je razlog, očito ih u ovoj fazi publicitet ne zanima previše. Inače, o razvoju samog biznisa i brojkama, stojim kod svega što sam i prije u puno navrata pisao…

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche


Zanimljiv komentar iz zadnjeg izvještaja InterCapitalovog dioničkog fonda:

"Od značajnijih promjena u portfelju valja izdvojiti djelomičnu realizaciju dobitka na poziciji Arena Hospitality Group i zamjenu za Valamar Rivieru koja je u posljednje vrijeme pod nezasluženim prodajnim pritiskom."

Da li je onda ARNT pod zasluženim prodajnim pritiskom? Osobno vjerujem da je.

Kod RIVP-a klasična priča otkada je krenula mogućnost isplate dividende u dionicama umjesto isključivo u novcu, cijena se drži nisko kako bi većinski pobrao što više dionica prilikom konverzije a onda može opet gore. Samo smiješno je malo da to baš IK tako interpretira…

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Naravno, u izvjestaju ima taj podatak o cca 30 mil investicija, ali mislim na investicije koje ocekujemo. Pravih investicija nema niti u planiranju. Osim trazenja povoljnih prilika koje navode u izvjestaju, a to je cisto mazanje ociju, cini mi se. Ovakvo izvjestavanje sa minimalnim info nije na ponos i nikako nije ok prema investitorima. 10% portfelja mi je Arnt i ovakve politicke floskule u izvjestavanju su mi neprihvatljive.


Naravno, u izvjestaju ima taj podatak o cca 30 mil investicija, ali mislim na investicije koje ocekujemo. Pravih investicija nema niti u planiranju. Osim trazenja povoljnih prilika koje navode u izvjestaju, a to je cisto mazanje ociju, cini mi se. Ovakvo izvjestavanje sa minimalnim info nije na ponos i nikako nije ok prema investitorima. 10% portfelja mi je Arnt i ovakve politicke floskule u izvjestavanju su mi neprihvatljive.

I?

Koji je instrument komunikacije dionicara s upravom društva?

Moze se doci na skupstinu, to nisam, i donijeti odluku da li ostati dalje dionicar. Odluka je moja. Ne prejudiciram nista i ostajem u poziciji, no sada sa vise rezerve nego prije dokapa s obzirom na intenzitet realizacije u nadi da ce se neke stvari s vremenom ubrzati….


Naravno, u izvjestaju ima taj podatak o cca 30 mil investicija, ali mislim na investicije koje ocekujemo. Pravih investicija nema niti u planiranju. Osim trazenja povoljnih prilika koje navode u izvjestaju, a to je cisto mazanje ociju, cini mi se. Ovakvo izvjestavanje sa minimalnim info nije na ponos i nikako nije ok prema investitorima. 10% portfelja mi je Arnt i ovakve politicke floskule u izvjestavanju su mi neprihvatljive.

Navode se samo investicije koje su napravljene ili su u tijeku za nadolazeću sezone.

Investicije koje su ranije komunicirane trebale bi se realizirati u nadolazećim razdobljima:
-prije svega Hotel Brioni 5* oko 300mil. kn. Do 2020.g.
-novih 400 mobilnih kucica sljedece dvije godine(ove godine realizirano je 200 komada – Kamp One 99)
-nadalje već ove godine ide i obnova hotela kudam u Njemačkoj
-isto tako imaju planove i za adaptaciju apartmana(vjerojatno se trazi najbolje rjesenje)
-uvijek moguce akvizicije

Međutim, također sam mišljenja da se može I bolje, imam dionice! Lp

U podizanju kvalitete postoji pravilo struke, a ono govori da prvo se riješava infrastruktura smještajnih kapaciteta. Kako od toga nema ni A nema ni kvalitete
Za sada su samo podigli nekoliko Glamping šatora u Pometu koji gledaju ravno u fonju. Osim toga to su neki planinski šatori s kutom krova od 30% i sl. umotvorine koje mirišu na provizije .
Sve po starom

Vaš link …

New Report

Close