ARNT (Arenaturist d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ARNT (Arenaturist d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ne znam da li je jasno svima jer kad sam prije par mjeseci na ovoj temi linkao članak koji je govorio o investicijama Valamara, Maistre i Plave lagune s pitanjem što je s investicijama Arene, odgovor koji sam dobio je da sve piše u prospektu i da se u Areni ne bave s plaćenom reklamom. Sad ispada da ipak ima nešto iza toga te da su se investicije odgodile. Ne znam zašto ste sigurni da se može očekivati akvizicija u inozemstvu te da je Jadran preinvestiran. Bar se za Jadran sve češće govori da nedostaje hotelskih kapaciteta. Evo i prije par dana je objavljen članak koji kaže da:
"hotela na Jadranu imamo premalo, te da Europljani sve ranije rezerviraju svoje mjesto kod nas, očigledno poučeni prošlogodišnjim iskustvom kada su odgađali taj trenutak i više nisu u hotelima mogli naći slobodnu sobu. Zato su ove godine požurili s odlučivanjem kamo će na odmor, što je hrvatskim hotelijerima stvorilo puno komforniju situaciju jer već sada većina njih ima prodano od 50 do 70 posto kapaciteta koje su dali turoperatorima na prodaju."
Volio bi kad bi Arena pozitivno iznenadila što se tiče investicija/akvizicije, ali ne vidim da nešto upućuje na to.

ovi bi mogli čučati na cashu kao što je čučao adris, to mi se ne sviđa, da ne bude zabune o mojim motivima, dioničar sam, dakle suvlasnik u kapitalu poduzeća i želim da se imovina poduzeća gurne u oplodnju bez praznog hoda. ne vidim ja da se u investicijama i ekspanziji u pdf prezentaciji planira uložiti 800 Mkna do 2020. godine, dakle ni ovo što mogu sad odmah, ili nešto krivo gledam?

Ako dobro razumijem, nisu uložili novac od dokapa, nisu ništa kupili, a ono malo što su kupili – kupili su od sebe?? Halo Bing, kako brat?

Još malo pa na cijeni iz IPO-a, ako ne i ispod nje.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

Puno nezadovoljnih ima, nadam se da će barem netko doći na prvu skupštinu i postaviti koje pitanje.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche


Ako dobro razumijem, nisu uložili novac od dokapa, nisu ništa kupili, a ono malo što su kupili – kupili su od sebe?? Halo Bing, kako brat?

Pa lijepo sam vas ovdje još ljetos upozoravao da je ARNT tvrtka za pranje novaca kroz vlasnistvo .
Ništa se ovdje ne dešava , iz šupljega u prazno i onda se paket uvali novom vlasniku. To je već tradicija.
Kada budu počeli ulagati u infrastrukturu što je pravo dugoročno ulaganje, onda ima izgleda da ozbiljno misle. Za sada malo oboje u trend boje i postave plastične vaze. To je sve.


Puno nezadovoljnih ima, nadam se da će barem netko doći na prvu skupštinu i postaviti koje pitanje.

Da li ste vi zadovoljni ritmom investicija i prezentacijom?

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]



Puno nezadovoljnih ima, nadam se da će barem netko doći na prvu skupštinu i postaviti koje pitanje.

Da li ste vi zadovoljni ritmom investicija i prezentacijom?
[/quote]

…i eto nas na cijeni iz dokapa, ja mezio malo …

a oni drže dokapitaliazciju na računu, umjesti da ju ulože u “nešto” ili da daju divku kada tako dobro posluju.


a oni drže dokapitaliazciju na računu, umjesti da ju ulože u "nešto" ili da daju divku kada tako dobro posluju.

Da, sigurno ne znaju što rade, pa trebaju stručnjake da im pojasne….

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju/prodaju predmetnih dionica.

Zanimljiv komentar iz zadnjeg izvještaja InterCapitalovog dioničkog fonda:

“Od značajnijih promjena u portfelju valja izdvojiti djelomičnu realizaciju dobitka na poziciji Arena Hospitality Group i zamjenu za Valamar Rivieru koja je u posljednje vrijeme pod nezasluženim prodajnim pritiskom.”

Da li je onda ARNT pod zasluženim prodajnim pritiskom? Osobno vjerujem da je.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

Je li itko bio na skupštini? Ima li kakvih novosti? Hvala


Je li itko bio na skupštini? Ima li kakvih novosti? Hvala

Skupština je sutra!

New Report

Close