ARNT (Arenaturist d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ARNT (Arenaturist d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Uglavnom, ono što možemo uzeti sa sigurnošću su prihodi od 643 mil (467,8 hrv, 167,8 nje, upravljanje 7,4). Iz ovoga proizlazi da smo na kraju godine gotovo sigurno na 700 mil prihoda, a za što mi se većina smijala. Čak bi rekao da je realno za očekivati 710-720 za cijelu 2017. O EBITDA da ne pričamo iako mi nije jasno kako je netko očekivao puno više od toga ali dobro.

Profitabilnost naravno nije još na željenih 34-35% s obzirom da investicijski ciklus tek predstoji i da su sve ove kombinacije donijele i troškove (jednokratne ali visoke – pravnici, savjetnici…), ali porast operativne EBITDA od skoro 15 posto svakako je dobar znak.

Nisam ovo istaknuo radi samohvale već za nevjerne i sumnjičave koji optužuju na kompleksnost i netransparentost (prvi VauVau). Čak smo od domaćeg forumaša Grge čuli i o sindromu nepostojećih gostiju.

Prihodi su 717,2 mil, EBITDA marža je manja u odnosu na konkurenciju ali kao što sam i tada rekao tek je krenuo invesiticjski ciklus što za sobom povlači i visoke troškove. Pred nama je prva sezona kada ćemo vidjeti efekte i kada možemo davati ocjene sposobnosti uprave da izvuće maksimum.

Također, na izvještaju samo za 4 kvartal prvi put vidimo efekte svih kombinacija koje su rađene zadnjih godinu i pol. Na operativnoj razini sa 12,7 mil prihoda i -213,52 EBIT-a stigli smo na 74,1 mil prihoda i -43,26 EBIT-a.

Iako su na prvu ovo tektonske promjene na bolje, nakon što prođemo netransparentni izvještaj na 120 stranica možda ispadne i da nije sve tako bajno…

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Je, ne znam što je tektonsko u rastu ukupnog prihoda od 8,5% i prihoda od smještaja za 11,5%. Očito se tek spremaju za investicije i tu će pokazati da li će investicije ići i vremenski i financijski kako je planirano i kakvi će biti efekti od njih. Više manje to je rast na razini cijelog sektora i tu nema velikih iznenađenja. Pogledaj RIVP ili PLAG naprimjer… ARNT tu nije ničim bitnim odskočila.

To što oni puno pišu i lijepo crtaju neće im pomoći oko rezultata, samo će ih više približiti publici.

@Vauvau
Ni ne treba “tektonski” odskočiti.
Ako će samo pratiti RIVP, ja zadovoljan.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Samo usteda zbog ugovaranja povoljnijeg kredita u 12.2017. na godisnjoj razini 13 mil kuna.
Najave daljnjeg sirenja, ulaganje u kampove, ulaganje u hotel Brijuni 270 mil kn (obnova krece krajem 2018, zavrsava 2020),…

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!

Zbog porasta dobiti od 62 % u odnosu na 2016. g. mogli bi malo razmisliti i o divki. Očito firmi ide dobro pa na taj način malo nagraditi dioničare.


Uglavnom, ono što možemo uzeti sa sigurnošću su prihodi od 643 mil (467,8 hrv, 167,8 nje, upravljanje 7,4). Iz ovoga proizlazi da smo na kraju godine gotovo sigurno na 700 mil prihoda, a za što mi se većina smijala. Čak bi rekao da je realno za očekivati 710-720 za cijelu 2017. O EBITDA da ne pričamo iako mi nije jasno kako je netko očekivao puno više od toga ali dobro.

Profitabilnost naravno nije još na željenih 34-35% s obzirom da investicijski ciklus tek predstoji i da su sve ove kombinacije donijele i troškove (jednokratne ali visoke – pravnici, savjetnici…), ali porast operativne EBITDA od skoro 15 posto svakako je dobar znak.

Nisam ovo istaknuo radi samohvale već za nevjerne i sumnjičave koji optužuju na kompleksnost i netransparentost (prvi VauVau). Čak smo od domaćeg forumaša Grge čuli i o sindromu nepostojećih gostiju.

Prihodi su 717,2 mil, EBITDA marža je manja u odnosu na konkurenciju ali kao što sam i tada rekao tek je krenuo invesiticjski ciklus što za sobom povlači i visoke troškove. Pred nama je prva sezona kada ćemo vidjeti efekte i kada možemo davati ocjene sposobnosti uprave da izvuće maksimum.

Također, na izvještaju samo za 4 kvartal prvi put vidimo efekte svih kombinacija koje su rađene zadnjih godinu i pol. Na operativnoj razini sa 12,7 mil prihoda i -213,52 EBIT-a stigli smo na 74,1 mil prihoda i -43,26 EBIT-a.

Iako su na prvu ovo tektonske promjene na bolje, nakon što prođemo netransparentni izvještaj na 120 stranica možda ispadne i da nije sve tako bajno…
[/quote]

tata dalibor i tata value su nepopravljivi – uvijek istu grešku počine – prognoziraju naime naniže i uvijek budu demantirani od samih rezultata.

dečki, dajte namjestite malo te nišane, nemojte se više brukati ovdje , vidite koliko loših ocjena ste pobrali :))))))))))))))))))))))

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Zbog porasta dobiti od 62 % u odnosu na 2016. g. mogli bi malo razmisliti i o divki. Očito firmi ide dobro pa na taj način malo nagraditi dioničare.

Najbolje da isplate van sve iz dokapa što nije upogonjojeno 🙂

Nema nikakvog smisla dividenda dok toliki investicijski potencijal postoji u kompaniji i nadajmo se da je neće ni biti još barem 3-4 godine. Ako će ulagati i biznis će rasti, posljedično i cijena dionice, a onda si i sami možete kreirati dividendu prodajom pokoje dionice

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Kao prvo ne prodajem dionice dobrih kompanija.
Kao drugo od silnog potencijala koji postoji u kompaniji što se ne aktivira da daje rezultate. Dionica je u godinu dana izgubila na vrijednosti preko 15%. Čemu čuvati potencijal i gubiti na vrijednosti.


Kao prvo ne prodajem dionice dobrih kompanija.
Kao drugo od silnog potencijala koji postoji u kompaniji što se ne aktivira da daje rezultate. Dionica je u godinu dana izgubila na vrijednosti preko 15%. Čemu čuvati potencijal i gubiti na vrijednosti.

Pročitajte bar godišnji izvještaj…onako mnimum minimuma pa onda nešto pišite ako već morate…

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju/prodaju predmetnih dionica.

zadovoljan sam i rezultatima i transparentnosti. jedino nisam siguran hoće li uspjeti realizirati investicije s obzirom na manjak radne snage u građevini i veće troškove.



Kao prvo ne prodajem dionice dobrih kompanija.
Kao drugo od silnog potencijala koji postoji u kompaniji što se ne aktivira da daje rezultate. Dionica je u godinu dana izgubila na vrijednosti preko 15%. Čemu čuvati potencijal i gubiti na vrijednosti.

Pročitajte bar godišnji izvještaj…onako mnimum minimuma pa onda nešto pišite ako već morate

Sve lijepo i krasno, samo dionica je nakon takvih rezultata i danas u crvenom, kao da investitori ne vjeruju navedenom.

“Trenutačno analiziramo nekoliko projekata u Njemačkoj i Mađarskoj koji bi dodatno mogli osnažiti naš portfelj. Također, planiramo temeljitu obnovu hotela art’otel berlin kudamm te novo prizemlje hotela art’otel cologne. Zainteresirani smo za daljnje širenje te Uprava istražuje mogućnosti u Hrvatskoj i na području Srednje i Istočne Europe, u skladu s našim investicijskim kriterijima.”

Investicije 2018.
– kamp Pomer 196 glamping jedinica 42 mil. kn (dosad su prihodi bili oko 3 mil.kn, ove godine za očekivati je minimalno 15-20 mil. kn)
– hotel berlin kudamm 26 mil. kn u obnovu soba i ostalog
– apartmani Ai Pini od prije najavljeni, sada u FI spominju i Zlatne stijene
– kamp Kažela od prije najavljen (nove mobilne kućice)

Investicija 2019. (zasad poznate)
-mobilne kucice cca 200 komada

Investicija 2020. (zasad poznate)
– Park Plaza hotel Brioni 5* oko 300 jedinica 270 mil. kn (oko 120 000€ po jedinici), natječaj za radove navode da je u tijeku, početak radova kraj 2018.

“Optimist sam glede putovanja koje je pred nama i čvrsto sam uvjeren da je naša, sada transformirana Grupa spremna za potpuno ispunjenje svoje razvojne strategije.” Slonim

New Report

Close