ARNT (Arenaturist d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ARNT (Arenaturist d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Vaš link …

U toku je nogometni turnir koji traje 10 dana, sudjeluje 8 momčadi! Hotel Belvedere, kako je i navedeno, trebao bi biti domaćin za sve momčadi.

4Q za očekivati je bolji rezultat u Njemačkoj, posebno hotela Nuremberg koji ce po prvi puta odraditi puni 4Q.

Za one koji prate fundamente samo na mojedionice.com slijedi njihovo poboljšanje!

Zanimljiv je i porez na dobit koji je iskazan u konsolidiranom 3Q, čini mi se da bi preneseni gubitak iz 2016. mogao poništiti veći dio osnovice za porez na dobit u 2017. (nisam siguran, potrebna je provjera!).

Ima li netko iz Medulina/Pule da kaze nešto o stanju investicija s terena (Ai pini, Kamp Pomer…)??

@Ibro

Trebao bi pokriti ne samo dio nego cijelu 2018. i dio 2019., objašnjavao sam to već više puta. Neki su jednokratno umanjenje tumačili kao gubitak, a riječ je samo o one-of umanjenju koje je računovodstveni rashod ali ne i novčani te je poanta da bude porezni štit što sada i vidimo. Na taj način se štiti cash flow i umjesto da se plaća porez državi novac ostaje (dioničarima) u kompaniji za daljnja ulaganja i razvoj, ako se dobro sječam neto efekt je 18-20 milijuna kuna (ali provjerite još unatrag).


@Login

Zamrla je cijela burza nažalost. Ovdje je plus što znamo barem da je cijena iz dokapa nekakav bottom line, dok su minusi po meni malo čudno ponašanje market makera i činjenica da naš guru krati (zbog čega uvijek ješ netko izlazi pa se radi pritisak na cijenu) jer je zaglavio u utopijama a ima sve manje kredibiliteta da bi ga drugi iz toga iskopali. Ali sve skupa nema brige, sve ide svojim tokom i osobno se ne uzrujavam, već će tržište prije ili kasnije to vrednovati kako spada.


@Grga

Godine na burzi i 45648245 propalih natječaja vas je valjda naučilo da sve gdje je država uzimate s rezervom. Nitko ne zna što je tu istina jer su iz državnih tijela spremni svašta lupetati i uvijek su krivi svi osim njih, dok se ozbiljna privatna kompanija neće prepucavati preko medija i sama sebi kopati rupu u smislu kasnijih osvećivanja. Najbolji primjer vam je trenutna objava CERP-a kako imaju obvezujuću ponudu za HMST, ali nigdje ne navode kako su i dalje dva ogromna neriješena problema i potencijalna deal breakera na stolu. Ako priča propadne što mislite tko će biti proglašen krivim za neuspjeh? Država ili investitor? Dok HMST ni kriv ni dužan već godinama stagnira i životari…

S druge strane, kao što sam Reli Slonim kaže, u smislu prihoda i profitabilnosti taj hotel bi bio od daleko manjeg značaja nego kućice za koje je gore link tako da t osve skupa nije vrijedno uzbuđivanja. Kada/ako se to i realizira sretniji mogu biti građani Pule nego sami dioničari.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

može pomoć?
tko to ovdje izlazi da je cijena tako pala?
fundamentalno, nema razloga za to… s ovim akvizicijama HUN i GER će se prihodi na razini cijele godine fino popeglati, pa čisto… zanima me ako netko zna! u top10 nema promjena

Vaš link …[/url]

Kamp Pomer, investicija 40 mil. Kn, 196 Glamping šatora!

Da li ima netko saznanja da li su počeli radovi na Ai Pini apartmanima?


može pomoć?
tko to ovdje izlazi da je cijena tako pala?
fundamentalno, nema razloga za to… s ovim akvizicijama HUN i GER će se prihodi na razini cijele godine fino popeglati, pa čisto… zanima me ako netko zna! u top10 nema promjena

Navodno je netko jako mudar založio arnt da kupuje ddjh pa se zbog pretvaranja crnog čelika u prozirni prah našao u, po meni, malo glupoj situaciji

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Vaš link …[/url]

Novi letovi Pula-Sank Peterburg od svibnja!

Koje su vam predikcije za ARNT do kraja godine? Ima li potencijala da se vratimo na all time high (oko 590), ili je to preoptimisticno?

Ovo nije nagovor ni na kupnju ni na prodaju dionica, već samo moj pogled na činjenično stanje.


Koje su vam predikcije za ARNT do kraja godine? Ima li potencijala da se vratimo na all time high (oko 590), ili je to preoptimisticno?

Naravno da ima potencijala. Ako je moglo prije, kad je sve daleko losije bilo postavljem (a moglo je!), može i sad. A hoće li stvarno, to nitko ne zna…


Koje su vam predikcije za ARNT do kraja godine? Ima li potencijala da se vratimo na all time high (oko 590), ili je to preoptimisticno?

Tko je god htio kupio je koliko je htio u dokapitalizaciji po 425 kuna.

UKUPAN PRIHOD (HRK)717,2M +64,5%
NORMALIZIRANA DOBIT PRIJE OPOREZIVANJA (HRK) 115,9M +171,4%
EBITDA (HRK) 212,9M +61,3%
EBITDA MARŽA 29,7% (60) pb
NORMALIZIRANA DOBIT ZARADA PO DIONICI (HRK) 22,0 +20,9%
POPUNJENOST 53,2% +790 pb
PRIHOD PO RASPOLOŽIVOJ SOBI REVPAR (HRK) 298,0 +39,3%
PROSJEČNA CIJENA SMJEŠTAJA (HRK) 560,1 +18,6%
EBITDAR (HRK) 250,5M +77,9%

Tko ne vjeruje neka pročita:

http://zse.hr/UserDocsImages/financ/ARNT-fin2017-1Y-REV-K-HR.pdf?bcsi_scan_0c361c57c165615e=0&bcsi_scan_filename=ARNT-fin2017-1Y-REV-K-HR.pdf

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju/prodaju predmetnih dionica.

Malo bi trebalo zagrebati ispod površine i usporediti “usporedive” rezultate na godišnjoj razini, da se vidi da rezultati i nisu baš tako bajni (str. 33). A mene čudi i ta eksplozija duga, osobito u kontekstu nedavne dokapitalizacije? Doduše, očito je da se spremaju investirati, al nije baš očito u što i koliko?

Ne znam što se čeka sa investicijama. Hrpa love spremna za investicije a oni investiraju samo 50 Mkn u kamp. Puno premalo. I ovako kaskaju za konkurencijom i ulaganja bi trebala biti brža i veća…

New Report

Close