ARNT (Arenaturist d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ARNT (Arenaturist d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ulaganja u hrvatski turizam 940 milijuna eura. U članku se spominju Maistra, Valamar i Plava laguna, ali ni riječi o Areni. Zna li tko kolika bi trebala biti ulaganja Arene ove godine?

Prospekt str. 73.
Vaš link …

Investicije:
-Ai pini resort (obnova postojecih 69 + 64 nova apartmana) 84 mil. kn
-kamp Kažela(50 novih mobilnih) 90 mil. kn
-hotel Brioni 5*(2020.g.) 210 mil. kn
-dodatnih 600 mobilnih kućica (oko 200 za 2018.g) ukupno oko 110 mil. kn

+obveza stjecanja 1 novog hotela(zaboravio sam da li kupnja ili upravljanje) u prvih 24 mjeseca od IPO-a, i 2 nova u sljedeća 24 mjeseca


Prospekt str. 73.
Vaš link …

Investicije:
-Ai pini resort (obnova postojecih 69 + 64 nova apartmana) 84 mil. kn
-kamp Kažela(50 novih mobilnih) 90 mil. kn
-hotel Brioni 5*(2020.g.) 210 mil. kn
-dodatnih 600 mobilnih kućica (oko 200 za 2018.g) ukupno oko 110 mil. kn

+obveza stjecanja 1 novog hotela(zaboravio sam da li kupnja ili upravljanje) u prvih 24 mjeseca od IPO-a, i 2 nova u sljedeća 24 mjeseca

Hvala. Kad se vremenski razgraniči ispada nekih 280 mil. kn ulaganja za ovu godinu. Nadao sam se da ima i neka nova vijest jer ipak imaju +800 mil. kn na računu.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

Što se ovdje dešava, možda dionica ode u dražba segment trgovanja, obzirom na promet ?

Ako imaju toliko keša mogli se uključiti u kakvu novu akviziciju. Čudi me da nisu se javili na oglas od Cerp-a, istina još nije kasno ( Jadran ).


Ako imaju toliko keša mogli se uključiti u kakvu novu akviziciju. Čudi me da nisu se javili na oglas od Cerp-a, istina još nije kasno ( Jadran ).

Jadran ne vrijedi ni blizu koliko CERP traži tako da se prije čudite ako predaju ponudu za njega, onda znači da je netko iz ARNT izgubio kompas. Samo se podsjetite brojki koje smo razvlačili na temi PRFC prije godinu-godinu i pol kada je CERP to htio uvaljati fondovima umjesto tužbe po 400 milijuna, pa vam je jasno koliko su i tamo realni.

Davno su dali plan investicija i koliko znamo drže ga se, mislim da je ovdje jedini problem što nemaju naviku “plaćenog marketinga” kao niti većina ostalih kompanija s izuzetkom Valamara i Maistre koji se natječu tko će biti više po medijima. Pa se hvale čak i sa uvođenjem minimalne plaće od spektakularne 4.000 kn , a idući dan se onda iščuđavaju kako ne mogu naći radnike. A o Maistri i PR-u Svetog Ante Vlahovića ne treba ni trošiti riječi, to je valjda odavno svima jasno.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche



Ako imaju toliko keša mogli se uključiti u kakvu novu akviziciju. Čudi me da nisu se javili na oglas od Cerp-a, istina još nije kasno ( Jadran ).

Jadran ne vrijedi ni blizu koliko CERP traži tako da se prije čudite ako predaju ponudu za njega, onda znači da je netko iz ARNT izgubio kompas. Samo se podsjetite brojki koje smo razvlačili na temi PRFC prije godinu-godinu i pol kada je CERP to htio uvaljati fondovima umjesto tužbe po 400 milijuna, pa vam je jasno koliko su i tamo realni.

Davno su dali plan investicija i koliko znamo drže ga se, mislim da je ovdje jedini problem što nemaju naviku "plaćenog marketinga" kao niti većina ostalih kompanija s izuzetkom Valamara i Maistre koji se natječu tko će biti više po medijima. Pa se hvale čak i sa uvođenjem minimalne plaće od spektakularne 4.000 kn , a idući dan se onda iščuđavaju kako ne mogu naći radnike. A o Maistri i PR-u Svetog Ante Vlahovića ne treba ni trošiti riječi, to je valjda odavno svima jasno.
[/quote]

Kolega, mislim da niste u pravu što se tiče vrijednosti Jadran-a. Uostalom idući tjedan izlaze na burzu na kojoj će se vidjeti prava vrijednost. Istina biti će mnogi koji će htjeti prodati dionice ( branjenici i invalidi d.r.) no nakon što to prođe vrijednost će sigurno narasti 100% u odnosu na Cerp.

Stockscreener s moje dionice na brzinu, po vama Jadran vrijedi više od Solarisa ili Ilirije? Nemojte se ljutiti ali ne idu u istu rečenicu. Možda nakon ulasksa vlasnika i nekog velikog investicijskog ciklusa ali trenutno ni blizu.

# // Firma // MCAP ( u mil)
1 // RIVP-R-A // 5.367
2 // PLAG-R-A // 4.126
3 // MAIS-R-A // 3.064
4 // ARNT-R-A // 2.277
5 // HUPZ-R-A // 1.382
6 // LRH-R-A // 1.332
7 // TUHO-R-A // 1.159
8 // ACI-R-A // 583
9 // LRHC-R-A // 569
10 // JADRAN 11,16 // 548 – dupla cijena u odnosu na poziv cerp-a koju predlažete
11 // HIMR-R-A // 515
12 // SLRS-R-A // 434
13 // ILRA-R-A // 390
14 // HMAM-R-A // 336
15 // HBRL-R-A // 304
16 // JADRAN 5,58 // 274 – cijena iz poziva cerp-a
17 // HZLA-R-A // 160
18 // HMST-R-A // 160
19 // HTPK-R-A // 153

Također ne zaboravite… Na 193,93 mil za kupnju 70 posto dionica kupac još u roku 6 mjeseci mora napraviti dokap 200,00 mil. što je 20.000.000 novih dionica s kojima dolazi na 79,20% i ima slobodno ruke da delistira dionicu. Naravno, tako nešto ovisi i o tome tko bi bio kupac, ali opcija je.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Vaš link …

196 novih glamping šatora!

Da li bi to bilo onih dodatnih 200 “mobilnih kucica” iz prospekta za 2018. ili je ovo nešto novo?

Dosad su u Pomeru bila samo camping mjesta, ako se ne varam, dok ce sada biti samo glamping šatori prema mapi u brošuri + dodatni sadržaji(restorani, kafici, wellness, sauna…).

malo stara vijest, ali nisam vidio da je netko komentirao:

Matijević hoće hotel Slavija Lux


malo stara vijest, ali nisam vidio da je netko komentirao:

Matijević hoće hotel Slavija Lux


Matijević i kupio!

Onda vidite da Arenaturist pili s hotelom Riviera

http://www.glasistre.hr/ccf4fe60-95b6-4fb2-b4b3-6139dcacdb40

Malo se i ovdje podebljalo stanje na kupnji….u zadnje vrijeme zamrlo trgovanje….

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju/prodaju predmetnih dionica.

New Report

Close