ARNT (Arenaturist d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ARNT (Arenaturist d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Q1 -4.656.239
Kum Q1 -4.656.239
Q2 2.216.586
Kum Q2 -2.439.653
Q3 -35.073.683
Kum Q3 32.634.030

Samo boldano je nepoznanica koju sam izračunao, odnosno proizlazi iz ostalih podataka.

(ovaj dio sam preskočio)

Točno. I taj dio ne bi trebao biti nepoznanica, nego bi trebao pisati u izvještaju jer se inače ne poklapa kumulativni iznos s pojedinačnim tromjesečjima (kumulativni porez na dobit i neto dobit trebaju biti zbroj pojedinačnih za Q1, Q2 i Q3).

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

Jasno mi je što pišete i rekao bi da se slažemo oko računice ali da oko knjiženja nismo ni jedan ni drugi sigurni. Ipak, očito je sve u skladu s MRS-evima kada i RIVP i PLAG imaju slične stvari, također u Q3 izvještajima. Mislim da je najvažnije ovdje da se ništa ne skriva s obzirom da je uredno iskazano u kumulativnom dijelu?

Preneseni gubitak je vezan za ono umanjenje vrijednosti imovine od 148 milijuna kuna s kraja prošle godine i ako se dobro sjećam u konačnici je neto efekt tog poreznog štita 20-ak milijuna kuna koje će ostati u kompaniji za razvoj umjesto za plaćanje poreza. Da li se ovdje koristi pa je došlo do ovakvih knjiženja moram priznati da ne znam.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Value jesi zadovoljan izvješćem?

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Dobro prolazno vrijeme, a od samih rezultata mi se još više sviđa što sam do sada napisao 90% stvari koje se iznose u izvještaju i koje polako postaju svima jasne. Od efekata zamjene najma i kredita kupljenih njemačkih hotela, preko novo otvorenog hotela Nurnberg do činjenice da su upravljačke naknade umjesto troška postale prihod i zarada (stranice 4 i 9), itd… To nije znak da sam ja pametan već da se u kompaniji događaju velike promjene, da razvoj ide svojim tokom i najbolje od svega da je sve jako predvidljivo.

Kompleksnost koju @VauVau spominjete ja gledam kao veliku otvorenost i transparentnost, toliko analitike i fusnota s detaljnim objašnjenjima samo znači da se ništa ne pokušava sakriti/zamagliti. Ono gdje se slažem s vama da ovdje ne treba gledati prihode u smislu rasta 50% jer je usporedba YoY po tom pitanju nerealna. I podsjećam da nikada nisam rekao da je ovo value priča već growth pri čemu će spajanje donijeti puno pozitivnih efekata koje sam detaljno objašnjavao. Nažalost nismo više u 2009-2013 ili kasnije u PSN dionicama da možemo birati podcijenjene bisere s očitim debelim diskontima…

Uglavnom, ono što možemo uzeti sa sigurnošću su prihodi od 643 mil (467,8 hrv, 167,8 nje, upravljanje 7,4). Iz ovoga proizlazi da smo na kraju godine gotovo sigurno na 700 mil prihoda, a za što mi se većina smijala. Čak bi rekao da je realno za očekivati 710-720 za cijelu 2017. O EBITDA da ne pričamo iako mi nije jasno kako je netko očekivao puno više od toga ali dobro.

Profitabilnost naravno nije još na željenih 34-35% s obzirom da investicijski ciklus tek predstoji i da su sve ove kombinacije donijele i troškove (jednokratne ali visoke – pravnici, savjetnici…), ali porast operativne EBITDA od skoro 15 posto svakako je dobar znak. To također govori i da se ne treba veseliti ogromnoj cash poziciji koju neki spominju već treba gledati da se kroz investicije taj cash što prije pretvori u dugotrajnu imovinu, onda ćemo imati i rast prihoda i željeni rast profitabilnost. Kao što je to neizbježan rezultat investicijskog ciklusa tako je nažalost neizbježno i da treba proći vrijeme da se sve to odradi. Projekti su spremni, sezona je gotova i to je sada prvi veliki test novih vlasnika.

Podaci potvrđuju da potencijal svakako postoji, vjerojatno je @Grga u nevjerici kada vidi da kampovi i ovakvi kakvi jesu imaju dvoznamenkasti rast. 🙂

Hoteli su ostvarili porast od 9,1%, turistička naselja 13,2% te kampovi 16,4% promatrajući u odnosu na ostvarene prihode smještaja u istom razdoblju prošle godine.

Kada se usporede podaci o dolascima i noćenjima za Pulu i rezultati Arene očito je da postoji još dosta prostora, a da bi se taj potencijal realizirao treba što prije provesti investicije.

U usporedbi sa 2016. godinom ukupan prihod u lipnju 2017. godine porastao je za 34,5%, u srpnju porastao je za 10,5% te u kolovozu porastao je za 8,3%. Porast je nastao utjecajem veće popunjenosti i višeg ADR-a.

Sve u svemu zadovoljan sam, priča dobiva jasne obrise a nepoznanica ako je i bilo više ih nema. Potencijal biznisa je tu, projekti su tu, sredstva su tu, samo preostaje realizirati plan uz strogu kontrolu ispunjenja rokova i unutar definiranih budgeta kako bi se u konačnici ostvarila željena razina profitabilnosti.

Osim investicija ono što želim vidjeti je i daljnje restrukturiranje obveza te malo normalnije (ili neutralnije?) ponašanje market makera, ne znam da li je još netko primijetio da se ponekada guraju na asku (market makeri su Interkapital i Zaba koji su zajedno radili i na izdanju novih dionica).

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Znao sam da će rezultati biti dobri i to sam naveo odmah, ali postoji fenomen turista kojih nema, a puni kapaciteti ? Ovo je prva sezona da se turisti nisu vidjeli, ni na plažama, sve se pitaju gdje su ?
Ni zaposleni nisu sigurani u odgovor na taj fenomen.
Od investicija ni dalje ništa, sve stoji. Čim se naziru promjene , javim.

Bloger piše da je izvještaj sjajan….mnogima će i to biti dovoljno.

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju/prodaju predmetnih dionica.


Bloger piše da je izvještaj sjajan….mnogima će i to biti dovoljno.

Može link neki?

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche



Bloger piše da je izvještaj sjajan….mnogima će i to biti dovoljno.

Može link neki ili barem uputa ako je u komentarima ispod nekog posta?

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche



Bloger piše da je izvještaj sjajan….mnogima će i to biti dovoljno.

Može link neki?
[/quote]

Štednja građana opet na rekordnim razinama

31.10.2017. 15:51 u 15:51

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju/prodaju predmetnih dionica.

Ja sam bio u Kastelima i turista je bilo vise nego ikad. Nisi mogao naci slobodno mjesto

Drugi komentar, odmah iza članka

Štednja građana opet na rekordnim razinama

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!


Drugi komentar, odmah iza članka

Štednja građana opet na rekordnim razinama

A NB je prebacio udjel na skrbnički?

New Report

Close