ARNT (Arenaturist d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ARNT (Arenaturist d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

P/E 16,9…..malo jeftinije od RIVP

Prvi put uključeni prihodi Njemačke i Mađarske, domaći prihodi porasli 10%.

Razočaran sam rastom EBITDA na samo 240 milijuna kuna. Usporedivi rezultati (strana 7) su na tragu RIVP, LRH, HUPZ, PLAG pa možemo reći očekivani ali doprinos dokapa mi se čini malen. Sve je to moglo i bez njega rekao bih.

http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/ARNT-fin2017-3Q-NotREV-K-HR.pdf

Meni je to odlično, dokap će se tek vidjeti… pa to nije niti bilo za očekivati sada

Da se razumijemo, ja mislim da rezultati uopće nisu loši. Samo mislim da su skupo naplatili dionice u IPO-u. A opet kad imaju dioničare spremne da to plate, why not?

Investiranje je proces ulaganja u firmu čiji poslovni model, menadžment, a ovdje i lokacija dodaju vrijednost. Ali i investiranje je naći podcijenjenu dobru priču, ispod fer vrijednosti i onda naplatiti i tu podcijenjenost i eventualni rast na rastu poslovnih rezultata. Eto, samo toliko.

Vau, investicije se nastavljaju, a sredstva su osigurana. To će osigurati rast EBITA u budućem periodu.
Sve će ići bez stresa. trenutno im samo keš pokriva preko 80% kreditnog zaduženja.

Fi je odličan.


Razočaran sam rastom EBITDA na samo 240 milijuna kuna. Usporedivi rezultati (strana 7) su na tragu RIVP, LRH, HUPZ, PLAG pa možemo reći očekivani ali doprinos dokapa mi se čini malen. Sve je to moglo i bez njega rekao bih.

http://www.zse.hr/UserDocsImages/financ/ARNT-fin2017-3Q-NotREV-K-HR.pdf


Ono sto je kolega Value (cestitke na prognozi za prihode i EBITDA) vec puno puta objasnio: dokap je izvrsen u svibnju, tokom sezone se ne smiju izvoditi gradevinski radovi (a i da smiju, da li zelite tjerati vlastite goste?). U bilanci mozete vidjeti 819 milijuna kuna u stavci “NOVAC U BANCI I BLAGAJNI” – sto znaci da novac ceka kraj sezone da bi se zapocele planirane investicije. Prve ucinke ovog dokapa cemo moci viedjeti tek iduce godine.

Izvjescem sam izuzetno zadovoljan, posebno tom cinjenicom da je rast prisutan bez efekta dokapitalizacije. Cekamo investicije i sljedecu sezonu s nestrpljenjem.

Izvješće fantazija a cijena još uvik ima sinkopu.

Morate više kupovati da cijena poraste, a manje pisati ovdje.


Kao u kvartalu nema nekih rashoda i ne plaća se porez. Zanimljivo. A u devetomjesečnom se plaća.

Izgleda kao da su za tromjesečje trebali iskazati porez na dobit u iznosu od 34,8 mil. kn te onda za toliko umanjiti i neto dobit.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]



Kao u kvartalu nema nekih rashoda i ne plaća se porez. Zanimljivo. A u devetomjesečnom se plaća.

Izgleda kao da su za tromjesečje trebali iskazati porez na dobit u iznosu od 34,8 mil. kn te onda za toliko umanjiti i neto dobit.
[/quote]

I RIVP isto tako prikazuje za Q3, ako pogledate PLAG ispada još zanimljivije jer oni uopće nikakav porez ne plaćaju, itd… Tako da ne bi rekao da je to nekakvo muljanje, prvenstveno iz razloga što se radi o evidentiranim događajima a ne nužno o stvarnim odljevima (inače ne bi imali kratkoročne obveze u bilanci?). AOP151 je samo jedna stavka unutar sintetike na poziciji AOP102. Uz PDV, doprinose, šumu parafiskalnih naknada i sl.

Također, nebitno je tu kvartalno, gleda se kumulativno jer ono uključuje i prvi kvartal koji je svima negativan a koji onda poništava dio ovih dobitaka. Također, porez na dobit neki plaćaju i u predujmovima pa su možda u pretplati. Te stvari se 100% ne mogu znati iz nikakvih izvještaja, te podatke mogu dati samo kompanija ili porezna uprava, koja s kompanijom može sklopiti razne modele. A ovdje je to dosta bitno s obzirom na (naglašavam knjigovodstveni) gubitak prošle godine koji se prenaša i koristi dalje kao štit.

Ovdje konkretno…

Q1 -4.656.239
Kum Q1 -4.656.239
Q2 2.216.586
Kum Q2 -2.439.653
Q3 -35.073.683
Kum Q3 32.634.030

Samo boldano je nepoznanica koju sam izračunao, odnosno proizlazi iz ostalih podataka. A ako se gleda dobit i 18% poreza dobije se otprilike ta vrijednost

193.468.883,00 * 18% = 34.824.398,94

Ispravite me ako griješim, svakako pitanje za raspravu…

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

@ValueWalk

Ovo što sam napisao ne odnosi se na moju procjenu koliko bi trebali platiti poreza, nego što su sami prikazali u izvještaju. U izvještaju za 2Q 17 imali su prikazano kumulativno -2,4 mil. kn poreza na dobit, a sad u izvještaju za 3Q na istoj stavci imaju 32,4 mil. kn. Iz toga proizlazi da je za tromjesečje trebao biti prikazan porez na dobit u iznosu od 34,8 mil. kn, a nije.

Inače, imaju 94 mil. kn prenesenog gubitka od prošle godine. To bi im trebalo značajno smanjiti poreznu obvezu za ovu godinu ako se ne varam.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

New Report

Close