ARNT (Arenaturist d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ARNT (Arenaturist d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ValueWalk

Moram priznati da ste si stvarno dali truda ovdje svašta napisati, ali komentirati ću samo bitno ;
1 Brioni su njhovi, Riviera je vojni problem. Odnosno i nije problem, ali ARNT ne želi ništa platiti pa je problem
2. Iz prve ruke znam što se događa, a događa se ništa
3. Vlasnik ima 90 god.
4, Plan Briona je za sada pao jer su ponude previsoke ( nadali su se uložiti za 3/4 zvjezdice, a dobiti 5 zvjezdica )
5. Osim toga plana koji je u zraku s Brionima, ostalih planova nema. Takovo je stanje danas, idući mjesec neznam .

Na upit medija kako mogu očekivati gosta od 5 zvjezdica u Brionima, a koji je koji metar udaljen od plaže, a gost ode na plažu s 1 zvjezdicom i zabavlja se sadržajem kompleksa s 2 zvjezdice, odgovor je da pomorsko dobro nije njihovo, a u tuđu imovinu ne ulažu.

Činjenično stanje je da su kapaciteti ove sezone bilo porilično puni, mahom novih gostiju privučenih makeupom , ali vrlo nezadovoljnih sadržajem i kvalitetom izvan kreveta.
Ugovorni kooperanti ARNT koji čine izvanpasijonski sadržaj vrlo nezadovoljnji.

Iako nemam dionice ARNT, niti ću imati, mislim da je moj interes daleko veći od vašeg u uspjeh ove trvtke i podizanja sadržaja i usluga na 5 zvjezdica.
Međutim ,za sada, nula bodova.

Value ne osvrći se na piskaranja tih depresivaca već piši samo dalje

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Kolegice Bogata, mene od ARNT zanima samo da se ponaša u gradu Puli društveno odgovorno, onako kako to čine Maistra, Plava laguna i Valamar tamo gdje imaju svoje objekte i gdje rade i zarađuju. A ARNT čini sve suprotno, a nažalost on je nosioc turizma ovdje dole na jugu. I zato smatram da imam pravo dati svoje mišljenje o istome ovdje na ovoj temi. A ako ćete vi i ostali što se ovdje pjenite kad Vam kažem da je to firma u q.rcu zaraditi na njenim dionicama, meni drago. I ništa više od toga. Lp iz Pule ….

Nije jučer prošlo…


@mjanko5

Kao što kaže @bogata ako vam nisu bitni termini kao cijena, vrijednost i sl. onda ste na krivom forumu i samo se bezveze živcirate. A možete i nešto probati za vježbu.

Pogledajte (ne ono što sam ja pisao jer je to drukanje) kako je ARNT sa takvim jadnim kapacitetima kako kažete radila do sada (brojke, financijski rezultati…), kakav tu očito postoji kapacitet kada i vi sami kao domaćin to kažete, te kako bi sve to onda moglo izgledati kada se provedu najavljene investicije.

Kažete slavodobitno da nikada niste razmatrali kupnju ARNT, pogledajte malo graf unatrag pet godina pa vidite da li trebate biti sretni zbog toga. Isto tako, ako shvatite da vlasnik više nije GS koji je sve to zapostavljao već PPHE koji planira uložiti u 2-3 godine barem duplo više nego što su prethodni vlasnici u 8-9 godina, možda dođete do zaključka da ni sada to nije loša ideja.

Isto tako, usporedbe s MAIS i RIVP, barem ove koje navodite, su u potpunosti nerealne. ADRS što je uložio u Rovinj neće niti jedna kompanija kod nas u bilo koji grad (ne samo od turističkih) i ne znam koliko su s tim dioničari oduševljeni jer je pitanje da li je racionalno. S druge strane, usporedba s RIVP-om ne stoji jer je RIVP odavno započeo investicijski ciklus i ubire plodove toliko da sada i ozbiljne investicije mogu provesti iz operativnog poslovanja. Ali to ima i svoj minus ako danas ulazite u dionicu jerdaljnji rast će im biti sve sporiji. Kreditni potencijal je ispucan a dokapitalizaciju ako rade EPIC s aprtnerima ide ispod 50%. Osim toga, interni prostor za napredak je također gotovo pa presušio. Dokaz tome su i ovi aranžmani s mirovincima.

ps.
Vezano za gornji komentar i doprinos lokalnoj zajednici. Ne mogu reći da poznajem gospodarstvo Pule i poduzetništvo osim Uljanika, Tehnomonta i Infobipa kojima kapa do poda ali opet ovdje ili ignorirate činjenice ili ste malo prestrogi.

Google izbacuje link koji kaže[/url] da je u 2015. Pula imala 2.600 poduzetnika i 13.327 zaposlenih. Izvještaj ARNT za isto razdoblje kaže 465 zaposlenih (a to je prije preuzimanja tri male firme prošle godine) odnosno 3,5 % firme ukupno zaposlenih i ukupno 94,10 milijuna za plaće koje redovito sjedaju svakog mjeseca. Već za 2016 s nove tri male firme to je 816 zaposlenih (dakle bez inozemnih operacija), odnosno 125,89 milijuna za plaće i više od 6% zaposlenih u Puli. NIsu Wallmart ali očito nisu ni zanemarivi poslodovac na razini Pule. Iako… kakve god da su brojke ispale totalno besmislena rasprava za forum o dionicama.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

@Grga

Zamijenio sam Brione i Riveru zabunom, tu ste u pravu.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Je li si to meni čini ili netko s par komada sruši cijenu i onda kupi tisuću?

Zna li netko kada izlazi izvješće?


Zna li netko kada izlazi izvješće?

Najkasnije sutra, nadam se da će ispuniti jako visoka očekivanja koja imam 🙂

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

http://zse.hr/UserDocsImages/financ/ARNT-fin2017-3Q-NotREV-N-HR.pdf

Tako, tako. To je bolje, al to su rezultati al pari drugih.Iako je jako čudno to njihovo kvartalno izvještavanje. Kao u kvartalu nema nekih rashoda i ne plaća se porez. Zanimljivo. A u devetomjesečnom se plaća. K tome, opet treba pažljivo analizirati koje se izvješće točno analizira (obuhvat) jer može navesti na pogrešne zaključke. Kompleksne sheme po mojem sudu nikad nisu dobre jer nerijetko služe zamagljivanju nečeg. Uglavnom, čuda još nema. Tek ga iščekujemo.

Ukupni prihodi porasli su za 51,9% te iznose 643,0 milijuna kuna(prvih devet mjeseci 2016: 423,2 milijuna kuna), EBITDA je porasla za 43,2% te iznosi 240,8 milijuna kuna (prvih devet mjeseci 2016.: 168,2 milijuna kuna), što predstavlja rast od 72,6milijuna kuna. Impresivan rast je ostvaren rekordnom sezonom u
Hrvatskoj i značajnim rastom poslovanja u Njemačkoj i Mađarskoj.

When wealth is lost, nothing is lost; when health is lost, something is lost; when character is lost, all is lost. ~Billy Graham


Ukupni prihodi porasli su za 51,9% te iznose 643,0 milijuna kuna(prvih devet mjeseci 2016: 423,2 milijuna kuna), EBITDA je porasla za 43,2% te iznosi 240,8 milijuna kuna (prvih devet mjeseci 2016.: 168,2 milijuna kuna), što predstavlja rast od 72,6milijuna kuna. Impresivan rast je ostvaren rekordnom sezonom u
Hrvatskoj i značajnim rastom poslovanja u Njemačkoj i Mađarskoj.

Pa da, al kad to staviš u kontekst cijele godine (bez zadnjeg kvartala) i trenutne valuacije, to ti je i dalje skupo. A i imaš neki doprinos inozemnih operacija koje su lani tek startali.

New Report

Close