ARNT (Arenaturist d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ARNT (Arenaturist d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Malo zamrla tema. Puna popunjenost u hotelima i kampovima, veliki planovi i najave, specijalisti, a dionica u laganom slobodnom planu. U očekivanju izvještaja za 3Q pitam se da li će oni koji su najavljivali veliki porast prihoda i EBITDA ako se to ne ostvari priznati da su pogriješili, a ako se dogodi po najavama hoće li to učiniti oni koji su govorili da neki ovdje prodaju maglu.

Što vi mislite, imate li kakve svoje procjene i računice?

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche



Malo zamrla tema. Puna popunjenost u hotelima i kampovima, veliki planovi i najave, specijalisti, a dionica u laganom slobodnom planu. U očekivanju izvještaja za 3Q pitam se da li će oni koji su najavljivali veliki porast prihoda i EBITDA ako se to ne ostvari priznati da su pogriješili, a ako se dogodi po najavama hoće li to učiniti oni koji su govorili da neki ovdje prodaju maglu.

Što vi mislite, imate li kakve svoje procjene i računice?
[/quote]

Arnt uopće nije povoljna. Može ona biti popunjena koliko hoćeš al ne znam na temelju čega se ovdje očekuje rast iznad razine konkurencije?

Dokap se koristio uglavnom za smanjivanje zaduženosti i unutarvlasnicke transakcije. To posljednjih dana pokazuje i cijena.

Kada pričate o namjeni sredstava iz dokapa samo podsjetnik da je to bilo u lipnju i da se tokom sezone baš i ne može raditi. A kada ih već uspoređujete s konkurencijom ne sjećam se da sam vidio nekog da je dobio sredstva i napravio neki hotel, apartmansko naselje, pa čak ni kamp u 3-4 mjeseca? To nije baš realno očekivanje niti za ARNT niti za RIVP niti za bilo kog trećeg…

Ali recimo da je to u nekoj mašti izvedivo u tri mjeseca, i da zakon dopušta gradnju tijekom sezone, da li bi uopće itko normalan izvodio građevinske radove dok su u objektu do gosti od kojih očekuješ da se vrate i iduće godine?

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche



Malo zamrla tema. Puna popunjenost u hotelima i kampovima, veliki planovi i najave, specijalisti, a dionica u laganom slobodnom planu. U očekivanju izvještaja za 3Q pitam se da li će oni koji su najavljivali veliki porast prihoda i EBITDA ako se to ne ostvari priznati da su pogriješili, a ako se dogodi po najavama hoće li to učiniti oni koji su govorili da neki ovdje prodaju maglu.

Što vi mislite, imate li kakve svoje procjene i računice?
[/quote]

Nemam tih ambicija. Ali sa zanimanjem pratim Vaše analize. Ukoliko bi se i približno ostvarile , kao dioničar, nitko sretniji od mene, i to bez obzira što je riječ o ZSE gdje su sve opcije moguće, poput nekog novog meteorita kao što je Agrokor.

Mene zanima sta ce biti sa hotelima Todorica…hoce li se to čerupat?

Value…sta se das navlacit na ovakve finte….neka samo laje…

Ja mislim da su daleko bolje opcije ostale turističke firme, pa čak i one sto su već dosta odradile, tipa RIVP, MAIS, HUPZ pa i LRH.

ARNT tek treba opravdati ovu razinu cijene. Ja ne sumnjam da će oni pokusati podržati cijenu i to dobro marketirati, ali realno gledajuci ARNT je priča na dugom štapu koja će na kraju balade opravdati ove ili nešto vise razine, no nekakav značajniji potencijal ja nažalost ne vidim. Dakle, ono “prijateljsko uvjeravanje” kako je ovo ‘top of the pops’ je tek račun bez krčmara.

Iako se cijena malo spustila pod utjecajem općeg sentimenta tržišta, ali i pomalo čudnog ponašanja marketmakera, vijesti iz Pule kumulativno s rujnom su odlične i jednostavno je nemoguće da se ne odraze na rezultate Arene u izvještaju koji očekujemo do kraja mjeseca.

Kao što je već najavljivano srušen je rekord po broju dolazaka i noćenja
Vaš link …
Vaš link …

A to potvrđuju i podaci o prometu Pulske zračne luke koja još jače grabi naprijed
Vaš link …

Sve skupa promatrano još sam sigurniji u ono što sam napisao prije dva mjeseca:

Znamo da je turizam biznis niskog marginalnog troška i zato ne iznenađuje da se 90% porasta prihoda pretvorilo u EBITDU u 1H, ali će zato biti puno iznenađenih kada izađe izvještaj za Q3 u kojem će to biti još izraženije sudeći prema sadašnjim brojkama za ovu sezonu.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

A kao za druge turističke kompanije je turizam biznis visokog marginalnog troška?

Pa si ti eto našao zlatnu koku u kokošinjcu. Naprosto je ridikulozno kako navlačiš ljude pričom. A ja se kladim da rezultati neće biti ništa posebno. Naravno, u odnosu na prethodnu godinu yoy će biti bolji, al marginalno gledano bit će vjerojatno u prosjeku ostalih iz branše.

Nego, nije te sram ovako javno drukati?

Uprava ( vlasnik ) smtra da obala nije njihova i zato će infrastruktura ostati na nivou 1 zvjezdice.
Valjda im nitko nije rekao da u našoj zemlji obala se tretira kao opće pomorsko dobro.
Imaju planove H. Brioni dignutu s 2 na 5 zvjezdica i kao hotel s najboljom pozicijom bio bi to pun pogodak. Međutim , to uključuje preskaknje jedne cijele turističke sezone tog hotela u radu.
Osim toga, ponude za izvođenje radova, navodno su veće od investicijskog plana i cijeli projekt je hold on. Možda radovi krenu u jeku turističke sezone, ako neki izvođač spusti cijenu ispod 4 zvjezdice za 5 zvjedica radova, a što vjerojatno uključuje plastične vaze imitacije kamena.
Velika dokapitalizacija, a kao što sam i bio predvidio, ne mjenja ništa na stvari. Govori se samo o planovima i sve stoji. Nema Rivjere, nema Brioni, nema kampova…., ničega. Za sada.
Međutim kada i jednoga dana naprave Brioni , obzirom da je Verudela gotova, gosti hotela s 5 zvjezdica uz samo more, kupati će se na plažama 1 zvjedzdice. Animirati će se na sadržaju 2 zvjezdice.
Sve u svemu ništa.
Dok me praksa ne uvjeri suprotno za mene je ovo i dalje tvrtka prepordaje.

Ovo što navodi kolega Grga je u potpunosti točno (živim u Puli pa gledam i vidim svaki dan stanje na terenu). ARNT doslovno ništa nije napravio po pitanju infrastrukture i dodatnih sadržaja (do objekata vode loše ceste, plaže nikakve, tenis tereni katastrofa, kampovi da ne pričam) tako da osim ponekog renoviranog objekta ne nude gotovo ništa (dovoljno ne pogledati apartmanska naselja Zlatne strijene i Verudela, pametnom dosta, ili otići do njihovih kampova Medulin i Stupice pa to usporediti sa Valamarom), tako da ja tu ne vidim kruha u budućnosti. To što je Pulu ove godine pohodio nevjerojatan broj gostiju, to je samo posljedica prebukiranosti ostalih odredišta, jer negdje su morali završiti. Ali pitajte privatne iznajmljivače, u pravilu tko zaluta u Pulu i vidi kako sve to izgleda, druge se godine ne vraća….
P.S. Nemam ARNT, niti ga nisam ikad ozbiljno razmatrao za kupnju

Nekako sam sklon mišljenju da ARNT ima problem s vlasnikom odnosnom upravom.
Bave se prodajom Engleske magle, a tu kulturu je teško iskorijeniti s istim ljudima.
Međutim odlično se uklapaju u mentalne vrijednosti gradski oca odnosno Gradonačelnika.
Njihova zajednička strategija prodavanja magle odraziti će se dugoročno na kvalitetu života juga Istre.
ARNT voli make up bez kvalitete kao i Gradonačelnik. Ni jedni nemaju dugoročnu strategiju kvalitete, a to samo znači da se osjećaju privremenim vladirima.
Ukoliko se hitno ne pregrupiraju jug Istre mogao bi narednih 15 god. biti karkater 3 zvjezdice.
Gradonačelnik samo lupa cirkusnu rasvjetu po Gradu, a njive su ravnije i s manje rupa od ceste Grada.
ARNT ima obalu bliže ribarskim ili gospododarskim lukama, a žele smještaj 5 zvjezdica.
Pa koga oni varaju ? Mene, Galeba, motornu kosilicu ?
Varaju sami sebe ! Kako domicjelno stanovništvo vidi istinu, turisti kao neovisni promtrači vide još bolje i taj glas šire cijelom EU.
Nema tu mudrosti, osjeća se prevara na svakom koraku, jeftina prevara, pre jeftina .

Jug Istre (sve ispod Rovinja i ispod Rapca) je odavno 3 *, a možda i niže … a imamo obalu najljepšu u cijeloj Istri … dovoljno je pogledati Premanturu, Medulin, Ližnjan, Banjole … to je turizam zaostao na predratnom nivou … zimi pustara a ljeti vašar …. dok se Poreč i Rovinj te opčenito kompletna zapadna obala još uvijek kupaju u turistima, ovdje na jugu odavno nema žive duše, izuzmemo li dnevne horde autobusera u posjetu Areni i starom gradu … a tu je naravno glavni kum svemu tome ARNT … mislim, tko ga je vodio kroz povijest, nije ni čudno da je tako …

New Report

Close