ARNT (Arenaturist d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ARNT (Arenaturist d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pri dnu su brojke za Arenu
Vaš link …

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Par isjecaka vrlo povoljnih za ARNT:
Rast u istarskoj zupaniji 62%
Kampovi 70%
Rane rezervacije, vise cijene

I upravo te rane rezervacije donose turističkim tvrtkama i obrtnicima najveću zaradu, jer se zbog odlične prodaje ove godine nije moralo ići ni u kakve akcije, sniženja i popuste kako bi se napunili hoteli, a to je onda značilo da su hotelske sobe prodane po najboljim mogućim cijenama.

Rast turističkog prometa u lipnju po županijama

Istarska +62%, Zadarska +48%, Šibenska +37%, Splitsko-dalmatinska +28%, Kvarner +26%, Dubrovačko-neretvanska +23%

RAST PROMETA U POJEDINIM VRSTAMA SMJEŠTAJA
Hoteli +21%, kampovi +70%, obiteljski smještaj +62%,nautika +37%

http://www.slobodnadalmacija.hr/novosti/biznis/clanak/id/492840/spektakularni-rezultati-na-pocetku-sezone-jamce-hrvatska-ce-opet-oboriti-sve-turisticke-rekorde

Prije nego potrošim i 1 lipu pogledam da li je proizvod hrvatski ili uvozni, i kupim hrvatski!

Vaš link …

Sugarhill 100% od danas!

Kakvi prometi zadnjih dana _ tjedana….

ps Ima li neko a da nije ušao u ARENU!!??

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE

Niko se ne usudi ni zucnuti…….a prometi iznimni

Pripreme za Umaški turnir u punom jeku…. a znamo što to znači za ARENU…

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Vaš link …

Sugarhill 100% od danas!

Što znači 100% Arena Hospitality Managementa što znači da 100% fee-a za upravljanje hotelima u HR i Njemačkoj ostaju u ARNT. Manje rashoda, više prihoda… Pisao sam već prije o kojim se tu iznosima radi


@ING

Mislim da je ovdje sve već rečeno, sada ostaje pratiti kako Uprava radi svoj posao i koliko se efikasno izvršava dani plan.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche



Vaš link …

Sugarhill 100% od danas!

Što znači 100% Arena Hospitality Managementa što znači da 100% fee-a za upravljanje hotelima u HR i Njemačkoj ostaju u ARNT. Manje rashoda, više prihoda… Pisao sam već prije o kojim se tu iznosima radi


@ING

Mislim da je ovdje sve već rečeno, sada ostaje pratiti kako Uprava radi svoj posao i koliko se efikasno izvršava dani plan.

[/quote]

Ja se eto ne slažem, tu se netko ili nešto baila!

A pazi ovog…

Anonimno, 27.06.2017. u 15:26
Niko se ne usudi ni zucnuti…….a prometi iznimni

Pripreme za Umaški turnir u punom jeku…. a znamo što to znači za ARENU…

Ne znam što više reći?


Niko se ne usudi ni zucnuti…….a prometi iznimni

Pripreme za Umaški turnir u punom jeku…. a znamo što to znači za ARENU…

ovo ne razumijem. kakve veze ima arena sa umagom? molio bih pojašnjenje.

Kupovali su i neki RIZO kada je HRT popravljao odasiljace 🙂

Samo opusteni Vauvau, nemojte si kvariti kupanje s uzrujavanjem oko Arene

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Molim komentar za arenu?Promet velik a cijena raste, baš čudno?

Mislim da se polako ispucavaju oni koji su ušli unutra trejderski, tri stranca su izašla full s cca 14.000 kom ukupno, i još jedan s trećinom pozicije kojem je ostalo još cca 10 tisuća. Plus 4 i pol tis IK pretpostavljam za svoje portfeljaše kako bi kapitalizirali nešto dobiti na dionicama koje su odradile rekao bi već i 50%, a bez da ju sami ruše onima koji ostaju unutra.

Kupuje erste mirovinac koji očito nije zadovoljan s kupljenom količinom prilikom ponude, znamo da je institucionalnima bilo odrezano 10% upisa i ukoliko bi išli po ono što su htjeli trebaju još nekih 25 tisuća (ako i žele toliko bojim se da neće stići bez skidanja s aska) na dosadašnjih 16. Ostalo su sve stranci što je ok znak, iako vjerojatno onima koji su SEE i emerging markets orijentirani fali kvalitetnih i likvidnih priča pa nije čudno da ulaze.

Već sada OMF skupa imaju malo manje od 25% a zajedno sa DMF i preko toga. To je vjerojatno olakšanje onima koji se boje muljaža PPHE jer se toga više ne moraju bojati, Statut društva (čl 44, str 404) kaže da za najvažnije stvari treba kvalificirana veličina. Sve skupa cca:

PPHE 52%
Mirovinci 26% (1% razni manji DMF)
Strani fondovi 7%
Domaći otvoreni fondovi 5%
Fizičke osobe 10%

Sve u svemu ok, čini se da nema puno trejderskih pozicija i kada se još njih dvoje troje isprazni, a dionice se akumuliraju kod dugoročnih cijena će polako gore. Taman bi se to moglo poklopiti s dobrim ljetnim rezultatima pa da cijena u kratkom roku značajnije odradi (što se ovdje već događalo 320, 350, 400, 430, 520). Meni najbolje u cijeloj priči je što je i uz ovoliki promet IK kao market maker na samo tisuću i pol komada, odnosno apsorbirali su niti 5% prometa u lipnju.

dionica // promet 06/2017

adrs – p 29.488.548,52 kn
rivp 21.507.597,03 kn
arnt 19.987.450,43 kn
ht 15.029.715,13 kn
podr 8.155.812,96 kn
ernt 4.277.309,87 kn
zaba 2.509.077,64 kn
koei 2.507.112,37 kn

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

To je još jedan znak da se priča razvija kako sam najavljivao, likvidnost se značajno popravila (nove dionice od 06.06.) a tome svakako pridonosi i market maker koji je u top3 kada se gleda veličina naloga na bidu/asku.

dionica // veličina MM naloga

HT-R-A 218.400,00 kn
ARNT-R-A 141.600,00 kn
RIVP-R-A 132.000,00 kn
ATGR-R-A 77.000,00 kn
PODR-R-A 71.500,00 kn
ADPL-R-A 41.525,00 kn
KOEI-R-A 36.800,00 kn
ULPL-R-A 18.600,00 kn
TPNG-R-A 10.201,50 kn

Također, kupljeno je i preostalih 12% Sugarhilla koji je 100% vlasnik Arena hospitality managementa, tvrtke koja je od PPHE kupila ugovore o upravljanju hotelima koji se odnose na hotele u prethodnom vlasništvu Društva (domaće operacije) i novostečene hotele u Njemačkoj i Mađarskoj kao i sve što će se u budućnosti razviti u regiji (prospekt str. 247.).To je jedan od game changera koje sam objašnjavao, ARNT umjesto da bude u velikom minusu na računu naknada od sada će biti u velikom plusu. Vidjeli smo već u Q1 2017 na prihodima i rezultatu o kakvim je promjenama riječ.

Sada samo treba pričekati rezultate sezone, koja će očito porušiti sve rekorde, a onda će se i oni koji pušu na hladno pojaviti na kupnji. To tada ćemo nadam se vidjeti i još neke obveze refinancirane po boljim uvjetima. Osim po veličini koju će ARNT jako teško dostići, sve ostalo podsjeća me na RIVPovo izlaženje iz ormara i otvaranje javnosti nakon spajanja sve tri kompanije.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

New Report

Close