ARNT (Arenaturist d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ARNT (Arenaturist d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

a gdje su Arenini mali dioničari?
Ni traga ni glasa, a jčure veoma bitna objava izišla.
Hoćete ostati unutra i dalje?

Hm.. izgleda da svi razmišljaju, a nitko ne želi podijeliti argumente za odluku (ovakvu ili onakvu) na forumu.
Evo ja ću prvi:
Za sad sam više pri odluci da se ne javim na ponudu, tj. da zadržim (a možda i podebljam) paket. Razlozi:
1. cijena koju nude nema neku premiju, mislim da ni na tržištu neće (puno ) niže,
2. Brend je dobar, investicije su odrađene, poslovanje će biti sve bolje (nadam se),
3. Ulaze institucionalni ulagači, što je i dobro i loše, ali nadam se većoj likvidnosti …

Please comment

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.


Hm.. izgleda da svi razmišljaju, a nitko ne želi podijeliti argumente za odluku (ovakvu ili onakvu) na forumu.
Evo ja ću prvi:
Za sad sam više pri odluci da se ne javim na ponudu, tj. da zadržim (a možda i podebljam) paket. Razlozi:
1. cijena koju nude nema neku premiju, mislim da ni na tržištu neće (puno ) niže,
2. Brend je dobar, investicije su odrađene, poslovanje će biti sve bolje (nadam se),
3. Ulaze institucionalni ulagači, što je i dobro i loše, ali nadam se većoj likvidnosti …

Please comment


Potpisujem sve navedeno…
Mislimo isto…


Hm.. izgleda da svi razmišljaju, a nitko ne želi podijeliti argumente za odluku (ovakvu ili onakvu) na forumu.
Evo ja ću prvi:
Za sad sam više pri odluci da se ne javim na ponudu, tj. da zadržim (a možda i podebljam) paket. Razlozi:
1. cijena koju nude nema neku premiju, mislim da ni na tržištu neće (puno ) niže,
2. Brend je dobar, investicije su odrađene, poslovanje će biti sve bolje (nadam se),
3. Ulaze institucionalni ulagači, što je i dobro i loše, ali nadam se većoj likvidnosti …

Please comment

ja sam definitvno odlučio zadržati paket, jedino se dvoumim da li ga podebljati.
Definitivno ulaskom velikog igrača bi se poslovanja trebalo dodatno poboljšati (posebno pritom mislim na financijske rashode jer će novac biti sada jeftiniji), a sami brend privlači bolje kijente koji će više i plaćati (očekujem i blago povećanje cijena na ime brenda).

Definitvno zadržavam svoj udjel!

Nije nagovor na kupnju/prodaju- ovo je isključivo moje skromno razmišljanje!

Ja sam odmah kupio po objavi.
To mi je bila prva kupnja bilokoje dionice ove godine, nisam odolio podebljati.

Za očekivati je još bolje poslovanje Arenaturista nakon pripajanja poslovanja izvan Hrvatske te najavljenu ekspanziju. Tako da je u mom slučaju kad nemam neki bitniji broj dionica bolje zadržati nego prodati.

Ideje naše benzin Vaš!

to s pripajanjem vam je sve dosta upitno.
s jedne strane, čini se da bi sve to zajedno, pripojeno moglo bolje poslovati.
s druge strane gledano, kod bilo kojeg pripajanja postoji mogućnost da se pripoji nesto sto nije bas financijski zdravo.
nisam proucavala pa ne znam. ne tvrdim da “to” sto se pripaja nije financijski zdravo, ali treba paziti. jer sve je moguce, ipak je ovo hrvatistan.
inace, i ja imam nesto malo dionica, iznos nije vrijedan spomena i necu ih sada prodati.

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/fvGvv2ujdRgtVxT4ovhMeg==.pdf

Evo i prvih pozitivnih posljedica preuzimanja:

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/yvLysdWfGep1qFS4hXkODA==.pdf

Preko ovog ugovora o kreditu GS je naplaćivao dobar dio svog management fee-a.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Menagment fee je naplaćivao zasebno, a za ovo su računali kamate od 15% godišnje ali sa dospijećem 2021. Branili su se da je tu efektivna kamatna stopa (jer se kredit ni kamata ne vraćaju) znatno niža (8,5%), no prijevremenom otplatom to se mijenja.
Neda mi se sad računati ali kamata je teško sada ispala ispod 12%

No s druge strane, istina, ovo je pozitivan pomak.

Nemoj misliti na m2!


Menagment fee je naplaćivao zasebno, a za ovo su računali kamate od 15% godišnje ali sa dospijećem 2021. Branili su se da je tu efektivna kamatna stopa (jer se kredit ni kamata ne vraćaju) znatno niža (8,5%), no prijevremenom otplatom to se mijenja.
Neda mi se sad računati ali kamata je teško sada ispala ispod 12%

No s druge strane, istina, ovo je pozitivan pomak.

Zasto mislis da je kamata sada tesko ispod 12%?

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Na Godišnjoj skupštini se našlo svega nekoliko malih dioničara.Kao što već znate, izabran je novi Upravni odbor. Izvan dnevnog reda sam se drznuo postaviti pitanje, da li će i u novoj kompaniji ostati isti menagement fee. Dobio sam odgovor od g.Iveshe, da naravno ostaje,pošto je to uobičajeno u svijetu. Kako se time nisam mogao složiti, obečano mi je detaljnije pojašnjenje na Redovnoj godišnjoj skupštini novog društva. Kuloarsko smo od g. Iveshe doznali da razmatraju više mogućnosti daljnjeg razvoja društva,ali da za sada nije nišat novo odlučeno,osim već objavljenoga.

New Report

Close