ARNT (Arenaturist d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska ARNT (Arenaturist d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




@drax01
i Mcinha

Molio bih vaše mišljenje koja presuda VTS-a je bolja za ARNT kao tvrtku, za njene dioničare i dionicu?
I samo kažete, ako sam dobro razumio, da je ARNT "… bila tvrtka koja je bila i likvidna i sastavnica crobexa i imala perspektivu, ali su je nerazumnim odlukama uništili i kao tvrtku i kao dionicu….".

Moje je mišljenje da, ako VTS potvrdi presudu, da bi ARNT mogla završiti u stečaju jer nema 611 milijuna za isplatu.
I onda nam za propast naše ARNT neće biti kriv Goldman Sachs.
A dobit će najviše novaca.

VAŽNO: Ovo nije preporuka ni za kupnju ni za prodaju dionice ARNT!


I jedno i drugo je ok, ako se presuda potvrdi vrlo vjerojatno će biti obeštečeni i sadašnji dioničari. Ako se presuda poništi tu je znači oslobođena velika lova za daljnje investiranje.
[/quote]

ekhm…
možeš li podastrijeti bilo kakvu činjenicu koja bi potkrijepila ovu tvrdnju?

@james1

Da se ne pravim previše pametan citirat ću dio posta kolege ratkeca, a s tim se apsolutno slažem:

Vrijednost dionica gledajući dugoročno… nakon sudskog procesa i povrata nominalne vrijednosti na 300,00 KN.. trebale bi biti iznad te brojke.
Kako napraviti pošten povrat nominalne vrijednosti dionica, povrata novaca iz rezerve društva, a ne napraviti oštećenje osoboama koje su došle u korist dionica nakon ove odluke??? E to je veliko pitanje i misli mda ga je na pošten naćin nemoguće napraviti, osim reizdavanjem dionica i refinanciranjem istih.
Ovdje će se dešava tsvašta i u biti najlakše je sudu reći ovo ili ono, ali treba sve to provesti da nitko ne bude oštećen pravnim putem.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Ovdje upišite svoj komentar…Vaš link

Krenula ulaganja Park-plaze, nadam se uskoro i u ARNT

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

Vaš link

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/3tEB3pIT8Ti1uZuXGN3HgQ==.pdf
Evo, dogodilo se što sam nedavno napisao.

Budući puni nazivi objekata biti će Park Plaza Histria Pula i Park Plaza Verudela Pula.
Kompletno naselje Park Plaza Verudela Pula će po završetku investicije brojiti 18 vila, 436 novih apartmana i 123 studia.
Vaš link

Ovo mi izgleda kao kad Coca cola kupi Pipi colu i naravno promjeni joj ime, dolaze jako lijepe godine.
Vaš link

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

PULA – Danas je potpisan Ugovor o kreditiranju investicijskog programa Arenaturista u 2011/2012 za hotel Histriu i turističko naselje Punta Verudela između Uprava Zagrebačke banke i Arenaturista.
Razvojni plan Arenaturista najavljen prvi put još 2008., pokrenut je u manjem obimu prošle godine, uređenjem dijela hotela Histria, bazena na Zlatnim stijenama, restorana & lounge beach barova Yacht, Lungomare i Ambrela. Osim ovih ulaganja uređene su šetnice i Yacht plaža hotela Histria. Sve do danas pripremala se najavljena investicija od 25 milijuna eura, a koja će se ostvariti do ljeta 2012. godine.

Do realizacije ovog ugovora došlo je zahvaljujući dogovoru na projektu između predsjednika Upravnog odbora Arenaturista i predsjednika Park Plaza hotela Borisa Iveshe sa Upravom Zagrebačke banke. Ugovor su potpisali predsjednik Uprave Zagrebačke banke Franjo Luković i direktor regionalnog centra Istra u Zagrebačkoj banci Valter Šarić, te glavni izvršni direktor Arenaturista Igor Štoković te izvršni direktori Arenaturista Reuel Israel Gavriel Slonim i Milena Perković. Uz potpisnike, svečanosti su prisustvovali još i predstavnici Zagrebačke banke – Milivoj Goldštajn – član Uprave te Damir Brkić – direktor Segmenta srednja poduzeća.

Ukupan iznos investicije od 25 milijuna eura bit će utrošen u obnovu hotela Histria i turističkog naselja Punta Verudela. Nakon investicije, oba objekta će biti kategorizirana sa 4 zvjezdice i nositi će hotelski brand Park Plaza. Budući puni nazivi objekata biti će Park Plaza Histria Pula i Park Plaza Verudela Pula.

U hotelu Park Plaza Histria Pula će se obnoviti i moderno namjestiti 233 sobe i 9 suita, renovirati će se kongresni centar sa kongresnom dvoranom za 700 sudionika, te još 3 meeting sale za prijem 20 – 80 sudionika. Sve dvorane će biti opremljene najsuvremenijom audio i video tehnologijom i ostalom potrebnom opremom za organizaciju najzahtjevnijih kongresa i evenata.

Novo u ponudi hotela biti će novim spa-wellness centar koji će sadržavati različite vrsta sauna, prostora za masažne i beauty tretmane, unutrašnji bazen, relax prostore te fitness studiom.

Kompletno naselje Park Plaza Verudela Pula će po završetku investicije brojiti 18 vila, 436 novih apartmana i 123 studia. Pored smještajnog dijela investicija će obuhvatiti vanjski bazen, nove sportske sadržaje, dječje igraonice, shopping zonu, a cijelo će se naselje hortikulturno obogatiti i preurediti.

Svi veći poslovi obuhvaćeni investicijom, ugovarati će se sa domaćim kompanijama.

Namjera ovih investicija u kvalitetu objekata svakako je produženje sezone kao i naravno privlačenje gostiju više platežne moći. Realizacijom ovog projekata Pula postaje još atraktivnija „business & leisure“ turistička destinacija, a Arenaturist sa novim imageom staje uz bok najjačim hotelijerima na Mediteranu.

Život je isto tako kako i plovit na jidra. Možeš vazest koji gol vitar hoćeš i poć di ti je gol drogo

5. BAKIĆ NENAD 25.528 1,17

Bakić pojačava

Dražene imaš ti neku dionicu a da nije turistička? [proud]

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

Mislim da je ovdje ostati prilično usamljen s obje strane, na asku i bidu, pokušavajući akumulirati, jer na ovim razinama izgleda da večini špekulanata nije pretjerano zanimljiva…..posebno u svjetlu trenutne situacije vani koja uopće ne izgleda dobro.

Pa našlo bi se nešto ali izvan Hrvatske, kod nas uglavnom morske (ne isključivo turizma) dionice s tim da ih pokušavam loviti na velikim dubinama 🙂

Sa situacijum u Areni sam upoznat još iz vremena preuzimanja od GS, pa smanjenja kapitala, i tada sam ih imao… Ako i ne prođe ova prića o povratu novca trenutnim dioničarima ja sam bio dioničar i onda pa su mi dužni po toj osnovi.. A sada sam značajnije kupovao na razinam ispod 50 tako da tu kako god ispadne moram biti u pozitivi 🙂

Ima tu jako puno faktora koji ovu dionicu čIne jako zanimljivom, KORF-a se recimo moglo kupiti kad je bio 20 kuna bez problema, a došla je u fokus kad je već narasla 150%.
Ovih 200 milja kuna novih ulaganja, ako se zna da je većinski vlasnik ARNT dionicu plaćao 500 kuna,tužba malog dioničara, PARK PLAZA hoteli… Ja ću još podebljati poziciju

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

New Report

Close